Zamknij [X]
Strona główna » Poradniki » Haki holownicze STEINHOF - opinie na rynku

Wyszukaj hak

Kontakt

  • DOBREHAKI.PL
    al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
    NIP: 8733276311
  • E-mail:info@dobrehaki.pl
  • Telefon:14 689 1105
  • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Opinie o produktach

Haki holownicze STEINHOF - opinie na rynku

Data dodania: 25-02-2017
logo steinhof

W niniejszym wpisie na tapetę bierzemy haki Steinhofa - drugiego co do wielkości (po słupskim Auto-Haku) producenta haków holowniczych w Polsce. Jeśli jesteście zainteresowani produktami tej firmy, a przy okazji szukacie wiarygodnych opinii, zapraszamy do lektury. Mamy sporo do powiedzenia w tym temacie - od kilku lat jesteśmy dystrybutorem haków Steinhofa, utrzymujemy też stały kontakt z montażystami stawiającymi na tę właśnie markę.

Haki STEINHOF: Rozpoznawalna marka

Tarnowska firma Steinhof (nazwana od nazwiska założyciela - Marka Steinhofa) działa na rynku nieprzerwanie od 1960 roku. Jej specjalizacją od samego początku były haki holownicze, a ponadto tarcze i klocki hamulcowe. Obecnie jakieś 40 procent produkcji tej firmy wysyłane jest za granicę. W Polsce nie spotkaliśmy jeszcze mechanika, który nie słyszałby o jej produktach. To świadczy samo za siebie! Wielu montażystów oraz klientów indywidualnych stawia zaczepy Steinhofa ponad hakami konkurencyjnych firm. Słyszeliśmy to już nieraz na własne uszy. Czy są ku temu jakieś podstawy? Jak najbardziej, i nie chodzi tylko o niemiecko-brzmiącą nazwę :-)

Haki STEINHOF: Oferta haków holowniczych

W ofercie Steinhof znajdziemy wszystko to, co u innych liczących się producentów: zarówno haki z kulą przykręcaną (na dwie i cztery śruby), haki z kulami flanszowymi oraz automatyczne (w wersji poziomej oraz pionowej). W katalogu, który regularnie jest uzupełniany o haki do nowych modeli samochodów, powinniśmy znaleźć zaczepy do większości spotykanych na naszym rynku pojazdów.

kula steinhof

Haki STEINHOF: Jakość/cena

Haki Steinhof przyciągnęły już wielu nabywców za sprawą dwóch rzeczy - konkurencyjnych cen oraz ich wysokiej jakości. Jeśli chodzi o ceny, nie należą one ani do najniższych, ani najwyższych. Jednak nawet najtańsze produkty Steinhofa biją o głowę sprzedawane w Internecie haki niehomologowane, a często także te posiadające homologację wyprodukowane przez inne firmy. Wykonywane są one bardzo precyzyjnie, dzięki czemu nie ma większych problemów z ich montażem. Haki są również dobrze zabezpieczone przed korozją, a przed wyjazdem z fabryki solidnie pakowane. W dobrych cenach (w porównaniu do haków np. Westfalii) kupimy produkowane przez Steinhofa, dobrze sprawujące i prezentujące się, automaty pionowe. Różnica wynosi nieraz nawet kilkaset złotych! Czy warto postawić na produkty tej właśnie marki? Naszym zdaniem, jak najbardziej! W wielu przypadkach warto wybrać hak Steinhof, bo nie ma sensu przepłacać!

automat pionowy Steinhof

Haki STEINHOF: Co otrzymamy w paczce wysłanej przez DobreHaki.pl

Decydując się na zakup haka Steinhof otrzymamy wszystko to, co jest niezbędne do jego montażu - w tym kulę, belkę wraz z uchwytami, śruby oraz blaszkę do zamontowania gniazda elektrycznego. Nie są to haki odchudzone lub zdekompletowane. Wszystkie haki tego producenta posiadają homologację europejską, o czym świadczy umieszczona na belce tabliczka znamionowa. Do każdego zestawu dołączana jest instrukcja montażu. W przypadku haków automatycznych dorzucany jest dodatkowo specjalnych pokrowiec.

alt

Haki STEINHOF: Czy haki tego producenta mają jakieś wady?

Jest rzecz, która w hakach Steinhofa dla jednych jest wadą, a dla drugich zaletą. Belki haków tego producenta są często zespolone na stałe z uchwytami montażowymi (wspornikami bocznymi). Przykładowo w zaczepach konkurencyjnego i najlepszego w Polsce producenta, czyli Auto-Haka stanowią one oddzielne elementy, które trzeba dokręcić. Część mechaników uważa, że haki Steinhofa są dzięki temu solidniejsze, choć w niektórych przypadkach wystąpić mogą niewielkie komplikacje podczas ich montażu (szczególnie wtedy, gdy miejsca pod samochodem jest jak na lekarstwo).

Do wszystkich haków Steinhof dołączane są instrukcje, w których krok po kroku wyjaśniono, co trzeba zrobić, by montaż zakończył się sukcesem. Naszym zdaniem mogłyby one zawierać więcej szczegółów oraz obrazki - ale to już jest chyba czepianie się:) Przykładowa instrukcja montażu haka holowniczego Steinhof znajduje się tutaj https://dobrehaki.pl/pobierz-instrukcja-montazu-haka-holowniczego-steinhof-v-056pdf-296735076.html

Haki Steinhofa miewały na przestrzeni czasu swoje wady, które sukcesywnie starano się usuwać. Chodzi m.in. o sposób malowania haków czy kształt oraz wielkość otworów montażowych. Np. te ostatnie wykonywane były zbyt dokładnie, co w tym przypadku nie było zaletą. Niektórym mechanikom napsuło to sporo krwi, np. w sytuacjach, gdy otwory fabryczne w podwoziu były minimalnie przesunięte.

STEINHOF: Części montażowe dostępne bez problemu

Warto dodać, że do większości haków Steinhofa da się dokupić kulę, co jest konieczne w przypadku jej uszkodzenia, zagubienia lub kradzieży. Wystarczy podać dystrybutorowi numer katalogowy haka, a on bez problemu powinien dopasować do niego odpowiednią kulę. W przypadku Steinhofa da się dokupić również kompletny zestaw śrub do zamontowania danego zestawu.

Podsumowanie

Jeśli przekonaliśmy Was do haków Steinhofa, zapraszamy do przyjrzenia się im bliżej w naszym katalogu haków pod adresem https://dobrehaki.pl/haki-holownicze-c-1.html. Każda z nich zawiera dokładne schematy konstrukcji, co umożliwia wyrobienia sobie własnej opinii na ich temat.

Zachęcamy do zostawienia komentarza i dodania swojego zdania w tej dyskusji.

Dziękujemy za uwagę!

Team DobreHaki.pl
info@dobrehaki.pl
Komentarze (3)
Leszek 09-07-2019 11:11:27
Witam, od roku jestem posiadaczem haka holowniczego Steinhif, zakupiony i zamontowany w specjalistycznym warsztacie. Po tym czasie hak wygląda fatalnie, spod farby wychodzi rdza.Wygląda na to ,że hak nie był zabezpieczony przed korozją. Nowe auto,a z tyłu rdza = okropny widok
Odpowiedź sklepu:Z własnego doświadczenia wiem, jak wygląda antykorozyjna konserwacja haków holowniczych w firmie Steinhof. Oto proces malowania haków holowniczych w skrócie: - Haki po spawaniu są oczyszczane z brudów za pomocą piaskowania (ziarenka piasku wyrzucane pod dużym ciśnieniem na haki holownicze zawieszone w specjalnym urządzeniu), - Następnie wieszane są na uchwyty taśmy transportowej i myte specjalnym płynem. - W dalszym ciągu haki są osuszane - Wędrują do komory natrysku elektrostatycznego, gdzie naelektryzowane cząsteczki proszku malarskiego nakładane są na konstrukcję haka. - Kolejnym etapem zabezpieczenia ochronnego przed korozją haków holowniczych jest wypalanie nałożonej na haki farby w piecu, gdzie proszek topi się i przylega do materiału. - Ostatni etap malowania to kontrola jakości, w trakcie której sprawdzane są wszystkie zakamarki haka – dobrze zabezpieczone wędrują na pakownię, a w przypadku jakiś uchybień czynność malowania jest powtarzana.
Dudek 08-05-2021 17:17:43
Sam hak i wiązka na plus ale brakujące podkładki i nakrętki na wielki minus, w zasadzie zestawem który otrzymałem nie da się zamontować haka do samochodu także absolutnie nigdy nikomu nie polecę firmy Steinhof
Slawek 10-06-2021 23:23:10
Mam podobny problem po 1.5 roku na haku wyszły rude wykwity nie za ładnie to wyglada

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Poradniki
Zadzwoń