Haki holownicze STEINHOF - opinie na rynku

W niniejszym wpisie na tapetę bierzemy haki Steinhofa - drugiego co do wielkości (po słupskim Auto-Haku) producenta haków holowniczych w Polsce. Jeśli jesteście zainteresowani produktami tej firmy, a przy okazji szukacie wiarygodnych opinii, zapraszamy do lektury. Mamy sporo do powiedzenia w tym temacie - od kilku lat jesteśmy dystrybutorem haków Steinhofa, utrzymujemy też stały kontakt z montażystami stawiającymi na tę właśnie markę.
Haki STEINHOF: Rozpoznawalna marka
Tarnowska firma Steinhof (nazwana od nazwiska założyciela - Marka Steinhofa) działa na rynku nieprzerwanie od 1960 roku. Jej specjalizacją od samego początku były haki holownicze, a ponadto tarcze i klocki hamulcowe. Obecnie jakieś 40 procent produkcji tej firmy wysyłane jest za granicę. W Polsce nie spotkaliśmy jeszcze mechanika, który nie słyszałby o jej produktach. To świadczy samo za siebie! Wielu montażystów oraz klientów indywidualnych stawia zaczepy Steinhofa ponad hakami konkurencyjnych firm. Słyszeliśmy to już nieraz na własne uszy. Czy są ku temu jakieś podstawy? Jak najbardziej, i nie chodzi tylko o niemiecko-brzmiącą nazwę :-)
Haki STEINHOF: Oferta haków holowniczych
W ofercie Steinhof znajdziemy wszystko to, co u innych liczących się producentów: zarówno haki z kulą przykręcaną (na dwie i cztery śruby), haki z kulami flanszowymi oraz automatyczne (w wersji poziomej oraz pionowej). W katalogu, który regularnie jest uzupełniany o haki do nowych modeli samochodów, powinniśmy znaleźć zaczepy do większości spotykanych na naszym rynku pojazdów.

Haki STEINHOF: Jakość/cena
Haki Steinhof przyciągnęły już wielu nabywców za sprawą dwóch rzeczy - konkurencyjnych cen oraz ich wysokiej jakości. Jeśli chodzi o ceny, nie należą one ani do najniższych, ani najwyższych. Jednak nawet najtańsze produkty Steinhofa biją o głowę sprzedawane w Internecie haki niehomologowane, a często także te posiadające homologację wyprodukowane przez inne firmy. Wykonywane są one bardzo precyzyjnie, dzięki czemu nie ma większych problemów z ich montażem. Haki są również dobrze zabezpieczone przed korozją, a przed wyjazdem z fabryki solidnie pakowane. W dobrych cenach (w porównaniu do haków np. Westfalii) kupimy produkowane przez Steinhofa, dobrze sprawujące i prezentujące się, automaty pionowe. Różnica wynosi nieraz nawet kilkaset złotych! Czy warto postawić na produkty tej właśnie marki? Naszym zdaniem, jak najbardziej! W wielu przypadkach warto wybrać hak Steinhof, bo nie ma sensu przepłacać!

Haki STEINHOF: Co otrzymamy w paczce wysłanej przez DobreHaki.pl
Decydując się na zakup haka Steinhof otrzymamy wszystko to, co jest niezbędne do jego montażu - w tym kulę, belkę wraz z uchwytami, śruby oraz blaszkę do zamontowania gniazda elektrycznego. Nie są to haki odchudzone lub zdekompletowane. Wszystkie haki tego producenta posiadają homologację europejską, o czym świadczy umieszczona na belce tabliczka znamionowa. Do każdego zestawu dołączana jest instrukcja montażu. W przypadku haków automatycznych dorzucany jest dodatkowo specjalnych pokrowiec.

Haki STEINHOF: Czy haki tego producenta mają jakieś wady?
Jest rzecz, która w hakach Steinhofa dla jednych jest wadą, a dla drugich zaletą. Belki haków tego producenta są często zespolone na stałe z uchwytami montażowymi (wspornikami bocznymi). Przykładowo w zaczepach konkurencyjnego i najlepszego w Polsce producenta, czyli Auto-Haka stanowią one oddzielne elementy, które trzeba dokręcić. Część mechaników uważa, że haki Steinhofa są dzięki temu solidniejsze, choć w niektórych przypadkach wystąpić mogą niewielkie komplikacje podczas ich montażu (szczególnie wtedy, gdy miejsca pod samochodem jest jak na lekarstwo).
Do wszystkich haków Steinhof dołączane są instrukcje, w których krok po kroku wyjaśniono, co trzeba zrobić, by montaż zakończył się sukcesem. Naszym zdaniem mogłyby one zawierać więcej szczegółów oraz obrazki - ale to już jest chyba czepianie się:) Przykładowa instrukcja montażu haka holowniczego Steinhof znajduje się tutaj https://dobrehaki.pl/pobierz-instrukcja-montazu-haka-holowniczego-steinhof-v-056pdf-296735076.html
Haki Steinhofa miewały na przestrzeni czasu swoje wady, które sukcesywnie starano się usuwać. Chodzi m.in. o sposób malowania haków czy kształt oraz wielkość otworów montażowych. Np. te ostatnie wykonywane były zbyt dokładnie, co w tym przypadku nie było zaletą. Niektórym mechanikom napsuło to sporo krwi, np. w sytuacjach, gdy otwory fabryczne w podwoziu były minimalnie przesunięte.
STEINHOF: Części montażowe dostępne bez problemu
Warto dodać, że do większości haków Steinhofa da się dokupić kulę, co jest konieczne w przypadku jej uszkodzenia, zagubienia lub kradzieży. Wystarczy podać dystrybutorowi numer katalogowy haka, a on bez problemu powinien dopasować do niego odpowiednią kulę. W przypadku Steinhofa da się dokupić również kompletny zestaw śrub do zamontowania danego zestawu.
Podsumowanie
Jeśli przekonaliśmy Was do haków Steinhofa, zapraszamy do przyjrzenia się im bliżej w naszym katalogu haków pod adresem https://dobrehaki.pl/haki-holownicze-c-1.html. Każda z nich zawiera dokładne schematy konstrukcji, co umożliwia wyrobienia sobie własnej opinii na ich temat.
Zachęcamy do zostawienia komentarza i dodania swojego zdania w tej dyskusji.
Team DobreHaki.pl
info@dobrehaki.pl
Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Poradniki