DobreHaki.pl
 • Znajdź hak holowniczy
 • Zaloguj się
 • Zarejestruj się
 • Koszyk - haki holownicze
14 689 1105
info@dobrehaki.pl
Strona główna » Poradniki

Wyszukaj hak

Kontakt

 • MARTEC - DOBREHAKI.PL
  al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
  NIP: 8733276311

 • E-mail:info@dobrehaki.pl
 • Telefon:14 689 1105
 • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Opinie o produktach

Poradniki

Haki holownicze i akcesoria do nich to dla większości z nas tematy, na które niewiele wiemy. Szukamy informacji wtedy, gdy potrzebujemy hak do samochodu, jednak najczęściej robimy to w pośpiechu i podejmujemy nie do końca dobre decyzje. Dzięki nam mamy nadzieję, że te decyzje będą dobre i efektem ich będzie wybór dobrego haka holowniczego, dobrej wiązki haka, dobrych akcesoriów, dobrego bagażnika na rowery. Zapraszamy do zadawania dodatkowych pytań!

Podróż z hakiem holowniczym, czyli jak się bezpiecznie przygotować na urlop

18-08-2020

Przed odjazdem z przyczepą do przewozu rowerów, przyczepą, przyczepą kempingową, przyczepą do przewozu łodzi lub przyczepą do przewozu koni zalecamy wykonanie kontroli przed rozpoczęciem podróży. Wszystkie te sprzęty transportowe zamontowane na haku holowniczym wymagają szczególnej uwagi, tak, aby bezpiecznie przemieścić się z całym bagażem z punktu A do punktu B. 

Przeczytaj całość

Bezpieczny przewóz rowerów - na dachu czy na haku holowniczym?

06-08-2020
Trend na aktywne rowerowe spędzanie czasu zawitał do Polski na dobre! Chcąc popedałować nie tylko w okolicach domu, będziemy musieli zabrać rowery samochodem. Do wyboru jest kilka sposobów przewozu rowerów. Od nas zależy, czy zamontujemy je na na dachu, na tylnej klapie czy zainstalujemy w przestrzeni bagażowej na haku holowniczym. 
Przeczytaj całość

Zalety wiązek dedykowanych haka holowniczego - dlaczego lepiej wybrać taką wiązkę?

21-05-2020
Wiązki dedykowane haka holowniczego przeznaczone są do określonego modelu samochodu lub kilku modeli danej marki. Ich długość jest idealnie dopasowana do danego pojazdu. Posiadają one oryginalne wtyczki, pasujące do punktów montażowych (gniazd) przewidzianych przez producenta. W wielu przypadkach (choć nie zawsze) jej montaż nie jest zbyt skomplikowany, a podczas instalacji trudniej o popełnienie błędu. 
Przeczytaj całość

Podłączenie przyczepy na hak holowniczy. Jak zrobić to dobrze i bezpiecznie?

13-05-2020

Choć sprawa często wydaje się prosta, może okazać się niełatwym zadaniem. Chodzi o zapięcie i odpięcie przyczepy samochodowej do haka holowniczego. Wielu z nas nigdy tego nie robiło i nie miało okazji poćwiczyć (na przykład na kursie), dlatego podpowiem w jaki sposób poprawnie i zgodnie z procedurą szkoły jazdy sprzęgnąć przyczepę z samochodem oraz po jeździe ją rozsprzęgnąć.

Przeczytaj całość

Haki holownicze ORIS i BOSAL - gdzie kupić?

14-04-2020
Firma ORIS to bardzo znany producent haków holowniczych, który kilka lat temu został kupiony przez Bosal Automotiv. Na połączeniu skorzystały obydwie strony, zarówno ORIS, jak i BOSAL. Aktualnie oddział firmy BOSAL haki w Polsce został zamknięty, jest tylko dywizja systemów wydechowych. Wiele systemów haków holowniczych, które wcześniej produkował BOSAL, można teraz znaleźć w ORIS, często są zmodyfikowane i ulepszone. Firma BOSAL po przejęciu zmieniła nazwę na „BOSAL ORIS”.
Przeczytaj całość

Odległość kuli haka holowniczego od zderzaka naszego samochodu

08-04-2020
Ile kula haka powinna odstawać od zderzaka? Nad takim pytaniem mało kto się zastanawia. Jednak w tym przypadku to dość znaczące zagadnienie. Hak holowniczy jest urządzeniem bardzo dobrze zaprojektowany, spełnia określone wymagania. Jego budowa jest ściśle regulowana i opisywana przez przepisy i dyrektywy krajowe jak i Unijne.
Przeczytaj całość

Przyczepa i hak holowniczy - systemy wspomagające bezpieczną jazdę

17-03-2020
Nie masz doświadczenia w prowadzeniu samochodu z przyczepą? Bez obaw! Istnieją elektroniczne systemy wspomagające jazdę z przyczepą, które mogą ci ułatwić życie. Pomagają równo zaparkować, zmieścić się w wyznaczonym miejscu (np. na bardzo wąskiej przestrzeni), a także podpiąć przyczepę. Jakie są najpopularniejsze z nich? Jak działają? Zachęcamy do zapoznania się z poniższym zestawieniem.
Przeczytaj całość

Hak holowniczy i zużycie paliwa. Jaki ma wpływ na spalanie zamontowany hak?

17-02-2020
Systemy start/stop, odłączane cylindry, katalizatory, filtry cząstek stałych, downsizing, wszystko to ma na celu mniejszą emisję szkodliwych dla środowiska substancji. Jednak wiadomo, że wszystko zależy przede wszystkim od pojemności, spalania samochodu, sposobu jazdy nim. Jednocześnie również i wyposażenia, aerodynamiki i ciężaru samochodu. Dlatego to chciałem zastanowić się nad problemem spalania samochodu, w którym zamontowaliśmy hak holowniczy.
Przeczytaj całość

Aurilis Smart Rider - bagażnik montowany na hak holowniczy

29-01-2020
Na polskim rynku pojawiły się nowe modele bagażników rowerowych włoskiej marki Aurilis. Smart Rider to nowatorska i lekka platforma z mocowaniem na haku holowniczym, a Fast Rider to prosty w obsłudze uchwyt montowany na dachu samochodu. Jak wskazuje dystrybuujący nowe bagażniki Taurus, oba modele wyróżniają się dobrą relacją jakość/cena oraz rozwiązaniami przyjaznymi rowerzystom.
Przeczytaj całość

Jak przygotować się na wyjazd kamperem z hakiem holowniczym?

02-01-2020
Kampery coraz częściej są nie tylko wakacyjnym środkiem lokomocji. Stają się sposobem na życie – na podróżowanie przez cały rok. Jak przygotować kamper zamontowany na hak holowniczy na dłuższy wyjazd? Jeśli już masz hak holowniczy to świetnie się składa, rozpocznij już dziś wyprawę swojego życia, a jeśli przed Tobą dopiero zakup haka to chętnie Ci w tym pomożemy i doradzimy, tak, abyś czuł się bezpiecznie na drodze! 
Przeczytaj całość

Przejdź do strony głównej
Zadzwoń