DobreHaki.pl
 • Znajdź hak holowniczy
 • Zaloguj się
 • Zarejestruj się
 • Koszyk - haki holownicze
727 001 104
727 001 105
Strona główna1 » Poradniki

Wyszukaj hak

Kontakt

 • DOBREHAKI.PL
  al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
  NIP: 7441462383
 • E-mail:info@dobrehaki.pl
 • Telefon:727 001 104
  727 001 105
 • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Poradniki

Haki holownicze i akcesoria do nich to dla większości z nas tematy, na które niewiele wiemy. Szukamy informacji wtedy, gdy potrzebujemy hak do samochodu, jednak najczęściej robimy to w pośpiechu i podejmujemy nie do końca dobre decyzje. Dzięki nam mamy nadzieję, że te decyzje będą dobre i efektem ich będzie wybór dobrego haka holowniczego, dobrej wiązki haka, dobrych akcesoriów, dobrego bagażnika na rowery. Zapraszamy do zadawania dodatkowych pytań!

Bagażniki rowerowe montowane na hak holowniczy oraz na dach samochodu - poradnik dla początkujących

18-06-2019
Jeśli zaczynasz swoją przygodę z hakiem holowniczym albo caravaningiem z pewnością masz wiele pytań, jeśli wybrałeś już hak holowniczy oraz wiązkę elektryczną to zapewne czas na wybranie bagażnika rowerowego. Przygotowaliśmy dla Ciebie praktyczny poradnik, zawierający najważniejsze pytania i odpowiedzi dotyczące wyboru, jak i różnych kwestii związanych z bagażnikami rowerowymi. 
Przeczytaj całość

Jak wybrać dobry bagażnik na rowery na hak holowniczy czy dachowy przed zaplanowaniem wyjazdu?

18-06-2019
Jeśli nie masz miejsca w samochodzie lub chcesz utrzymać wnętrze swojego samochodu w czystości, bagażnik rowerowy to praktyczny sposób na przewiezienie roweru z punktu A do punktu B. Aby pomóc Ci w znalezieniu idealnego bagażnika na rowery, stworzyliśmy listę rzeczy, które warto rozważyć przed zakupem - jaki bagażnik spełni nam najlepszą rolę i będziemy mogli się cieszyć nimi w codziennym użytkowaniu. 
Przeczytaj całość

Jak dobrać wiązkę elektryczną haka holowniczego przed zakupem?

13-06-2019
Wybór odpowiedniego zestawu elektrycznego - wiązki elektrycznej haka holowniczego jest niezbędny, aby mieć pewność że jesteśmy bezpieczni na drodze. Podczas holowania przyczepy, przyczepy kempingowej lub bagażnika na rowery, ważne jest posiadanie zestawu elektrycznego do haka holowniczego, aby światła i sygnały samochodowe były widoczne dla innych użytkowników drogi w pełni sprawnie.
Przeczytaj całość

Jaki jest uciąg i zdolność mojego samochodu do holowania?

13-06-2019
„Co oznacza masa własna?”, „Co to jest numer identyfikacyjny pojazdu?” I „Jak mogę się upewnić, że pojazd ciągnący poradzi sobie z obciążeniem?” Aby pomóc w bezpiecznym holowaniu, przygotowaliśmy ten kompletny przewodnik. Zawiera on wszystkie wskazówki dotyczące holowania przyczep kempingowych, które pozwolą Ci holować przyczepę kempingową w krótkim czasie.
Przeczytaj całość

Wiązka elektryczna haka holowniczego - poradnik dla początkujących

13-06-2019
Jeśli zaczynasz swoją przygodę z hakiem holowniczym, albo caravaningiem z pewnością masz wiele pytań, jak dobrać wiązkę elektryczną, która będzie idealnie dopasowana do naszego samochodu, jak i potrzeb. Przygotowaliśmy dla Ciebie praktyczny poradnik, zawierający najważniejsze pytania i odpowiedzi dotyczące wyboru, jak i samego montażu wiązki elektrycznej haka holowniczego. 
 
Przeczytaj całość

Jak podłączyć przyczepę na hak holowniczy?

12-06-2019
Teoretyczna wiedza na temat jak podłączyć przyczepę samochodową, która może przydać się w pierwszych krokach przy sprzęganiu i rozsprzęganiu przyczepy. Choć sprawa często wydaje się prosta, może okazać się niełatwym zadaniem. Chodzi o zapięcie i odpięcie przyczepy samochodowej do haka holowniczego. Wielu z nas nigdy tego nie robiło i nie miało okazji poćwiczyć (na przykład na kursie), dlatego podpowiem w jaki sposób poprawnie i zgodnie z procedurą szkoły jazdy sprzęgnąć przyczepę z samochodem oraz po jeździe ją rozsprzęgnąć.
Przeczytaj całość

Przyszła wiosna, przygotuj się na podróż kamperem z hakiem holowniczym!

01-06-2019
Wiosenna pogoda sprzyja planowaniu wakacyjnych wyjazdów, a nawet pierwszym wyprawom. Jednak kampery coraz częściej są nie tylko wakacyjnym środkiem lokomocji. Stają się sposobem na życie – na podróżowanie przez cały rok. Jak przygotować kamper zamontowany na hak holowniczy na dłuższy wyjazd? Jeśli już masz hak holowniczy to świetnie się składa, rozpocznij już dziś wyprawę swojego życia, a jeśli przed Tobą dopiero zakup haka to chętnie Ci w tym pomożemy i doradzimy, tak, abyś czuł się bezpiecznie na drodze! 
Przeczytaj całość

Mam hak holowniczy - czy mogę z nim wyjechać zagranicę?

09-05-2019
Dla wielu posiadaczy haków holowniczych montowanych na stałe poruszanie się pojazdem po kraju bez odkręcania go to oczywista sprawa. Polskie przepisy w tej sprawie są jasne i taki hak nie może zasłaniać tablicy rejestracyjnej oraz światła przeciwmgłowego (w przypadku aut japońskich takich jak Suzuki Swift czy Mazda 5 są one montowane w dole zderzaka). A co jeśli chcemy wyjechać poza granice kraju? Czy możemy mieć zamontowany hak holowniczy?
Przeczytaj całość

Do czego potrzebna jest tabliczka znamionowa haka holowniczego?

02-05-2019
Tabliczka znamionowa jest ważnym elementem haka holowniczego, na której podstawie możemy zarejestrować hak oraz odświeżać swoje wiadomości dotyczące jego parametrów i homologacji. Co prawda wiadomości te znajdziesz również w instrukcji montażu haka holowniczego, jednak tabliczka znamionowa to jego emblemant.
Przeczytaj całość

Zadzwoń