Zamknij [X]
Strona główna » Poradniki » Bagażniki rowerowe montowane na hak holowniczy oraz na dach samochodu

Wyszukaj hak

Kontakt

 • DOBREHAKI.PL
  al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
  NIP: 8733276311
 • E-mail:info@dobrehaki.pl
 • Telefon:14 689 1105
 • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Bagażniki rowerowe montowane na hak holowniczy oraz na dach samochodu

Data dodania: 30-12-2019
Jeśli zaczynasz swoją przygodę z hakiem holowniczym albo caravaningiem z pewnością masz wiele pytań, jeśli wybrałeś już hak holowniczy oraz wiązkę elektryczną to zapewne czas na wybranie bagażnika rowerowego. Przygotowaliśmy dla Ciebie praktyczny poradnik, zawierający najważniejsze pytania i odpowiedzi dotyczące wyboru, jak i różnych kwestii związanych z bagażnikami rowerowymi. 
 

Co to jest bagażnik rowerowy montowany na haku holowniczym?

Bagażnik montowany na haku holowniczym jest bardzo atrakcyjną formą przewożenia rowerów i bagażów (np. w boxie), kompaktowa forma pozwala na sprawne zamontowanie i demontowanie w dowolnym momencie, ponadto ułatwiają nam sprawne zarządzanie przestrzenią w naszym samochodzie. 
 • Co to jest bagażnik rowerowy montowany na dachu?
Zamontowane na dachu stojaki rowerowe są mocowane do belek dachowych/relingów na górze pojazdu za pomocą różnych zacisków.
 • Czy bagażniki na rowery są bezpieczne?
Wszystkie stojaki na rowery sprzedawane w Polsce muszą spełniać ekstremalne wymagania w zakresie testów bezpieczeństwa. Posiadają wszelkie stosowane i rygorystyczne badania, które świadczą o najwyższej jakości wykonania. Są dopuszczone do użytku w transporcie drogowym. 
alt
 • Czy montaż bagażnika na rowery może wpłynąć na moją gwarancję?
Jeśli masz zupełnie nowy samochód na gwarancji to zawsze warto dopytać w salonie ASO, czy montaż i jak wpływa na naszą gwarancję. 
 • Jaka jest maksymalna zalecana prędkość podczas korzystania z bagażnika na rowery?
Podczas holowania prędkość maksymalna wynosi 80 km/h na drogach jednojezdniowych i 90 km/h na drogach szybkiego ruchu i autostradach. Nie przekraczaj ograniczenia prędkości, dbaj o to, aby jazda z załadunkiem była komfortowa i bezpieczna. 
 • Co powinienem zrobić, jeśli zgubię klucz do bagażnika na rowery?
Oferujemy klucze zamienne do wszystkich bagażników na rowery.
alt

Mam bagażnik na hak holowniczy na dwa rowery. Czy można go przekształcić w bagażnik na 3 rowery?

Tak, bagażniki rowerowe mają zawsze opcję dostawki - adapter, który skutecznie rozszerza nasz bagażnik o kolejny rower. Dzięki temu możesz przewieźć jeszcze więcej rowerów - takie adaptery znajdziesz zawsze w zakładce Akcesoria w naszym menu. 

 • Skąd mam wiedzieć, który bagażnik na rower będzie pasował do mojego pojazdu? Na dach czy na hak holowniczy?
Bagażniki na hak holowniczy jest uniwersalnym wyposażeniem. Oznacza to, że, jak masz hak holowniczy i odpowiednią 13-pinową wiązkę łatwo dopasujesz bagażnik do Twojego pojazdu. Bagażnik na dach trzeba jednak wybrać względem marki i rocznika, modele często mają różne ograniczenia. 
 • Czy potrzebuję tablicy oświetleniowej do mojego bagażnika na rowery?
Twoja tablica rejestracyjna i tylne światła muszą być prawnie widoczne przez cały czas ze wszystkich stron. Jeśli bagażnik  rowerowy utrudnia widoczność świateł lub tablicy rejestracyjnej, należy zakupić tablicę oświetleniową i / lub tablicę rejestracyjną.
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Poradniki
Zadzwoń