Zamknij [X]
Strona główna » Poradniki » Innowacyjny mechanizm wypinania kuli haka holowniczego W10 od Steinhof

Wyszukaj hak

Kontakt

  • DOBREHAKI.PL
    al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
    NIP: 8733276311
  • E-mail:info@dobrehaki.pl
  • Telefon:14 689 1105
  • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Opinie o produktach

Innowacyjny mechanizm wypinania kuli haka holowniczego W10 od Steinhof

Data dodania: 02-05-2023

Hak holowniczy wypinany automatycznie - dlaczego Steinhof?

Początki firmy Steinhof sięgają 1960 roku. Obecnie spółka Steinhof z 210 pracownikami, 3 oddziałami, 2 profesjonalnymi serwisami samochodowymi o łącznej powierzchni ponad 15 000 m 2 jest jednym z największych producentów haków holowniczych w Europie. Podstawą sukcesu firmy jest wysoka jakość produktów, wydajność pracowników oraz zadowolenie klientów. Priorytetem jest bezpieczeństwo, dlatego każdego dnia wysoko wykfalifikowani pracownicy czuwają nad tym aby produkcja spełniała najsurowsze wymogi jakościowe. W tym celu wprowadzili system zarzadzania jakością ISO potwierdzony i nadzorowany przez TUV CERT, więc wszystkie produkty posiadają wymagane certyfikaty i homologacje.
alt


Jeśli poszukujesz solidnego i wytrzymałego haka holowniczego firmy Steinhof do swojego pojazdu, to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dysponujemy szerokim wyborem haków holowniczych, które sprostają nawet najbardziej wymagającym klientom. (Kliknij tutaj)Hak holowniczy wypinany automatycznie - dla kogo takie rozwiązanie?

To propozycja dla klientów którzy cenią sobie komfort, wygodę użytkowania oraz estetyczny wygląd. Ten rodzaj haka holowniczego pozwala na szybki, łatwy montaż i demontaż kuli bez konieczności wykorzystania żadnych narzędzi. W ofercie odnaleźć można haki z automatem horyzontalnym, gdzie kulę wsuwa się w płaszczyźnie poziomej w uchwyt automatu jak również haki z automatem wertykalnym, w którym montaż kuli odbywa się przez wsunięcie zaczepu w gniazdo ustawione pionowo. W przypadku automatów wertykalnych po zdemontowaniu kuli gniazdo jest całkowicie schowane za zderzakiem dzięki czemu miejsce wpięcia kuli jest niewidoczne po wypięciu. Haki są wyposażone dodatkowo w zamki zabezpieczające przed kradzieżą są bardzo estetyczne w wyglądzie, spójne z tylną linią nadwozia.

alt

Hak holowniczy wypinany automatycznie W10 Steinhof - komfort w zasięgu ręki.

Jeszcze kilka lat temu haki automatycznie wypinane stanowiły synonim luksusu i zarezerwowane były dla ekskluzywnych pojazdów. Analizy trendów sprzedaży haków holowniczych na przestrzeni ostatnich lat jednoznacznie pokazują, że zainteresowanie tego typu rozwiązaniem wśród klientów wzrasta a ceny stają się przystępne. Firma Steinhof jak przystało na wiodącego producenta haków holowniczych systematycznie poszerza ilość referencji jednocześnie dbając o to aby oferta, którą kieruje do odbiorców była szeroka i konkurencyjna.

Firma Steinhof wprowadza na rynek innowacyjny mechanizm automatycznego wypinania kuli haka holowniczego o oznaczeniu W-10. Produkt najnowszej generacji będzie produkowany w kilkudziesięciu konfiguracjach, co oznacza, że może zostać zamontowany do większości obecnie produkowanych samochodów. Zastosowanie ergonomicznej dźwigni sprawia, że demontaż haka jest niezwykle łatwy i szybki, trwa zaledwie kilka sekund i nie wymaga użycia siły fizycznej ani żadnego narzędzia.

alt

Mechanizm składa się z gniazda oraz zablokowanej w nim kuli. Gniazdo stanowi monolityczny odlew z wytrzymałego żeliwa, który połączony jest nierozerwalnie z konstrukcją samochodu. Kula haka jest połączeniem stalowej odkuwki matrycowej z wałkiem stalowym zakończonym znormalizowaną kulą. Samo połączenie tych dwóch elementów jest wykonywane metodą zgrzewania tarciowego, co zapewnia stuprocentową powtarzalność oraz najwyższą wytrzymałość produktu. Własności mechaniczne uzyskanego w ten sposób połączenia są takie same jak własności łączonych elementów. Każde połączenie poddawane jest automatycznej kontroli przez zgrzewarkę.

Wewnątrz kuli znajduje się mechanizm blokujący, sterowany przez dźwignię znajdującą się po prawej stronie haka. Mechanizm został zabezpieczony przed niekontrolowanym wypięciem poprzez dodatkową blokadę. Aby rozłączyć kulę haka z autem, należy wcisnąć, a następnie przekręcić dźwignię. Takie zabezpieczenie uniemożliwia przypadkowe naciśnięcie dźwigni i rozłączenie mechanizmu. Jest on także wyposażony w dodatkowe zabezpieczenie kluczykiem.

alt

Montaż samej kuli haka jest równie łatwy i szybki. Wystarczy wprowadzić końcówkę kuli do gniazda i lekko ją docisnąć. Spust znajdujący się wewnątrz mechanizmu spowoduje zwolnienie głównej sprężyny i zablokowanie kuli haka w gnieździe. Gniazdo haka jest malowane metodą kataforezy, co zapewnia odpowiednie właściwości antykorozyjne przy minimalnej warstwie powłoki. Mechanizm Steinhof W-10 posiada homologację typu mechanicznego urządzenia sprzęgającego, na podstawie Regulaminu ONZ nr. 55.01 wydaną przez Dyrektora Transportowego Dozoru Technicznego.

alt

Co wyróżnia automatycznie wypinaną kulę Steinhof W10?

• stworzona przez wiodącego producenta haków
• innowacyjne rozwiązanie, jedyne takie na rynku motoryzacyjnym
• montaż i demontaż kuli haka holowniczego jeszcze nigdy nie był tak łatwy nie wymaga użycia narzędzi i zajmuje zaledwie kilka sekund
• estetyczny wygląd; pełna spójność z tylną linią nadwozia
• kula wyposażona w specjalistyczne zabezpieczenia przed kradzieżą
• testowana w ekstremalnych warunkach
• produkowana w kilkudziesięciu konfiguracjach aby zapewnić niemalże 100% pokrycie rynku
• homologacja europejska EC ("e")

Hak holowniczy stworzony z troską o potrzeby klientów

Najnowszej generacji mechanizm Steinhof W-10 to produkt, jakiego rynek motoryzacyjny jeszcze nie widział. Cieszymy się, że po wielu miesiącach specjalistycznych badań i testów możemy oddać w ręce naszych klientów innowacyjne rozwiązanie, które ma szansę wyznaczyć standard w tej branży na najbliższe lata. Chcemy pokazać, że użytkowanie haka holowniczego może być łatwe i wygodne, montaż trwa zaledwie kilka sekund, a nasz mechanizm automatycznego wypinania kuli to potwierdza.

alt

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Poradniki
Zadzwoń