Zamknij [X]
Strona główna » Poradniki » Odpowiedni hak holowniczy do Twojej przyczepy kempingowej

Wyszukaj hak

Kontakt

  • DOBREHAKI.PL
    al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
    NIP: 8733276311
  • E-mail:info@dobrehaki.pl
  • Telefon:14 689 1105
  • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Opinie o produktach

Odpowiedni hak holowniczy do Twojej przyczepy kempingowej

Data dodania: 26-11-2019
Masz prawo jazdy, aby holować przyczepę na haku holowniczym i zainwestowałeś w odpowiednie ubezpieczenie, ale jak bezpiecznie holować przyczepę kempingową na haku holowniczym? Często nasi klienci zadają nam to pytanie przed zakupem wymarzonego haka holowniczego.  W sklepie Dobre Haki naszym priorytetem jest bezpieczeństwo i ochrona podczas holowania, więc pomyśleliśmy, że pozwolimy Wam zapoznać się z kilkoma wskazówkami dotyczącymi bezpieczeństwa podczas holowania przyczepy kempingowej.
 

Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni hak holowniczy do Twojej przyczepy

Wszystkie haki holownicze muszą być testowane zgodnie z normami europejskimi i muszą być dopuszczone do użytku, czyli posiadać homologację - takie haki znajdziecie, oczywiście w naszym sklepie. Oznacza to, że każdy hak spełnia przepisy UE i dany model jest odpowiedni do Twojego samochodu.

Mówiąc o prawidłowym dopasowaniu, hak holowniczy powinien mieć punkty mocowania określone przez markę i model Twojego pojazdu. Możesz użyć naszego katalogu haków holowniczych, aby znaleźć hak holowniczy pasujący do konkretnej marki i modelu Twojego samochodu. Na przykład, jeśli masz Forda Focus, powinieneś kliknąć „Ford”, a następnie „Ford Focus” i wybrać rocznik danego modelu, gdzie znajdziesz szereg specjalnie zaprojektowanych haków holowniczych do tego wybranego, konkretnego samochodu.

Zanim wyruszysz w podróż przyczepą kempingową z hakiem holowniczym...

Zobacz nasze wskazówki dotyczące bezpieczeństwa podczas holowania przyczepy kempingowej Oprócz zapewnienia, że ​​tylny panel oświetleniowy działa i prawidłowa tablica rejestracyjna jest przymocowana do przyczepy kempingowej, należy upewnić się, że opony przyczepy kempingowej są w dobrym stanie. To bardzo ważne przed każdą podróżą. 

Kiedy twoja przyczepa jest w garażu, dobrym pomysłem jest ochrona jej opon przed pogodą - szczególnie w zimie. Umieść przyczepę na stojakach i zdejmij koła i przechowuj je w suchym miejscu. Jeśli nie jesteś zbyt pewny, że zdejmiesz opony, po prostu przykryj je folią  lub podobnym materiałem do pakowania, podczas gdy są przymocowane do przyczepy. Aby sprawdzić opony przyczepy kempingowej, zwróć uwagę na wszelkie pęknięcia bieżnika lub jakiekolwiek nacięcia. 

Holowanie przyczepy kempingowej na haku holowniczym na drodze

Jednym z najważniejszych aspektów holowania przyczepy kempingowej jest zwrócenie uwagi na wydłużenie manewrów podczas jazdy. Obejmuje to umożliwienie więcej czasu na hamowanie, skręcanie zakrętów z mniejszą prędkością, ostrożną jazdę na rondzie i utrzymywanie prędkości odpowiedniej na dwujezdniowych drogach ekspresowych i na drogach jednojezdniowych.

Kiedy skręcisz w zakręt, upewnij się, że twoje podejście jest szersze niż normalnie, w przeciwnym razie przyczepa mogłaby uderzyć w krawężnik lub cokolwiek innego i spowodować rozpięcie przyczepy od haka holowniczego. Być może będziesz musiał użyć lusterek przedłużających na swoich lusterkach bocznych, aby mieć jasny pogląd na otoczenie. Pamiętaj jednak, aby zdjąć lusterka przedłużające, gdy nie jedziesz z przyczepą kempingową, ponieważ jest to niezgodne z prawem. Na koniec, jeśli tworzy się korek za Tobą w drodze, lepiej jest zjechać w bezpiecznym miejscu i pozwolić innym pojazdom przejechać - zadbaj o swoje bezpieczeństwo i innych na drodze. 

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Poradniki
Zadzwoń