DobreHaki.pl
  • Znajdź hak holowniczy
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
  • Koszyk - haki holownicze
14 689 1105
info@dobrehaki.pl
Strona główna » Poradniki » Mam samochód po liftingu. Czy muszę kupić nowy hak holowniczy? Czy wystarczy mi ze starszego modelu?

Wyszukaj hak

Kontakt

Opinie o sklepie

Opinie o produktach

Mam samochód po liftingu. Czy muszę kupić nowy hak holowniczy? Czy wystarczy mi ze starszego modelu?

Data dodania: 09-12-2019

Panta rei. Wszystko się zmienia, również samochody. Wystarczy przypomnieć sobie pierwsze pojazdy, aby porównując je ze współczesnymi samochodami zauważyć ogromne zmiany w wyglądzie. Przeobrażenia te nie odbyły się nagle i niespodziewanie, lecz małymi kroczkami były sukcesywnie wprowadzane. Inaczej ma się sprawa w wersjach przed i po liftingowych. Tu często zmiany są wprowadzane nagle i nie spodziewanie. Dodatkowo czasem nawet nie zauważalnie. Więc tutaj rodzi się pytanie - czy auto po liftingu wymaga nowego haka holowniczego? Na to zagadnienie postaramy się wam dzisiaj odpowiedzieć.

Czy mogę kupić hak holowniczy do samochodu po faceliftingu?

Krokami w zmianach stylistycznych samochodów jest facelifting, wprowadzanie nowych generacji pojazdu oraz całkiem nowych modeli samochodów. W niniejszym artykule chciałem zająć się najmniejszym ze skoków w wyglądzie samochodów jakim jest facelifting i jaki jest jego wpływ na hak holowniczy. Facelifting z angielskiego oznacza retusz twarzy. Jest to drobna korekta czegoś mająca na celu usunięcie niedociągnięć lub błędów. W przypadku samochodów oznacza kosmetyczne zmiany, choć nieraz znaczące w stylistyce nadwozia i wnętrza samochodu.

alt

Czy muszę mieć inny hak holowniczy?

W nadwoziu najczęściej zmianom ulegają reflektory, atrapa chłodnicy, lampy tylne, zderzaki, listwy boczne. W związku ze zmianami kształtu świateł, często zmienia się również kształt różnych elementów nadwozia, jak maska silnika, tylna klapa i błotniki (np. modernizacja gamy modeli Forda w stylu "New Edge Design" i później "Kinetic Design" o której również później). We wnętrzu zmianom przede wszystkim ulega deska rozdzielcza i tablica rozdzielcza. Lifting nie ingeruje zasadniczo w konstrukcję i zastosowaną w aucie technikę.

Czy auto po liftingu wymaga nowego haka holowniczego?

Otóż ponieważ oprócz wyglądu auta nie zmienia się jego zasadnicza konstrukcja facelifting nie ma znaczenia jeśli chodzi o hak holowniczy. Objawia się to tym, że do modelu po liftingu pasuje hak holowniczy z auta nim nie objętego - poprzedniej wersji. Tak jest w przypadku Forda Focusa III z lat 2011 - 2014 do którego pasuje hak holowniczy o symbolu C56. Taki sam hak pasuje do modelu objętego faceliftingiem czyli pojazdu po 2014 r. W tym przypadku facelifting nie ma żadnego wpływu na model haka holowniczego, a co za tym idzie i jego montaż, a już najbardziej zastosowanie.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Poradniki
Zadzwoń