Zamknij [X]
Strona główna » Poradniki » Haki holownicze ORIS i BOSAL - gdzie kupić?

Wyszukaj hak

Kontakt

 • DOBREHAKI.PL
  al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
  NIP: 8733276311
 • E-mail:info@dobrehaki.pl
 • Telefon:14 689 1105
 • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Cennik

Opinie o sklepie

Opinie o produktach

Haki holownicze ORIS i BOSAL - gdzie kupić?

Data dodania: 14-04-2020

Firma ORIS to bardzo znany producent haków holowniczych, który kilka lat temu został kupiony przez Bosal Automotiv. Na połączeniu skorzystały obydwie strony, zarówno ORIS, jak i BOSAL. Aktualnie oddział firmy BOSAL haki w Polsce został zamknięty, jest tylko dywizja systemów wydechowych. Wiele systemów haków holowniczych, które wcześniej produkował BOSAL, można teraz znaleźć w ORIS, często są zmodyfikowane i ulepszone. Firma BOSAL po przejęciu zmieniła nazwę na „BOSAL ORIS”.Od przejęcia przez TowerBrook Capital Partners L.P. w roku 2018 firma działa pod nazwą „Oris ACPS”.

Systemy kul haków holowniczych ORIS Bosal

1) zdejmowane haki holownicze Oris
Oris AK11  - Hak holowniczy Oris AK11
 • zdejmowany hak holowniczy
 • wpinany od dołu
 • system jest automatyczny
 • odpowiedni do bagażników na rowery
 • kula haka holowniczego zamykana na kluczyk
alt
Oris AK41 - Hak holowniczy Oris AK41
 • zdejmowany hak holowniczy
 • wpinany od dołu
 • system jest automatyczny
 • odpowiedni do bagażników na rowery
 • kula haka holowniczego zamykana na kluczyk
alt
Firma ORIS zaprojektowała wiele różnych zdejmowanych wersji haków holowniczych. Na naszej stronie prezentujemy tylko dwa najbardziej popularne systemy „AK11” oraz „AK41”. Są to dwa systemy haków holowniczych nakładane od dołu. W obydwu wersjach kula haka holowniczego jest zamykana i wszystkie systemy umożliwiają transport bagażnika na rowery.

alt

Haki holownicze z kulą odkręcaną są wyjątkowo wytrzymałe i zwykle stanowią pierwszy wybór dla osób dbających o cenę i często jeżdżących z przyczepą lub bagażnikiem. Zalecamy stosowanie haków kulowych z kołnierzem do samochodów dostawczych i pojazdów terenowych w zastosowaniach komercyjnych. Są przeznaczone do częstego ciągnięcia ciężkich ładunków. Kula z kołnierzem jest dostępna w wersjach z 2 lub 4 otworami.

W ofercie ORIS znajdziemy również haki holownicze obrotowe: naciskamy przycisk w pobliżu kierownicy lub w bagażniku samochodu, a hak obróci się na wymaganą pozycję. Hak holowniczy ORIS jest całkowicie schowany w tylnym zderzaku i zaprojektowany tak, aby wygląd Twojego samochodu był całkowicie estetyczny. 

alt

Dzięki poziomo wypinanym hakom holowniczym ORIS mocowanie i zdejmowanie kuli jest bardzo prostą sprawą. Jedną ręką trzymasz kulę i wkładasz ją poziomo do uchwytu zaczepu przyczepy. System ma w pełni automatyczny mechanizm blokujący. Demontaż kuli jest równie łatwy. Blokada mechanizmu blokującego chroni naszą kulę haka holowniczego przed kradzieżą. Wypinane poziomo haki holownicze ORIS to doskonały wybór dzięki ich wysokiej jakości, przyjaznej dla użytkownika obsłudze i doskonałemu stosunkowi ceny do wydajności.

alt

Dla tych, którzy rzadko używają haka do transportowania np. ciężkich przyczep, ORIS przewidział haki holownicze wypinane pionowo. W tych systemach kula jest wkładana do gniazda od dołu i ponownie wyciągana w dół. Dzięki automatycznemu mechanizmowi blokującemu montaż i demontaż mogą być wykonane w mgnieniu oka. Dużą zaletą jest to, że po zdjęciu kuli zaczep holowniczy jest całkowicie niewidoczny. Blokada chroni również przed kradzieżą.


Uchylne haki holownicze Oris

Oris ORIS-MATIC czyli Hak holowniczy Oris ORIS-MATIC. System haka holowniczego ORIS-MATIC umożliwia bardzo łatwą obsługę wysuwanego haka holowniczego. Również po przejęciu firmy ORIS przez BOSAL system ten oferowany jest dalej pod nazwą ORIS-MATIC.
 Ten system holowniczy to bodaj najbardziej znany produkt firmy ORIS i dostępny jest w trzech wariantach. Jako wariant manualny, jako półautomatyczny i w pełni automatyczny system haka holowniczego Oris. Szczególnymi cechami tego uchylnego haka holowniczego Oris są opatentowana niezwykle kompaktowa konstrukcja, jak również krótki czas otwierania i zamykania, nieosiągalny na rynku.

 

alt

Jeśli szukasz hak holowniczy Bosal lub Oris, ewentualnie zgubiłeś kulę wypinaną skontaktuj się z nami e-mailowo na info@dobrehaki.pl lub telefoniczne. Postaramy się pomóc. Jeśli szukasz haka holowniczego to już teraz możesz skorzystać z naszego 

Komentarze (1)
Jasiu 08-11-2021 0:00:18
Dzień dobry. Czy jest dostępny hak Bosal Oris wypinany pionowo do Opla Astry K HB? Jeśli tak, to jaki czas oczekiwania i jaka cena? Pozdrawiam Janusz Kasperczyk

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Poradniki
Zadzwoń