Zamknij [X]
Strona główna » Poradniki » Najważniejsi producenci haków holowniczych w Polsce

Wyszukaj hak

Kontakt

  • DOBREHAKI.PL
    al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
    NIP: 8733276311
  • E-mail:info@dobrehaki.pl
  • Telefon:14 689 1105
  • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Opinie o produktach

Najważniejsi producenci haków holowniczych w Polsce

Data dodania: 10-09-2022

Haki holownicze - na szczęście nie produkują ich Chińczycy


Nasz kraj jest wyjątkowy pod wieloma względami. Także dlatego, że w pewnych branżach mamy dobrych producentów, prawdziwe fabryki wytwarzające produkty od początku do końca w Polsce. Tak się to dzieje w branży haków holowniczych. Są to jedne z nielicznych produktów, których na szczęście Chińczycy jeszcze nie produkują. Jest to dla nich chyba za trudne, zbyt niewygodne oraz logistycznie drogie w transporcie. Haki holownicze ważą swoje kilogramy, średnio od 10 kg do nawet ponad 30 kg. Jest to duża masa oraz niestandardowe gabaryty.

Ale to nie jedyny powód, bo są jeszcze kwestie jakościowe, czyli certyfikaty bezpieczeństwa i jakości dla haków holowniczych. Jest to bardzo kosztowne, bo każdy model haka holowniczego musi zostać odrębnie zbadany na specjalnej maszynie zmęczeniowej i dopiero po pozytywnych teście może uzyskać homologację. Będziemy o tym jeszcze pisać w osobnym wpisie, bo jest to dosyć szerokie zagadnienie. Wróćmy do polskich producentów haków holowniczych.
 

Najważniejsi producenci haków w Polsce

 

Najważniejsi producenci haków w Polsce to: Auto-Hak ze Słupska, Steinhof z Tarnowa, Imioła Hak-Pol z Kowies. Inni, o mniejszym znaczeniu na rynku, to Master-Hak z Rogalina, Hak-Pol Bizub z Grodziska Mazowieckiego. Tutaj ważna adnotacja - Mniejsi producenci to nie znaczy, że gorsi - po prostu mniej produkują od liderów rynku.

Do niedawna był obecny na rynku jeszcze inny producent haków, mianowicie firma Hak-Hol z Dzierżoniowa. Niestety ktoś tę firmę z tradycjami wykończył... i my wiemy kto ;-) Nie jest to nic śmiesznego w sumie, jednak właściciele polskich fabryk powinni jednak twardo stąpać po ziemi i przynajmniej spodziewać się, że jak się prowadzi sprzedaż poniżej kosztów produkcji, to kiedyś ten rachunek się nie zamknie i przyjdzie chwila, kiedy zabraknie pieniędzy na spłatę faktur za zakup stali i innych komponentów.  Duży odbiorca cieszy, ale duży odbiorca może nas zapędzić w "kozi róg". Są firmy, które chciałyby kupować "za darmo" i prowadzić sprzedaż kosztem innych firm. A potem mamy bankructwa... to przykre. Będziemy jeszcze o tym pisać.


Warto wybierać polskie haki holownicze


Ze względu na mnogość fabryk wytwarzających haki holowniczych, konkurencja na naszym rynku jest duża. Stąd też ta wyjątkowość naszego kraju, bo nie ma innego takiego, gdzie byłoby tylu producentów. Wiele krajów nie ma żadnego producenta haków holowniczych i wszystko muszą importować. Warto popierać lokalną produkcję, bo to daje pracę naszym rodakom. Czysty handel nie przynosi tyle korzyści dla społeczeństwa... ale to temat rzeka.
 

Potrzebny Ci hak holowniczy?


Jeśli szukasz dobrego haka holowniczego jednego z polskich producentów możesz skorzystać z wyszukiwarki po lewej stronie u góry (zielone WYSZUKAJ HAK) lub przejść na stronę katalogu haków holowniczych.

Zapraszamy do lektury pozostałych artykułów na naszej stronie. 

Z holowniczym pozdrowieniem,
Team DobreHaki.pl
Komentarze (1)
Piotr 11-08-2017 16:16:53
Jak dla mnie najlepszy jest Autohak, montowałem już drugi hak tej marki, mucha nie siada, pasowały idealnie, polecam!
Odpowiedź sklepu:Cieszymy się, że jesteś zadowolony! :)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Poradniki
Zadzwoń