DobreHaki.pl
 • Znajdź hak holowniczy
 • Zaloguj się
 • Zarejestruj się
 • Koszyk - haki holownicze
14 689 1105
info@dobrehaki.pl
Strona główna » Poradniki » Ile kosztuje montaż haka holowniczego?

Wyszukaj hak

Kontakt

 • MARTEC - DOBREHAKI.PL
  al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
  NIP: 8733276311

 • E-mail:info@dobrehaki.pl
 • Telefon:14 689 1105
 • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Opinie o produktach

Ile kosztuje montaż haka holowniczego?

Data dodania: 26-05-2017 Czy koszt montażu haka holowniczego to 150 zł? A może 1500 zł? Obydwie kwoty są realne! Spotkaliśmy się już z wieloma wycenami. Niektóre swoją wysokością sięgały nawet 1500 zł. Jak ocenić, czy montażysta zażądał uczciwej zapłaty? I dlaczego czasami trzeba zapłacić więcej niż w innych przypadkach? Na pytania te odpowiemy w niniejszym artykule.

 

DLACZEGO ZA MONTAŻ HAKA HOLOWNICZEGO CZASAMI TRZEBA ZAPŁACIĆ WIĘCEJ?


Najwięcej liczą sobie dealerzy, szczególnie, gdy w grę wchodzi samochód na gwarancji. W przypadku nowych pojazdów, zakupu haka oraz wiązki można z reguły dokonać na własną rękę. O montaż trzeba jednak poprosić autoryzowany serwis (z uwagi na warunki gwarancyjne, programowanie wiązki dedykowanej, itp.). Uspokoimy Was jednak, gdyż wyceny na kwotę 1500 złotych należą do rzadkości. W większości przypadków koszt założenia haka (wraz z wiązką elektryczną) w ASO to 500-600 złotych; w pozostałych serwisach 200-400 złotych.  Oczywiście warto pamiętać, że montaż montażowi nie jest równy. Dlaczego? Jeden hak holowniczy wymaga demontażu i podcięcia zderzaka, a drugi nie. Inaczej wyglądać będzie montaż wiązki uniwersalnej, a inaczej dedykowanej. Jedna wymagać będzie ciągnięcia przewodów do przodu pojazdu oraz programowania modułu, a druga jedynie wpięcia dwóch, trzech oryginalnych wtyczek w dedykowane miejsca z tyłu pojazdu. Będzie się to oczywiście przekładało na koszt robocizny.CO WARTO ZROBIĆ, ZANIM UDAMY SIĘ DO SERWISU?


Jeśli podany koszt montażu jest naszym zdaniem zbyt wysoki, warto skonsultować temat nie w jednym, a w dwóch lub trzech serwisach. Powinno dać to nam odpowiedni przegląd sytuacji. W sklepie, w którym dokonujemy zakupów haka oraz wiązki, dobrze jest spytać, jak skomplikowana może być cała procedura. Oczywiście warto decydować się na montaż w warsztacie, który jest dobrze obeznany z tematyką "hakową". Być może za usługę zapłacimy tam nieco więcej niż u konkurencji, lecz przynajmniej będziemy mieć pewność poprawnego jej wykonania. 

Pozdrawiamy!
Team DobreHaki.pl
Komentarze (2)
rozporek 19-05-2018 21:21:30
witam, dzisiaj montowałem hak w 14-sto letnim fordzie i musze przyznac, ze zeszlo 4 h gdyz nie moglismy odkrecic kilku srub i nie bylo dojscia ale jakos dalo rade. Mysle, ze zaoszczedzone 200-400 zl bylo warto sie troche pomeczyc samemu. Pozdrawiam
Odpowiedź sklepu:Zrobione samodzielnie, zawsze cieszy bardziej :) Brawo!
PAN samochodzik 19-01-2019 11:11:11
Brawo Jasiu

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Poradniki
Zadzwoń