Zamknij [X]
Strona główna » Montaże » Co zawiera instrukcja montażu haka holowniczego?

Wyszukaj hak

Kontakt

  • DOBREHAKI.PL
    al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
    NIP: 8733276311
  • E-mail:info@dobrehaki.pl
  • Telefon:14 689 1105
  • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Co zawiera instrukcja montażu haka holowniczego?

Data dodania: 07-06-2019

Hak holowniczy jest urządzeniem złożonym z kilku elementów. Związane są z nim również pewne aspekty techniczne. Poprawny mniej lub bardziej skomplikowany montaż zapewnia jego właściwe funkcjonowanie. Wszystkie informacje dotyczące wymienionych powyżej kwestii znajdziesz w instrukcji montażu haka holowniczego. O instrukcji montażu haka holowniczego.

Instrukcja haka holowniczego – czym jest

Instrukcja jest to zbiór zasad, przepisów, informacji o sposobie postępowania w jakiejś dziedzinie. Przeważnie dotyczy ona sposobu działania. Jak sama nazwa wskazuje instrukcja montażu haka holowniczego dotyczy jego zamontowania w pojeździe. Jednak dodatkowo zawarte są w niej wszystkie informacje techniczne związane z danym modelem haka holowniczego.

alt

Instrukcja montażu haka – przeczytaj przed rozpoczęciem montażu

Kupując kompletny zaczep znajdziesz dołączoną do niego instrukcję montażu. Udostępniają ją wszyscy renomowani producenci haków holowniczych. W zależności od marki instrukcje różnią się od siebie, niektóre są wielojęzyczne, chociaż wszystkie zawierają te same niezbędne informacje. Również sposób przedstawienia montażu haka holowniczego może być odmienny u różnych wytwórców. Instrukcje obrazkową stosują Auto-Hak Słupsk oraz Westfalia, natomiast instrukcję montażu słowną udostępniają Brink Group, Imioła Hak Pol oraz Steinhof.

Co zawiera instrukcja montażu haka holowniczego?

W instrukcji montażu znajdziesz informacje o producencie haka holowniczego. Adres, kontakt, logo pojawiają się na pierwszym miejscu. W dalszej kolejności odszukać możesz wiadomości dotyczące modelu haka holowniczego. Jego nazwa, model samochodu w jakim ma zastosowanie, numer homologacyjny, parametry haka, przewidywany czas montażu, konieczności demontażu oraz podcięcia zderzaka stanowią podstawowe informacje o haku holowniczym. Załączone zdjęcie daje wyobrażenie o wyglądzie konkretnego jego modelu.

W instrukcji słownej znajdują się także informacje mówiące o wartościach siły dokręcenia odpowiednich śrub co ma wpływ na trwałość i niezawodność montażu.

alt

Po tych wszystkich danych przychodzi pora na wymienienie zbioru elementów składających się na kompletny hak holowniczy. Ma to postać tabeli lub rysunku. Dzięki tej wiedzy możesz sprawdzić ilość i poprawność doboru wszystkich elementów haka składających się na jego budowę oraz wymaganych w poprawnym montażu.

Montaż haka holowniczego krok po kroku – instrukcja

Jeśli model haka pasuje do Twojego samochodu oraz jest on kompletny możesz przystąpić do jego zamontowania w samochodzie. Pomoże nam w tym opis słowny w którym krok po kroku wymienione są czynności dla prawidłowego zamontowania haka holowniczego lub szkice, które obrazkowo ilustrują te czynności. Rysunek lub szablon pomagający w wykonaniu prawidłowego wycięcia w zderzaku jeśli jest wymagane również zawarty jest w instrukcji.

Uwagi końcowe dotyczą rejestracji, konserwacji, kontroli połączeń Twojego haka holowniczego. Instrukcja montażu jest niezbędnym i pomocnym dokumentem informującym i pomagającym w prawidłowym montażu haka holowniczego. Zawsze szukaj jej w swoim zestawie.

Jeżeli interesuje Cię hak holowniczy do Twojego samochodu - wystarczy, że sprawdzisz nasz bogaty katalog haków holowniczych do twojej marki samochodu, kliknij:https://dobrehaki.pl/haki-holownicze-c-1.htmllub zadzwoń do naszego doradcy - dla nas najważniejsze jest bezpieczeństwo - chętnie doradzimy i potowarzyszymy Ci w realizacji zamówienia. Zachęcamy do kontaktu!

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Montaże
Zadzwoń