Zamknij [X]
Strona główna » Poradniki » Czy można zamontować hak holowniczy do wersji GT?

Wyszukaj hak

Kontakt

  • DOBREHAKI.PL
    al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
    NIP: 8733276311
  • E-mail:info@dobrehaki.pl
  • Telefon:14 689 1105
  • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Cennik

Opinie o sklepie

Opinie o produktach

Czy można zamontować hak holowniczy do wersji GT?

Data dodania: 30-07-2019

Gran turismo czyli Grand Tourer czyli GT. Każdy z nas ma różne wymagana co do samochodu. Jednemu wystarczy podstawowa wersja miejskiego małego samochodu, inny celują w sportowe fury o zawrotnych cenach. Odpowiedzią firm produkujących samochody na sportowe aspiracje niektórych klientów są samochody z wersji GT. Grand Tourer z włoskiego gran turismo, w skrócie GT to samochody sportowe o wysokich osiągach.

Przygotowany do jazdy na długie dystanse, bardziej luksusowy niż jego standardowy odpowiednik. Samochody te mają też zazwyczaj dość miękkie zawieszenie, aby zapewnić odpowiedni komfort podróży. Grand tour-ery wykazują jednak cechy wspólne z wozami sportowymi, najczęściej moc przekazywana jest na koła tylne lub na obie osie.

Obecnie możemy spotkać wersje GT samochodów takich jak Renault Megane GT, Volkswagen Golf GT, BMW serii 3 GT, BMW serii 5 GT, Peugeot 208 GTi, Peugeot 308 GT. Warto wspomnieć o luksusowych wersjach aut z najwyższej pułki jak Aston Martin GT czy Ferrari GT. Niemal każda marka samochodu ma w swojej ofercie Grand tourer'a.
alt

Samochody GT i hak holowniczy.

Jak przedstawia się sytuacja z hakiem holowniczym do takiego samochodu?

Otóż samochody te bazują na platformach podobnych jak ich standardowe odpowiedniki. Jednak wiadomo, że mocne silniki oraz przekaz napędu i zawieszenie różnią się od standardowych pojazdów. Stąd też nie ma pewności, że hak holowniczy od podstawowej wersji będzie pasował do wersji GT. Producenci haków holowniczych nie podają w swojej ofercie wyróżników w modelach dla haków do samochodów Gran Turismo. I choć raczej rzadko się zdarza, aby samochody tego typu miały montowany hak holowniczy, gdyż ich przeznaczeniem jest raczej sportowa jazda, a nie holowanie, to jednak nie można wykluczyć, że hak czasem by się przydał. Samochody GT i hak holowniczy jak można by zauważyć nie idą zbytnio w parze ale na szczęście dość często płyta podłogowa nie różni się wiele od zwykłej wersji stąd też możliwość dobrania odpowiedniego haka do takiego modelu.

Dlatego jeśli jesteś zainteresowany zakupem haka do swojego samochodu wersji GT skontaktuj się z nami. Postaramy się dobrać hak odpowiedni do Twojego samochodu tak, abyś nie miał problemów z jego montażem oraz użytkowaniem.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Poradniki
Zadzwoń