Zamknij [X]
Strona główna » Poradniki » Dlaczego europejska homologacja haka holowniczego jest taka ważna?

Wyszukaj hak

Kontakt

  • DOBREHAKI.PL
    al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
    NIP: 8733276311
  • E-mail:info@dobrehaki.pl
  • Telefon:14 689 1105
  • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Dlaczego europejska homologacja haka holowniczego jest taka ważna?

Data dodania: 28-04-2017

Co to jest ta cała homologacja europejska dla haków holowniczych?

 

Producenci uzyskują homologacje EC wg Dyrektywy UE nr 94/20 (znak małe „e") lub homologacje ECE wg Regulaminu nr 55 EKG ONZ (znak duże „E"). Świadczy ona o rzetelności producenta oraz jakości haka. Hak z homologacją musi spełniać wymagania producenta samochodu, pasować w fabryczne otwory przeznaczone do montażu haka. Musi być też odpowiednio wytrzymały, aby nie stwarzał zagrożenia na drodze.
 

Tanie haki holownicze zazwyczaj nie mają żadnej homologacji


Haki holownicze, które nie posiadają homologacji nie przeszły odpowiednich testów lub w ogóle do nich nie podchodziły. Dlatego też decydując się na tańszy hak holowniczy bez homologacji wybieramy tańsze rozwiązania. Tańsze narzędzia, tańsze materiały czyli to wszystko na czym oszczędza nierzetelny producent. Jakość haka przekłada się na bezpieczeństwo zarówno nasze jak i innych użytkowników dróg. Dlatego warto przeznaczyć pieniądze na niezawodny hak, lepszej jakości, ponieważ zapewniamy sobie spokój, i bezpieczeństwo. Hak holowniczy nie może stanowić zagrożenia dla użytkowników dróg. Na tabliczce znamionowej haka powinny znajdować się dane producenta, data produkcji i co najważniejsze nr homologacji.

Uwaga na fałszywe homologacje tanich haków holowniczych!


Zawsze ostrzegamy klientów przed najtańszymi hakami holowniczymi oferowanymi przez kilku sprzedawców na Allegro. Znamy ten temat bardzo dobrze i możecie być pewni, że zapewnienia o "homologacji" czy "certyfikacie" są fałszywe. Po prostu sprzedawcy Ci stosują to tylko jako hasło sprzedażowe, natomiast znaku i numeru homologacji europejskiej na haku nie będzie albo - co gorsze - znajdzie się tam fałszywa tabliczka znamionowa z homologacją. Strach pomyśleć, co się stanie, gdy taki tani hak nie wytrzyma, urwie się i przyczepa spowoduje czyjąś śmierć. Miejmy wszyscy trochę wyobraźni i chuchajmy na zimne. Nie ma haków za 100-200 zł z homologacją europejską! Sama stal potrzebna do produkcji tyle kosztuje, proces homologacji kosztuje, jakoś kosztuje. Tanie haki z Allegro są bardzo odchudzone, przy solidnej konstrukcji dobrego haka np. marki Auto-Hak ten będzie cięższy nawet 2 razy od taniej podróbki. W swoich oszczędnościach warto mieć rozum w głowie i nie szukać na siłę oszczędności, bo te oszczędności mogą być zagrożeniem dla innych.
 

DobreHaki to haki z europejską homologacją


W naszym sklepie oferujemy haki holownicze z homologacją europejską i możemy przedstawić certyfikat homologacji dla każdego z nich. Wystarczy wysłać do nam e-maila z prośbą o dowód w postaci dokumentu PDF. Spróbujcie o to samo poprosić na aukcji z tanim hakiem... Sprzedawca nie odezwie się, po prostu nie odpisze. Bo co ma napisać? Że Was chce oszukać? Że łamie prawo? Montujcie tylko haki holownicze z homologacją europejską. 

Aby sprawdzić naszą ofertę na hak holowniczy do Twojego samochodu zajrzyj nasz Katalog Haków Holowniczych i przekonaj się jak wiele zaoszczędzisz.

Z holowniczym pozdrowieniem,
Team DobreHaki.pl
 
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Poradniki
Zadzwoń