Zamknij [X]
Strona główna » Poradniki » Hak holowniczy a dostawczak. Jaki wybrać optymalny hak do samochodów dostawczych?

Wyszukaj hak

Kontakt

  • DOBREHAKI.PL
    al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
    NIP: 8733276311
  • E-mail:info@dobrehaki.pl
  • Telefon:14 689 1105
  • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Hak holowniczy a dostawczak. Jaki wybrać optymalny hak do samochodów dostawczych?

Data dodania: 28-08-2019

Bardzo pożytecznymi, użytecznymi, wykorzystywanymi do przewozu najróżnorodniejszych towarów są samochody dostawcze. Mają one szerokie zastosowanie. Ich spore możliwości transportowe możesz jeszcze powiększyć poprzez zamontowanie haka holowniczego oraz dokupienie przyczepy. Dzięki temu możesz maksymalnie wykorzystać ich potencjał. Jakie mamy haki holownicze dla samochodów dostawczych?

Haki holownicze dla samochodów dostawczych z odkuwką.

Do większości samochodów dostawczych zastosowanie ma hak z kulą flanszową montowaną za pomocą dwu lub czterech śrub do belki haka holowniczego. Rzadziej, ale pojawiają się do furgonetek także modele haków z tak zwaną łabędzią szyją lub wypinane automaty. Kula flanszowa (odkówka) montowana na dwa otwory ma zastosowanie w następujących modelach samochodów:

Renault Master oraz Traffic, Citroen Jumper, Peugeot Boxer, Ford Transit, Volkswagen Crafter, LT oraz Transporter, Mercedes Sprinter oraz Vito, Nissan Interstar, Daewoo Lublin.

Montowana jest ona do belki haka holowniczego, podobnie jak w przypadku haków odkręcanych i wypinanych montowanych w samochodach osobowych. Haki z systemem kuli flanszowej dostępne są w Westfalii, Steinhof, Auto-Hak Słupsk, Hak-Pol Imioła. Asortyment tych producentów dostępny jest w Martec.
alt

U nas również możesz dokupić samą kulę flanszową dla pierwszego montażu lub wymiany zużytej kuli. Posiadamy dwa jej warianty kolorystyczne - srebrne i czarne. Kule posiadają homologację e6. Jej parametry to 3500 kg uciągu oraz nacisk pionowy 200 kg (różny w zależności od wytrzymałości zastosowanej belki). Zakupić również możesz zestaw ze śrubami montażowymi. Kule są solidnie wykonane, wytrzymałe oraz przystępne cenowo.

Kule haka holowniczego na 4 śruby

Innym rodzajem haków holowniczych do samochodów dostawczych są modele z kulą przykręcaną na cztery śruby. Taki system mocowania występuje na przykład w Iveco Deily. Kule mocowane za pomocą czterech śrub również są dostępne w naszej ofercie.

A może automatyczna kula haka holowniczego do dostawczaków? 

Do modelu samochodu dostawczego jakim jest Nissan NV200 zastosowanie ma hak z kulą łabędzia szyja odkręcaną za pomocą dwu śrub lub automaty takich producentów jak na przykład Westfalia. Rozbudowanie samochodu dostawczego o hak holowniczy umożliwia ciągnięcie przyczepy. Spotyka się czasem na naszych drogach zestawy dostawczaka z przyczepą.

 

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Poradniki
Zadzwoń