Zamknij [X]
Strona główna » Rankingi » Hak holowniczy Audi A6 C5 - porównanie kilku producentów

Wyszukaj hak

Kontakt

  • DOBREHAKI.PL
    al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
    NIP: 8733276311
  • E-mail:info@dobrehaki.pl
  • Telefon:14 689 1105
  • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Opinie o produktach

Hak holowniczy Audi A6 C5 - porównanie kilku producentów

Data dodania: 17-02-2017

Audi A6 C5 1997-2004 to jeden z najchętniej wybieranych modeli samochodów osobowych na polskim rynku motoryzacyjnym. Od 2011 roku produkowana jest już czwarta generacja tego luksusowego pojazdu. Od początku swojego istnienia, Audi A6 C5 powodowało szybsze bicie serca u konkurencji. Genialna stylistyka, nowoczesne rozwiązania oraz prestiż gwarantował, że nawet najbardziej wymagający klienci oglądali się za „A-szóstką.” Audi A6 C5 to już druga generacja tego modelu. Szeroka gama silników, rodzajów nadwozia oraz w praktyce niekończąca się liczba możliwych dodatków powodowały, że samochód na stałe zagościł w sercach wielu kierowców. Pomimo wielu lat, Audi A6 C5 w dalszym ciągu jest obiektem westchnień wielu fanów czterech kółek.

Hak holowniczy Audi A6 C5 - co wybrać?

Wybierając Audi A6 C5, możemy dostać lekkiego zawrotu głowy od możliwości jakie dał nam producent z Ingolstadt. Do wyboru mamy, aż kilkanaście rodzajów silnika od najprostszych 1.8 w benzynie o mocy 125KM, poprzez nieśmiertelne 1.9 TDI o mocy od 110 do 130KM, aż po piekielnie mocną widlastą ósemkę o mocy blisko 300KM. Niemiecki producent zadbał również o bogatą ofertę w kwestii nadwozia. Do dyspozycji mamy tutaj sedana, sedana RS6, wersję Avant, wersję Avant RS6, wersję S6 Avant oraz S6 Sedan.

Tak bogata wersja w kwestii wyboru nadwozia bezsprzecznie wpłynęła na ilość dostępnych akcesoriów do Audi A6 C5 jakim są haki holownicze. Do wyboru są najprostsze modele jak haki z kulą odkręcaną, poprzez automaty pionowo wypinane, kończąc na automatach wypinanych poziomo.

Lista producentów haków holowniczych do Audi A6 C5 również okazuje się dosyć imponująca. Swoje produkty oferują zarówno polscy producenci jak AutoHak, HakPol Imioła, Steinhof czy też zagraniczni producenci jak Westfalia i BRINK. Sam wybór haka to kwestia indywidualna, która powinna być podyktowana naszymi potrzebami. Oferta na haki holownicze do Audi A6 C5 jest bardzo bogata, dlatego też postanowiliśmy zbadać czym się różnią poszczególne haki. Porównywać będziemy hak holowniczy dla Audi A6 C5 z 2003 roku pasujące zarówno do sedana jak i kombi.

 

Hak holowniczy Audi A6 C5 z kulą odkręcaną

hak audi a6 c5

Haki z kulą odkręcaną różnią się najczęściej kształtem kuli. Pozostałe wartości jak nacisk pionowy na kulę czy okres gwarancji są na tym samym poziomie. Wszystkie haki są bardzo dobrze zabezpieczone przed rdzą. Imioła, Steinhof oraz AutoHak są polakierowane metodą proszkową na czarno, natomiast Galia jest w całości ocynkowana. Wszystkie haki wymagają podcięcia zderzaka oraz jego zdemontowania na czas montażu. W tym zestawieniu jedynie Galia deklaruje, że podcięcie jest niewidoczne. W przypadku homologacji jedynie Imioła deklaruje jej brak, pozostali rywale posiadają homologację e20 lub E20. O homologacji pisaliśmy m.in w tym wpisie.

Haki holownicze Audi A6 C5 Kombi z kulą wypinaną automatycznie

Autohak automat poziomy wygląda tak:

hak holowniczy automat audi a6

Autohak automat wypinany pionowo:

hak autohak audi a6 kombi wypinany

Hak holowniczy wypinany - dlaczego warto?

Haki z kulą wypinaną dzielą się na wypinane pionowo oraz poziomo. Największą zaletą haków wypinanych pionowo (jak choćby w przypadku Westfalii) są względy estetyczne. Po wypięciu kuli, hak nie jest widoczny. Szczególnie mogą to docenić posiadacze nowych samochodów jak i osoby, które cenią sobie estetykę samochodu. Wszystkie haki w zestawieniu mają 2 lata gwarancji oraz podobne wartości jak chodzi o maksymalną masę przyczepy. Bezsprzecznie najlepszym hakiem w tym zestawieniu jest niemiecka Westfalia, która od lat przoduje we wszystkich rankingach. Jednak jednak najdroższy.

Jeśli macie jakieś pytania - piszcie śmiało na info@dobrehaki.pl
Team DobreHaki.pl

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Rankingi
Zadzwoń