DobreHaki.pl
 • Znajdź hak holowniczy
 • Zaloguj się
 • Zarejestruj się
 • Koszyk - haki holownicze
14 689 1105
info@dobrehaki.pl
Strona główna » Montaże » Hak holowniczy Chevrolet Lacetti Kombi - relacja z montażu haka

Wyszukaj hak

Kontakt

 • MARTEC - DOBREHAKI.PL
  al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
  NIP: 8733276311

 • E-mail:info@dobrehaki.pl
 • Telefon:14 689 1105
 • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Opinie o produktach

Hak holowniczy Chevrolet Lacetti Kombi - relacja z montażu haka

Data dodania: 12-11-2019
Kolejny, zadowolony klient samodzielnie zamontował hak holowniczy wraz z wiązką elektryczną i podzielił się z nami swoimi wrażeniami z montażu, jak i samego zakupu. Klient wybrał hak holowniczy od Auto Haka oraz naszą wiązkę elektryczną dedykowaną do swojego Chevroleta Lacetti III w wersji kombi. Zobaczcie, jak przebiegał montaż haka do tego modelu samochodu. 

Kilka słów o Chevrolecie Lacetii, model należący do niższej klasy średniej (segment C) produkowany od 2004 roku. Na wielu rynkach debiutował jako Daewoo Lacetti (hatchback) i Nubira (sedan i kombi). W innych krajach znany jest też jako m.in. Buick Excelle (Chiny), Holden Viva (Australia) czy Suzuki Reno i Lorenza (USA). Lacetti nie zniknął z oferty Chevroleta, choć na rynku jest już jego następca, model Cruze.Chevrolet Lacetti, auto z koreańskim rodowodem sprzedawane pod szyldem amerykańskiej marki to samochód przystępny cenowo i zupełnie niezły jakościowo. 


Montaż haka holowniczego Chevrolet Lacetti III Kombi

Nasz klient przygotował dla nas relację krok po kroku, jak wykonał samodzielny montaż haka holowniczego. Klient wybrał hak holowniczy X18 - półautomat z kulą wypinaną poziomo - System kuli haka X18 to odkręcana kula typu łabędzia szyja, którą można łatwo zdemontować za pomocą dwóch śrub poprzecznych. Zgodnie z danymi technicznymi naszego polskiego, wiodącego producenta Auto-Haka maksymalna masa holowanej przyczepy dla haka X18 to 1200 kg, a nacisk pionowy na kulę haka to 75 kg. Montaż haka holowniczego Auto-Hak X18 wymaga demontażu zderzaka. Podcięcie zderzaka w Chevrolet LACETTI nie musi być wykonane. 

Przedstawiamy montaż naszego klienta: 
1. Zakup haka i wiązki (po przeanalizowaniu naprawdę wielu ofert wybrałem DOBRE HAKI) :)
alt
2. Montaż można spokojnie wykonać samemu, potrzebne autko :)
3. Wyciągamy wszystko z bagażnika, demontujemy całą tapicerkę - bagażnika (spinki i wkręty), również schowki po bokach, bo akurat pod nimi są śruby zderzaka, odkręcamy zderzak (4 śruby pod boczkami bagażnika – po 2 na stronę, 2 śruby w bagażniku, po 5 wkrętów na stronę przy błotniku, 4 wkręty przy uszczelce bagażnika, 4 spinki od spodu zderzaka), wysuwamy zderzak razem z belką. Odkręcamy też lampy (po 2 wkręty na stronę), żeby ich czasem nie uszkodzić.
alt
4. Przymierzamy hak wsuwając go i sprawdzając czy pasują otwory. U mnie dwa otwory przesunięte o ok. 5mm ale nie było problemu z rozwierceniem. Odpinamy zderzak od belki, odkręcamy uchwyty/łapy od belki(nie będą już potrzebne).
alt
5. Jeśli otwory dopasowane to przykręcamy belkę do haka (uwaga nie ma tych śrub w zestawie), potem wsuwamy hak razem z belką w otwory i skręcamy załączonymi śrubami (dociągamy kluczem dynamometrycznym). Przykręcamy gniazdo wiązki, przeciągamy 
alt
6. Montujemy kulę haka, przykręcamy z powrotem zderzak i gotowe. 
7. Oczywiście jeszcze montaż tapicerki i wyposażenia bagażnika :)
8. Potem przegląd i wydział komunikacji i możemy holować...

Jeżeli interesuje Cię hak holowniczy lub wiązka elektryczna do Twojego samochodu - wystarczy, że sprawdzisz nasz bogaty katalog produktów do twojej marki samochodu, wystarczy kliknąć: https://www.dobrehaki.pl/haki-holownicze-c-1.html lub zadzwoń do naszego doradcy - dla nas najważniejsze jest bezpieczeństwo - chętnie doradzimy i potowarzyszymy Ci w realizacji zamówienia. Zachęcamy do kontaktu! 
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Montaże
Zadzwoń