Zamknij [X]
Strona główna » Montaże » Hak holowniczy Citroen C3 II – relacja z montażu

Wyszukaj hak

Kontakt

  • DOBREHAKI.PL
    al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
    NIP: 8733276311
  • E-mail:info@dobrehaki.pl
  • Telefon:14 689 1105
  • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Opinie o produktach

Hak holowniczy Citroen C3 II – relacja z montażu

Data dodania: 29-06-2018

Citroen C3 to ładnie prezentujące się, niewielkie auto osobowe zaliczane do miejskich hatchbacków. Ja, jako dumny właściciel tego autka w jego drugiej generacji z 2010 r. postanowiłem obdarować go hakiem, a poniżej znajduje się fotorelacja z tego jak samodzielnie zamontowałem hak holowniczy Citroen C3 wypinany poziomo, który znalazłem tutaj.

CITROEN C3 II – przygotowanie do montażu haka holowniczego

Nie dysponuję kanałem, więc do montażu zbudowałem małą konstrukcję z płyt betonowych, co pokazuje, że nawet w domowych warunkach można pobawić się w prawdziwego mechanika i własnymi rękami zamontować każdy hak! Wystarczy odrobina chęci, wiedzy i wiary we własne możliwości. :-)

Hak holowniczy Citroen C3 II. Hak holowniczy Citroen C3 II.

Demontaż zderzaka – CITROEN C3 II

Po wejściu pod samochód zgodnie z instrukcją zdemontowałem uchwyty podtrzymujące końcowy tłumik.

Hak holowniczy Citroen C3 II. Hak holowniczy Citroen C3 II.

Należy zwrócić uwagę na stan śrub mocujących uchwyty tłumika - u mnie były nieco skorodowane, więc najpierw zostały oczyszczone, następnie przesmarowane i dopiero wtedy delikatnie odkręcone. Stosowanie zbyt dużej siły może doprowadzić do urwania śruby, a wtedy czeka nas dodatkowa praca i koszty, więc radzę obchodzić się z nimi dość delikatnie. Po demontażu uchwytów tłumika należy zlokalizować pasek zabezpieczający, naklejony na podłużnicy.

Hak holowniczy Citroen C3 II.

Pasek zabezpiecza otwory służące do zamocowania uchwytu haka holowniczego. Delikatnie naciskając na niego palcami należy zlokalizować otwory w podłużnicy.

Hak holowniczy Citroen C3 II. Hak holowniczy Citroen C3 II.

W następnej kolejności na próbę należy wkręcić w nie śruby. W dalszym ciągu zgodnie z instrukcją należy zamocować belkę, do której będzie mocowany hak.

Hak holowniczy Citroen C3 II. Hak holowniczy Citroen C3 II. Hak holowniczy Citroen C3 II.

Bardzo ważne jest przestrzeganie kolejności montażu wskazanego w załączonej do zestawu instrukcji, szczególnie istotne jest przykręcenie blaszki mocującej gniazdo elektryczne - po przykręceniu belki haka do podłużnic samochodu nie da się zamontować blaszki do mocowania gniazda elektrycznego.

Hak holowniczy Citroen C3 II.

Po dokręceniu śrub w podłużnicach mocujemy z powrotem uchwyty tłumika i montaż od strony mechanicznej jest zakończony. Na tym można zacząć być z siebie dumnym i podziwiać jak dostojnie prezentuje się hak holowniczy Citroen C3 :D

Hak holowniczy Citroen C3 II. Hak holowniczy Citroen C3 II. Hak holowniczy Citroen C3 II. Hak holowniczy Citroen C3 II. Hak holowniczy Citroen C3 II. Hak holowniczy Citroen C3 II. Hak holowniczy Citroen C3 II.

Citroen C3 II – montaż wiązki haka holowniczego

Kolejnym etapem jest montaż wiązki, który przebiega całkowicie bezproblemowo. Kluczem do sukcesu jest dokładne podążanie za instrukcją .Później czeka nas już tylko przegląd na stacji diagnostycznej, wpis do dowodu w starostwie i tu ma miejsce koniec naszej przygody z hakiem.. Oczywiście żartuję! To dopiero jej początek ;D

Komentarze (1)
Krzysiek 06-09-2020 18:18:58
Witam czy do tego Citroena jest potrzebny moduł?
Odpowiedź sklepu:Tak :) https://dobrehaki.pl/wiazka-haka-dedykowana-citroen-c3-pluriel-2005-2016r-gniazdo-7-pin-p-6661.html https://dobrehaki.pl/wiazka-haka-dedykowana-citroen-c3-pluriel-2005-2016r-gniazdo-13-pin-p-6662.html

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Montaże
Zadzwoń