Zamknij [X]
Strona główna » Montaże » Hak holowniczy CITROEN C5 liftback 2007 - jak samodzielnie zamontować?

Wyszukaj hak

Kontakt

  • DOBREHAKI.PL
    al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
    NIP: 8733276311
  • E-mail:info@dobrehaki.pl
  • Telefon:14 689 1105
  • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Opinie o produktach

Hak holowniczy CITROEN C5 liftback 2007 - jak samodzielnie zamontować?

Data dodania: 26-06-2018

Hak holowniczy Citroen C5 LIFTBACK 2007 z Dobre Haki

Decyzja o montażu haka i zakupie platformy na rowery zapadła pewnego wieczoru, przy okazji omawiania najbliższego wyjazdu. Po przejrzeniu kilkudziesięciu ofert i kilkunastu telefonach oraz uzyskaniu nieprofesjonalnych informacji od sprzedających, znalazłem kolejną ofertę - tym razem sklepu „Dobrehaki” z Tarnowa. Strona sklepu bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła, tak samo jak dokładny i precyzyjny sposób wybrania wersji produktu który mnie interesował, pomyślałem "zadzwonię" i tak też zrobiłem. Po dosłownie kilkuminutowej rozmowie uzyskałem bardzo szczegółowe i profesjonalne informacje, zarówno o haku jak i podpowiedzi odnośnie jego samodzielnego montażu. Hak holowniczy Citroen C5 marki Auto-Hak był u mnie już po 24h od zamówienia, profesjonalnie zapakowany i co najważniejsze - koszt przesyłki za dość ciężką paczkę był naprawdę niewielki, po prostu prawdziwi profesjonaliści! :-) Poniżej opisałem krótki przebieg samodzielnego montażu.

Citroen C5 – demontaż zderzaka

Zdejmujemy tylne lampy – pod nimi znajdują się wkręty, które demontujemy, aby odkręcić śruby i zwolnić zaczepy zderzaka. W nadkolach odkręcamy po trzy śruby (strona lewa i prawa) – po dwie widoczne w nadkolach oraz po jednej na końcach zderzaka. Od spodu odkręcamy 4 śruby mocujące zderzak i osłonę.

Widok zdjętego zderzaka:

Hak holowniczy Citroen C5.

Dla łatwiejszego montażu można zdemontować listwę wzmacniającą widoczną na zdjęciu powyżej (z tymi charakterystycznymi kostkami).

Montaż elementów haka holowniczego w Citroen C5

Hak holowniczy Citroen C5.

Hak holowniczy Citroen C5.

W fabryczne miejsca wkręcamy po prawej i lewej stronie uchwyty belki haka. Wszystkie dostarczone elementy pasują idealnie – przed wkręceniem warto użyć gwintownika, aby usunąć fabryczną konserwację z gwintów. Kolejną czynnością jest przykręcenie belki haka.

Hak holowniczy Citroen C5.

Dokręcamy wszystkie śruby i możemy przystąpić do składania wszystkiego w odwrotnej kolejności - przykręcamy listwę wzmacniającą, zaślepkę pod zderzakiem, tutaj po wstępnej przymiarce wycinamy jej fragmenty (opisane w instrukcji instalacji haka). Mimo, że ja zrobiłem to „na oko” wszystko idealnie pasuje. Przez otwór technologiczny przeciągamy wiązkę przewodów do gniazda, zakładamy zderzak - tutaj czeka nas kolejne wycinanie w jego dolnej części.

Hak holowniczy Citroen C5.

Zgodnie z instrukcją instalacji wiązki podpinamy wszystkie przewody do gniazda i przykręcamy wraz z obudową do uchwytu.
Przykręcamy „kulkę”. 

Hak holowniczy Citroen C5.

Montaż wiązki haka holowniczego – Citroen C5

W komplecie z wybraną przeze mnie wiązką dedykowaną 13-pin otrzymujemy szybkozłączki do przewodów elektrycznych (bardzo fajna opcja, instalacja odbywa się bez lutowania). Próbnik 12V do ręki i po kolei włączamy kolejne światła w samochodzie. Zaczynamy od lewej lampy, pozycyjne, światło stop, kierunkowskaz, przeciwmgielne. Z lampy lewej bierzemy tylko kierunkowskaz. TUTAJ WAŻNA SPRAWA – przewód światła cofania jest w klapie bagażnika i trzeba szukać w kostce dostępnej za lewą wykładziną w bagażniku.

Na koniec - efekt po 5 godzinach (z przerwą na browarka):

Hak holowniczy Citroen C5.

Polecam zakup dedykowanego haka i.. w drogę! :D

Komentarze (2)
janusz 26-06-2018 15:15:00
cześć, właśnie to przeczytałem :D super instrukcja !!!!!
Odpowiedź sklepu:Super, mamy nadzieję, że była bardzo pomocna :) Holownicze pozdrowienia!
grzegorz 06-02-2020 20:20:02
witam również kupiłem hak w 'dobre haki" do citrona c5 kombi z 2012 roku. Podobnie montaż bez problemu , bez podcinania zderzaka super polecam
Odpowiedź sklepu:Serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie :) Zachęcamy do przesłania relacji z montażu :)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Montaże
Zadzwoń