Zamknij [X]
Strona główna » Rankingi » Hak holowniczy do Fiat Doblo II 2010-. Nasz ranking haków

Wyszukaj hak

Kontakt

  • DOBREHAKI.PL
    al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
    NIP: 8733276311
  • E-mail:info@dobrehaki.pl
  • Telefon:14 689 1105
  • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Cennik

Opinie o sklepie

Opinie o produktach

Hak holowniczy do Fiat Doblo II 2010-. Nasz ranking haków

Data dodania: 27-07-2020

Jeśli szukacie funkcjonalnego haka holowniczego do Fiat Doblo II 2010-, bardzo dobrze trafiliście. W tym wpisie bierzemy na tapetę zaczepy holownicze właśnie do tego pojazdu. Wybraliśmy te z nich, które powinny spełnić oczekiwania osób szukających najlepszych i niekoniecznie najtańszych rozwiązań, a także nabywców rozglądających się za dobrymi rozwiązaniami pośrednimi lub najtańszymi (przy zachowaniu  odpowiedniej jakości produktów). Pierwszy punkt dotyczy haków najbardziej prestiżowych, drugi rozwiązań pośrednich (wygodnych w obsłudze i w przystępnej cenie), trzeci poświęcony jest dobrej jakości hakom w podstawowej wersji – z kulą przykręcaną. Zapraszamy do lektury.

Hak wypinany półautomatycznie

Nasz faworyt: Auto-Hak R48A

https://dobrehaki.pl/hak-holowniczy-fiat-doblo-ii-p-534.html

Hak holowniczy wypinany Auto-Hak VW Bora 1998-2005
Jeśli szukacie wygodnego w obsłudze, dobrej jakości (i nie najdroższego) haka holowniczego, polecamy produkt marki Auto-Hak o numerze katalogowym R48A. Auto Hak to obecnie najlepszy i największy polski producent haków holowniczych, który jakością swoich produktów dotrzymuje kroku wielu firmom zagranicznym. Produkty AH znane są już w wielu europejskich krajach. Hak R48A to hak półautomatyczny z kulą wypinaną. Kulę wypina się po aktywacji specjalnej dźwigni. Hak nie posiada zabezpieczenia przed kradzieżą, ma za to szybki, praktycznie bezawaryjny system wypinania kuli. Jeśli komuś będziE zależało na dodatkowym zabezpieczeniu, w miejsce zawleczki (która dodatkowo zabezpiecza cały mechanizm) można zastosować metalową linkę z np. zamkiem na szyfr lub kluczyk. Z uwagi na zdarzające się od czasu do czasu kradzieże kul, w przypadku wszystkich haków wypinanych półautomatycznie radzimy trzymać się poniższej zasady: Nieużywaną kulę demontujemy i chowamy, np. do bagażnika. Podpinamy ją dopiero wtedy, gdy zamierzamy jej używać. Hak został tak skonstruowany, iż pod obciążeniem, np. po podpięciu przyczepy nie da się jej (kuli) zdemontować.

Zgodnie z danymi technicznymi Auto-Haka maksymalna masa holowanej przyczepy dla haka R48 to 1500 kg, a nacisk pionowy na kulę haka to 75 kg. Hak wymaga demontażu zderzaka. Podcięcie będzie mieć podobne wymiary, jak w haku automatycznym opisywanym powyżej. Hak R48A to dobre rozwiązanie dla osób ceniących sobie wygodę i czas. Wypięcie kuli trwa maksymalnie kilka sekund. Wystarczy wyciągnąć zawleczkę, aktywować dźwignię i delikatnie podnieść kulę – powinna wypiąć się z gniazda bez żadnych problemów. Haki półautomatyczne w większości przypadków kosztują maksymalnie 100-200 złotych więcej od najtańszych haków przykręcanych (posiadających homologację). Warto wspomnieć, iż producent do całego zestawu dorzuca praktyczny pokrowiec do przechowywania kuli oraz zaślepkę gniazda. 

Dobrej jakości hak z kulą przykręcaną

Nasz faworyt: Auto-Hak R48

https://dobrehaki.pl/hak-holowniczy-skoda-octavia-ii-p-2020.html 

Hak holowniczy z kulą przykręcaną Auto Hak VW Bora 1998-2005

Hak o symbolu R48 to podstawowy produkt marki Fiat Doblo II 2010-. Zgodnie z danymi technicznymi Auto-Haka maksymalna masa holowanej przyczepy dla haka R48 to 1500 kg, a nacisk pionowy na kulę haka to 75 kg. Choć jest to hak najprostszy w swej konstrukcji, nie jest to hak jakościowo najgorszy. Posiada – jak poprzednicy - dobre zabezpieczenie antykorozyjne (solidna warstwa farby proszkowej), homologację, uchwyt gniazda, odpowiedniej twardości śruby. Jeśli szukacie dobrego, i jednego z najtańszych, rozwiązania – wybierzcie hak R48

Często słyszymy opinię: Jeśli zaistnieje potrzeba demontażu kuli, w przypadku haka z kulą przykręcaną mogę ją po prostu wykręcić. Warto jednak pamiętać, że w większości przypadków jest to mało wygodne, a w innych praktycznie niemożliwe. Śruby, które cały czas wystawiane są na warunki atmosferyczne, nie zawsze łatwo zdemontować. Prócz tego w niektórych pojazdach uchwyt, do którego przykręcona jest kula, schowany jest częściowo w zderzaku (przysłoniętą śrubę wprawdzie da się zdemontować, ale dopiero po ściągnięciu zderzaka).  Oczywiście nie chcemy nikogo zniechęcać do haków z kulami przykręcanymi, lecz jeśli zależy Wam na wygodzie i estetyce pojazdu – warto dopłacić do któregoś z haków wypinanych. 

Porównanie rozwiązań w hakach holowniczych

Na koniec w krótkiej tabeli przedstawiamy zestawienie trzech powyższych rozwiązań.

alt

Wszystkie powyższe produkty pasują do Fiat Doblo II 2010-. 

Jeśli masz pytanie, zostaw je proszę w komentarzu.

Z pozdrowieniami
Team DobreHaki.pl

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Rankingi
Zadzwoń