DobreHaki.pl
 • Znajdź hak holowniczy
 • Zaloguj się
 • Zarejestruj się
 • Koszyk - haki holownicze
14 689 1105
info@dobrehaki.pl
Strona główna » Montaże » Hak holowniczy Honda CR-V - montaż haka IMIOLA

Wyszukaj hak

Kontakt

 • MARTEC - DOBREHAKI.PL
  al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
  NIP: 8733276311

 • E-mail:info@dobrehaki.pl
 • Telefon:14 689 1105
 • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Opinie o produktach

Hak holowniczy Honda CR-V - montaż haka IMIOLA

Data dodania: 01-02-2019

Montaż haka holowniczego Hak-Pol Imioła do Honda CR-V to temat dzisiejszego artykułu. Zanim przejdziemy do opisu montażu i modelu haka jaki został zastosowany, przybliżymy na wstępie samą markę naszego opisywanego modelu jakim jest poniższa Honda CR-V.

Japoński koncern Honda to jeden z największych przedstawicieli rynku motoryzacyjnego. Produkuje samochody, motocykle, pojazdy wodne i elementy samolotów, maszyny i urządzenia domowe i do ogrodu. Jej założyciel Soichiro Honda mówił, że:

Wartość życia można wyrazić liczbą sytuacji, gdy coś poruszyło Cię do głębi duszy. 

Takie motto i idea przyświeca firmie również w XXI w. Korporacja tworzy najnowocześniejsze rozwiązania dla motoryzacji. Wielu jej produkty poruszają i są przedmiotem użytku, ale i ciekawych rozmów oraz rywalizacji sportowej.

W tym artykule chcę opisać montaż haka holowniczego Hak-Pol Imioła do Honda CR-V.  Honda CR-V to Compact Recreational Vehicle to samochód sportowo - użytkowy, którego III generacja produkowana od 2006 r. zawitała do naszego warsztatu. Mocne i niezawodne silniki, wysoki standard wyposażenia i układów elektronicznych zapewniają komfortowe podróże.

Hak holowniczy Hak-Pol Imioła H/013

Hak jaki wybrany został do tego samochodu to produkowany przez Hak-Pol Imioła do Honda CR-V model haka o symbolu H/013. Jest to najprostszy model haka holowniczego z kulą odkręcaną na dwie śruby. Warto nadmienić, że w zaczepie zastosowano kulę flanszową, która jest łatwa w wymianie i posiada duże parametry holownicze. Równolegle do montażu haka holowniczego zamontowaliśmy wiązkę elektryczną z modułem. 

alt

Montaż haka holowniczego Hak-Pol Imioła do Honda CR-V.

Rozpoczynając montaż sprawdziliśmy kompletność haka holowniczego. Hak w swej budowie jest dość skomplikowany, a przynajmniej duży. Posiada obszerne kształtowniki i podkładki, do których przykręcamy belkę haka holowniczego. Aby zamontować ten hak ho samochodu należy otworzyć bagażnik i wyjąć z niego wykładzinę i odkręcić plastikowe panele. Następnie zdjęliśmy tłumik z uchwytu i zdemontowaliśmy uchwyt. W dalszej kolejności do podłużnic włożyliśmy tuleje dystansowe i przykręciliśmy do nich kształtowniki. Do kształtowników przykręcamy belkę haka holowniczego, a do niej kulę odkuwkę. Do uchwytu na kształtowniku zawieszamy tłumik samochodu i hak został zamontowany. Pozostaje założyć zdemontowane elementy i gotowe.

Piękna Honda CR-V odjechała z naszego warsztatu z zamontowanym hakiem holowniczym. Można będzie na nim wozić bagażniki rowerowe, boxy na hak i holować przyczepy. Mamy nadzieje, że hak naszemu klientowi będzie godnie i długo służył ;)

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Montaże
Zadzwoń