DobreHaki.pl
 • Znajdź hak holowniczy
 • Zaloguj się
 • Zarejestruj się
 • Koszyk - haki holownicze
14 689 1105
info@dobrehaki.pl
Strona główna » Montaże » Hak holowniczy Honda HR-V - samodzielny montaż klienta

Wyszukaj hak

Kontakt

 • MARTEC - DOBREHAKI.PL
  al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
  NIP: 8733276311

 • E-mail:info@dobrehaki.pl
 • Telefon:14 689 1105
 • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Opinie o produktach

Hak holowniczy Honda HR-V - samodzielny montaż klienta

Data dodania: 14-03-2019
Tym razem do naszej sekcji montaże trafia kolejna Honda naszego klienta. Honda HR-V to model produkowany w latach 1998-2005 (na Starym Kontynencie oferowany od roku 1999) oraz ponownie od roku 2015 kompaktowy crossover SUV (segment I). Model I generacji zapisał się w historii jako jedna z pierwszych prób w popularnym dziś segmencie miejskich crossoverów. Honda HR-V w ofercie marki znalazł miejsce obok większego brata – Hondy CR-V. 

Nasz klient zakupił do swojej Hondy HR-V hak holowniczy odkręcany - System kuli haka Y29 to odkręcana kula typu łabędzia szyja, którą można łatwo zdemontować za pomocą dwóch śrub poprzecznych. Zgodnie z danymi technicznymi Auto-Haka maksymalna masa holowanej przyczepy dla haka Y29 to 1200 kg, a nacisk pionowy na kulę haka to 60 kg. Montaż haka holowniczego Auto-Hak Y29 wymaga demontażu zderzaka. Do tego wybrał wiązkę uniwersalną - uniwersalna wiązka elektryczna haka holowniczego MARTEC UNI7. Wiązka haka UNI7 obsługuje przyczepki towarowe o dopuszczalnej masie całkowitej 750 kg nie wyposażone w światło cofania. 


Zobaczcie relację naszego, zadowolonego klienta z montażu haka holowniczego

Jako, że zajmuję się tylko serwisowaniem samochodów marki Honda (naprawy bieżące i naprawy główne) to nie miałem problemu z hakiem. Demontaż zderzaka bardzo szybki i prosty. Odkręcamy odboje zderzaka. Wg instrukcji wycinamy okienka na pewnej wysokości, aby dostać się do podłużnicy.
altPod zderzakiem pokazały się ogniska korozji. Po wycięciu okienek, wyczyszczeniu korozji wszystko zostało zamalowane farba galwanizująca i zamalowane środkiem do konserwacji podwozia. Montaż szybki i prosty. Instrukcja czytelna co do śrub i elementów. W wycięte okienka wsuwamy listwę z nakrętkami.
altDokładamy hak i przykręcamy odciągi przez podłużnice do nakrętek na listwie. Później przez otwory oryginalne w tylnej belce skręcamy jak do auta. Montaż gniazda i kuli, wiercimy otwór w bagażniku na kabelki. Zabezpieczamy, żeby korozja nie weszła. Zderzak wycinamy wg instrukcji. Montujemy zderzak i tu tyle. Wiązkę montowałem na końcu.
alt
Wyjąłem lampy i odpiąłem wiązkę lamp od auta, bo jest na kostkach wtedy jest łatwiejszy dostęp. Łączymy kable z odpowiednimi kablami wiązki auta. Wszystko jest w instrukcji, co jest od czego, jedynie w samochodzie musimy sprawdzić, który kabel należy wpiąć do danego gniazda. Poszło bez problemu. Montaż lamp na koniec i gotowe. Mogę cieszyć się już moim nowym hakiem holowniczym w mojej Hondzie. 
alt
Jeżeli interesuje Cię hak holowniczy do Twojego samochodu - wystarczy, że sprawdzisz nasz bogaty katalog haków holowniczych do twojej marki samochodu, wystarczy kliknąć: https://www.dobrehaki.pl/haki-holownicze-c-1.html lub zadzwoń do naszego doradcy - dla nas najważniejsze jest bezpieczeństwo - chętnie doradzimy i potowarzyszymy Ci w realizacji zamówienia. Zachęcamy do kontaktu!

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Montaże
Zadzwoń