Zamknij [X]
Strona główna » Montaże » Hak holowniczy Honda HR-V - samodzielny montaż klienta

Wyszukaj hak

Kontakt

  • DOBREHAKI.PL
    al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
    NIP: 8733276311
  • E-mail:info@dobrehaki.pl
  • Telefon:14 689 1105
  • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Opinie o produktach

Hak holowniczy Honda HR-V - samodzielny montaż klienta

Data dodania: 14-03-2019

Tym razem do naszej sekcji montaże trafia kolejna Honda naszego klienta. Honda HR-V to model produkowany w latach 1998-2005 (na Starym Kontynencie oferowany od roku 1999) oraz ponownie od roku 2015 kompaktowy crossover SUV (segment I). Model I generacji zapisał się w historii jako jedna z pierwszych prób w popularnym dziś segmencie miejskich crossoverów. Honda HR-V w ofercie marki znalazł miejsce obok większego brata – Hondy CR-V.

Samodzielny montaż haka holowniczego – Honda HR-V

Nasz klient zakupił do swojej Hondy HR-V hak holowniczy odkręcany - System kuli haka Y29 to odkręcana kula typu łabędzia szyja, którą można łatwo zdemontować za pomocą dwóch śrub poprzecznych. Zgodnie z danymi technicznymi Auto-Haka maksymalna masa holowanej przyczepy dla haka Y29 to 1200 kg, a nacisk pionowy na kulę haka to 60 kg. Montaż haka holowniczego Auto-Hak Y29 wymaga demontażu zderzaka. Do tego wybrał wiązkę uniwersalną - uniwersalna wiązka elektryczna haka holowniczego MARTEC UNI7. Wiązka haka UNI7 obsługuje przyczepki towarowe o dopuszczalnej masie całkowitej 750 kg nie wyposażone w światło cofania.

Zobaczcie relację naszego, zadowolonego klienta z montażu haka holowniczego Jako, że zajmuję się tylko serwisowaniem samochodów marki Honda (naprawy bieżące i naprawy główne) to nie miałem problemu z hakiem. Demontaż zderzaka bardzo szybki i prosty. Odkręcamy odboje zderzaka. Wg instrukcji wycinamy okienka na pewnej wysokości, aby dostać się do podłużnicy.

Hak holowniczy Honda HR-V

Pod zderzakiem pokazały się ogniska korozji. Po wycięciu okienek, wyczyszczeniu korozji wszystko zostało zamalowane farba galwanizująca i zamalowane środkiem do konserwacji podwozia. Montaż szybki i prosty. Instrukcja czytelna co do śrub i elementów. W wycięte okienka wsuwamy listwę z nakrętkami.

Hak holowniczy Honda HR-V

Dokładamy hak i przykręcamy odciągi przez podłużnice do nakrętek na listwie. Później przez otwory oryginalne w tylnej belce skręcamy jak do auta. Montaż gniazda i kuli, wiercimy otwór w bagażniku na kabelki. Zabezpieczamy, żeby korozja nie weszła. Zderzak wycinamy wg instrukcji. Montujemy zderzak i tu tyle. Wiązkę montowałem na końcu.

Hak holowniczy Honda HR-V

Wyjąłem lampy i odpiąłem wiązkę lamp od auta, bo jest na kostkach wtedy jest łatwiejszy dostęp. Łączymy kable z odpowiednimi kablami wiązki auta. Wszystko jest w instrukcji, co jest od czego, jedynie w samochodzie musimy sprawdzić, który kabel należy wpiąć do danego gniazda. Poszło bez problemu. Montaż lamp na koniec i gotowe. Mogę cieszyć się już moim nowym hakiem holowniczym w mojej Hondzie.

Hak holowniczy Honda HR-V

Dobre Haki - bogata oferta haków holowniczych

Jeżeli interesuje Cię hak holowniczy do Twojego samochodu - wystarczy, że sprawdzisz nasz bogaty katalog haków holowniczych do twojej marki samochodu, wystarczy kliknąć: https://dobrehaki.pl/haki-holownicze-c-1.html lub zadzwoń do naszego doradcy - dla nas najważniejsze jest bezpieczeństwo - chętnie doradzimy i potowarzyszymy Ci w realizacji zamówienia. Zachęcamy do kontaktu!

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Montaże
Zadzwoń