Zamknij [X]
Strona główna » Montaże » Hak holowniczy Kia Sportage III 2010-2015 - montaż klienta

Wyszukaj hak

Kontakt

  • DOBREHAKI.PL
    al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
    NIP: 8733276311
  • E-mail:info@dobrehaki.pl
  • Telefon:14 689 1105
  • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Cennik

Opinie o sklepie

Opinie o produktach

Hak holowniczy Kia Sportage III 2010-2015 - montaż klienta

Data dodania: 27-05-2020

Do grona naszych samodzielnych montażystów tym razem dołączył Pan Michał - w naszym sklepie zakupił hak holowniczy do Kia Sportage III 2010-201. Klient wybrał hak holowniczy marki Auto-Hak, który gorąco polecamy. Cieszymy się tym bardziej, ponieważ postanowił przesłać nam kilka słów na temat samego montażu oraz zdjęcia. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszym montażowym artykułem. Hak K-029 doskonale nadaje się do holowania przyczep oraz do transportu rowerów na bagażniku montowanym na kuli haka. 

Kilka słów o Kia Sportage III 2010-2015, trzecia generacja modelu, produkowana w latach 2010-2016. Sportage III przeszedł rewolucję stylistyczną, wzorowaną na prototypie Sportage Concept zaprezentowanym w 2009 roku. Autorem projektu samochodu był Peter Schreyer, główny stylista koreańskiej marki. W porównaniu do poprzednika, zwiększyły się też wymiary auta. Sportage III powstał na płycie podłogowej bliźniaczego Hyundaia ix35 (dzielił z nim również wiele innych elementów). Model wygrał plebiscyt na Samochód Roku 2011 na Słowacji, w tym samym roku był też nominowany w konkursie International Car of the Year.

Montaż haka holowniczego Kia Sportage III 2010-2015

System kuli haka K-029 to kula haka wypinana pionowo, z niewidocznym mechanizmem po demontażu kuli haka (zachowujemy pierwotny zarys pojazdu z przed montażu haka), zabezpieczonym przed kradzieżą kluczykiem. Zgodnie z wytycznymi producenta samochodu maksymalna masa holowanej przyczepy dla haka K-029 to 2000 kg , a nacisk pionowy na kulę haka to 80 kg. Montaż haka holowniczego Steinhof K-029 nie wymaga demontażu zderzaka. Podcięcie zderzaka w Kia Sportage III nie musi być wykonane. 

Hak holowniczy wypinany poziomo - w tym rodzaju haka kula zaczepu jest w zdecydowanie łatwiej dostępnym miejscu, dzięki czemu jego instalacja jest dużo bardziej komfortowa. Na dodatek hak wypinany poziomo pozwala nam na bezpieczne użytkowania bagażnika rowerowego na hak, co za tym idzie jest bardziej funkcjonalny.

RELACJA NASZEGO KLIENTA: 

W związku z postanowieniem częstszych wyjazdów z rowerami trzeba było pomyśleć o bagażniku rowerowym. Padła decyzja na platformę na hak, ale nie miałem też haka. Z pomocą przyszedł sklep dobrehaki.pl. Krótka rozmowa, zakupy to hak z wypinaną kulą Steinhof, dedykowana wiązka do marki pojazdu i platforma na 3 rowery peruzzo. Montaż haka jest dziecinnie prosty, wszystko zgodnie z załączoną instrukcją.

Mój samochód miał fabryczne, żadnego wiercenia. Po pół godzinie hak na miejscu. Czas na wiązkę. Tu było więcej pracy z rozbieraniem plastików i przeprowadzeniem wiązki do bezpieczników. Dzięki zakupowi dedykowanej wiązki, całość polegała na odpięciu kilku kostek i podpięciu ich w odpowiednie miejsca w wiązce do haka. Podłączenie gniazda, sprawdzenie i wszystko działa.

alt

Dane techniczne:

Producent
STEINHOF
Numer katalogowy
K-029
Zastosowanie haka
Kia Sportage III
System kuli haka
wypinana pionowo
Maksymalna masa przyczepy
2000 kg
Nacisk pionowy na kulę
80 kg
Siła D
10.6 kN
Demontaż zderzaka
nie
Podcięcie zderzaka
nie
Masa haka
20.3 kg
Homologacja europejska
e4
Orientacyjny czas montażu
1.5 h
Instrukcja montażu
Zobacz tutaj lub w zakładce Do Pobrania
Sugerowana wiązka 7-pin
737073
Sugerowana wiązka 13-pin
748773

Hak holowniczy od szanowanego na rynku europejskim polskiego producenta - marki STEINHOF - zaprojektowany do Kia Sportage III będzie Ci służył przez długie lata. Zamów teraz!

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Montaże
Zadzwoń