Zamknij [X]
Strona główna » Montaże » Hak holowniczy Mercedes E-Class - montaż haka Westfalia

Wyszukaj hak

Kontakt

  • DOBREHAKI.PL
    al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
    NIP: 8733276311
  • E-mail:info@dobrehaki.pl
  • Telefon:14 689 1105
  • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Opinie o produktach

Hak holowniczy Mercedes E-Class - montaż haka Westfalia

Data dodania: 01-02-2019

Montaż haka holowniczego Westfalia do Mercedesa E klasy o symbolu W212 to temat na dzisiejszy artykuł. Poniżej opiszemy jaki model haka został wybrany do tak prestiżowego modelu auta ale... na początek krótka historia marki Mercedes.

Mercedes – o producencie

Karl Benz to pionier motoryzacji. Konstruktor podzespołów samochodowych oraz pierwszego na świecie pojazdu silnikowego. Jego pomysły i wynalazki stały się fundamentem dla motoryzacji. Jest on również założycielem firmy produkującej silniki spalinowe. Wszystkie jego osiągnięcia docenione przez użytkowników przetrwały w pamięci i przemyśle motoryzacyjnym do dziś dnia. Mercedes-Benz - najstarsza na świecie marka samochodów.

Jego nazwisko firmuje markę samochodów jaką jest Mercedes-Benz. Pojazdy tego producenta od lat cieszą się niezwykłą renomą. Jest to najstarsza firma produkująca samochody zawsze kojarzona z prestiżem i luksusem. Pojazdy Mercedesa są marzeniem wielu użytkowników czterech kółek. Jeżdżą nimi VIP-y, ludzie zamożni, ale i wielu, którzy spełnili swoje motoryzacyjne marzenie o Mercedesie.

Hak holowniczy Mercedes E-Class

Luksusowa i elegancka E–Class

Również i my mieliśmy okazję podziwiać jedno z najnowszych dzieł niemieckiego producenta przy okazji montażu haka holowniczego. Do naszego warsztatu podjechał Mercedes E-Class o symbolu W 212.

Jest to model produkowany od 2009 r. z 3,5 litrowym silnikiem o mocy maksymalne 292 KM. Samochód ten klasy średniej - wyższej jest luksusową limuzyną. Do niemieckiego samochodu klient wybrał niemiecki hak holowniczy firmy Westfalia - światowego lidera w branży haków holowniczych. Jest to automat wypinany pionowo w cenie 1300 zł. Oczywiście do haka zainstalowaliśmy dedykowaną wiązkę elektryczną z modułem, której montażu nie opiszemy w tym artykule ponieważ jest to odrębny temat.

Mercedes E-Class. Montaż haka holowniczego Westfalia

Montaż haka holowniczego Westfalia do naszego modelu samochodu wymaga demontażu zderzaka, tylnych świateł oraz kilku elementów w bagażniku samochodu. Dopiero wtedy uzyskujemy dostęp do punktów montażowych haka holowniczego. Usuwamy zaślepki i w otwory w karoserii samochodu wkładamy kształtowniki mocujące belkę haka do samochodu i przykręciliśmy je śrubami M10x75 z podkładkami według załączonej do haka instrukcji montażu. Do dokręconych odpowiednim momentem klucza dynamometrycznego kształtowników przykręciliśmy belkę haka holowniczego śrubami M12x85. Hak został poprawnie zamontowany. Pozostało tylko przymocować zdemontowane elementy.

Elegancki Mercedes odjechał z naszego warsztatu z zamontowanym hakiem holowniczym. I choć tego nie widać, gdyż kula jest wypięta, a gniazdo schowane za zderzakiem to być może hak holowniczy sprawi, że samochód ten będzie jeszcze bardziej użyteczny.

Jeżeli interesuje Cię hak holowniczy do Twojego samochodu - wystarczy, że sprawdzisz nasz bogaty katalog haków holowniczych do twojej marki samochodu, kliknij: https://dobrehaki.pl/haki-holownicze-c-1.html lub zadzwoń do naszego doradcy - dla nas najważniejsze jest bezpieczeństwo - chętnie doradzimy i potowarzyszymy Ci w realizacji zamówienia. Zachęcamy do kontaktu!

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Montaże
Zadzwoń