Zamknij [X]
Strona główna » Poradniki » Hak holowniczy na Allegro: na jakie haki lepiej uważać?

Wyszukaj hak

Kontakt

  • DOBREHAKI.PL
    al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
    NIP: 8733276311
  • E-mail:info@dobrehaki.pl
  • Telefon:14 689 1105
  • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Opinie o produktach

Hak holowniczy na Allegro: na jakie haki lepiej uważać?

Data dodania: 07-12-2018

Jako eksperci od haków holowniczych zdecydowanie zauważamy i sprzeciwiamy się licznym, nieuczciwym praktykom sprzedawców internetowych haków holowniczych. Na co dzień spotykamy się często z klientami, którzy zostali oszukani na aukcjach Allegro. 

Często sprzedawcy na Allegro mają przyznany certyfikat Standard Allegro, czy status Super Sprzedawcy, wszak ten wielki serwis sprzedażowy nie monitoruje samej jakości sprzedawanych produktów, tylko i wyłącznie ilość transakcji oraz obroty, za którymi stoją, oczywiście zyski dla Allegro. Nikt nie sprawdza wiarygodności danych zawartych w opisach, cen, kosztów przesyłek - niejednokrotnie wysokie obroty są skutkiem wprowadzania ludzi w błąd poprzez marketingowe chwyty typu tańsza cena a wyższy koszt dostawy, nierzadko te koszty są kilkukrotnie większe. 

HOMOLOGACJA HAKA HOLOWNICZEGO

Pierwszy istotny problem pojawia się najtańszymi hakami holowniczymi, często takie haki nie mają homologacji. Nieznani producenci zapewniają o gwarancji jakości i bezpieczeństwa haka holowniczego poprzez zapis o certyfikacie. Jest to celowe wprowadzenie w błąd i jakże ogromna nieuczciwość wobec Kupującego. Po montażu haka holowniczego bez homologacji ze znaczkiem E możemy mieć ogromne kłopoty w trakcie kontroli policji zagranicą - klienci, którzy opowiedzieli nam o oszustwach sprzedawców, wspominali, również, że musieli przy policji demontować hak, a co gorsze… holować swój samochód do Polski na lawecie!!!


PORADA #1 Zawsze żądaj homologacji od sprzedawcy, robisz to dla własnego bezpieczeństwa oraz portfela. Warto unikać problemów wcześniej, aniżeli nie zweryfikować i martwić się kolejnym problemami. 

alt

MONTAŻ HAKA HOLOWNICZEGO

Pewnie, szukając haka najczęściej oprócz ceny zastanawiacie się nad montażem i kwestią podcinania zderzaka. I słusznie, bo w wielu przypadkach konstrukcje samochodu są tak zbudowane, że samochód do montażu haka holowniczego wymaga kosmetycznego podcięcia, warto podkreślić, że jest to małe podcięcie zazwyczaj niewidoczne z tyłu samochodu. Dlatego, nie warto się obawiać. :) Właściwie można zobaczyć to podcięcie leżąc pod samochodem, co zazwyczaj rzadko się zdarza ;) Często na aukcjach Allegro sprzedawcy używają argumentu - montaż bezinwazyjny, bez podcięcia zderzaka - częstokroć jest to celowe wprowadzenie w błąd, co później skutkuje straconym czasem na samodzielny montaż i oczekiwaniem na montażystę, jeśli sami tego nie potrafimy zrobić.  

PORADA #2 Warto dopytać sprzedawcę o podcięcie lub sprawdzić w zewnętrznych źródłach - najlepiej u ekspertów ;) 

WYTRZYMAŁOŚĆ HAKA HOLOWNICZEGO

Kolejną, absolutną bzdurą z którą często spotykamy się na aukcjach to zwiększone obciążenie holowania pojazdu dzięki montażowi haka holowniczego. Zawsze producent samochodu decyduje o tym. Haki bez homologacji stwarzają niebezpieczeństwo na drodze nie tylko dla kierującego, ale dla wszystkich innych uczestników ruchu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że taki hak nawet nigdy nie poddał się badaniom wytrzymałości i solidności haka holowniczego. 
Zasada jest jedna - wzmocniony, zwiększony uciąg samochodu to kompletna bzdura. 

PORADA #3 Odwołując się do porady nr 1 zawsze trzeba pamiętać o homologacji, tylko to daje nam bezpieczeństwo, ponadto najlepiej wybierać haki holownicze od zaufanych i sprawdzonych producentów, znanych na całym świecie - tak jak na przykład Auto-Hak czy Westfalia. 

WIĄZKA ELEKTRYCZNA A MONTAŻ

Oczywiście to nie koniec chwytów reklamowych wśród sprzedawców Allegro - widzieliśmy wiele aukcji wystawionych z informacją, że klient kupując hak holowniczy zaoszczędzi czas i pieniądze w trakcie montażu, dzięki podłączonej elektryce - wiązka i gniazdo. To kompletna głupota, samo zamontowanie wiązki 7 pinowej trwa czasem krócej niż zagotowanie wody na kawę ;)) Koszty poniesione na montażystę nie zmieniają się w zależności od podłączonej wiązki, czy też nie. 

PORADA #4 Najbardziej istotne pytanie to przede wszystkim, czy gniazdo, do którego mamy się podpiąć jest wysokiej jakości i czy wszystko jest zgodne z zasadami przemysłu motoryzacyjnego. 

W sklepie DobreHaki.pl zawsze informujemy klientów w rozmowie telefonicznej, czy poprzez live chat, że haki holownicze są sprzedawane bez wiązki elektrycznej, ale zawsze pamiętamy o tym, aby klientowi dobrać najlepszą wiązkę w zależności od potrzeb samochodu i możliwości portfela. Nieuczciwi sprzedawcy zaniżają cenę haków, dzięki temu, że nie informują o braku wiązki oraz modułu, o ile jest konieczny do zainstalowania w danym samochodzie. W trakcie umówionej wizyty u montażysty powstaje bardzo poważny problem :( Dalszy montaż nie może dojść do skutku, ponosimy koszty i tracimy czas. 

PORADA #5 Hak to nie wszystko! Ale już prawie 90% sukcesu ;)) Jednak, aby zostać zadowolonym właścicielem haka holowniczego w swoim samochodzie to warto zawsze dopytać się o formę montażu, co jest potrzebne - to rolą Sprzedawcy, Dobrego Sprzedawcy jest informacja i sprawienie, że Klient pragnie zakupów właśnie w tym sklepie. 

Podsumowując, powyższe nieuczciwe praktyki sprzedawców Allegro to niestety norma, mimo tego, że staramy się z tym walczyć i gwarantujemy najwyższą jakość, a także specjalistyczną obsługę posprzedażową. W trakcie zakupów warto sprawdzać komentarze dotyczące odpowiedniej aukcji - często neutralne opinie są dla nas źródłem refleksji - czy tani hak przypadkiem nie okaże się droższy nawet od tego, który w danym czasie wyda nam się najdroższą opcją? 

Zakupy muszą być przemyślane, bo internet to prawdziwa dżungla i nie zawsze finalizacja zakupu jest przyjemna i bezproblemowa :(
Jeśli jednak jesteśmy wręcz uzależnieni od zakupów na Allegro i chcemy kupić hak holowniczy to warto warto wybrać sklep marki Allegro np. największego producenta haków w PL czyli SMA STREFA MAREK ALLEGRO AUTO-HAK: https://allegro.pl/uzytkownik/sma-autohak?order=m

Auto-Hak Słupsk to wiodący producent, warto zaznaczyć polski producent znany na całym świecie, wyróżniający się jakością i gwarancją europejskiej homologacji e20. SPRAWDŹ NASZ KATALOG: https://dobrehaki.pl/auto-hak-m-1.html

 
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Poradniki
Zadzwoń