Zamknij [X]
Strona główna » Rankingi » Hak holowniczy Opel Astra J hatchback 2009-2015 - Ranking i Porównanie

Wyszukaj hak

Kontakt

  • DOBREHAKI.PL
    al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
    NIP: 8733276311
  • E-mail:info@dobrehaki.pl
  • Telefon:14 689 1105
  • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Opinie o produktach

Hak holowniczy Opel Astra J hatchback 2009-2015 - Ranking i Porównanie

Data dodania: 01-12-2017

Prezentujemy ranking dostępnych na naszym rynku zaczepów holowniczych do Opla Astry J (IV) w wersji hatchback (3D i 5D). Wersja 5D produkowana była przez 6 lat – od 2009 do 2015 roku, a 3-drzwiowa od 2012 r. W tym samym roku wersja 5-drzwiowa przeszła modernizację, dzięki której otrzymała m.in. nowe zderzaki. Mimo tych zmian dla przed- i poliftowej „jotki” obowiązuje ten sam wzór haków.

W ofercie najpopularniejszych producentów znajdziemy zarówno haki z kulą przykręcaną, jak i wypinaną (wersja półautomatyczna oraz automatyczna z kulą montowaną pionowo). Haki do podstawowych hatchbacków nie będą niestety pasować do wersji z systemem przewożenia rowerów Flex Fix.

Który hak wybrać do Opel Astra J (hatchback)?

Haki z kulą przykręcaną do Opel Astra J (hatchback):

I miejsce: Jeśli szukacie taniego, zarazem solidnego haka z kulą przykręcaną, polecamy hak marki Auto-Hak o numerze katalogowym E54: https://dobrehaki.pl/hak-holowniczy-opel-astra-hatchback-2009-2015-j-p-1514.html. Hak jest dobrze zabezpieczony przed korozją, posiada homologację, uchwyt gniazdka elektrycznego, czytelną instrukcję obrazkową oraz odpowiedniej twardości śruby. Jest też jednym z najtańszych spośród dostępnych w naszym sklepie haków z kulą przykręcaną. Z uwagi na 75-kilogramowy nacisk na kulę doskonale nadaje się do przewozu platform na rowery. Hak wymaga demontażu oraz podcięcia zderzaka – co w większości haków jest koniecznością.

II miejsce: Kolejną lokatę w naszym rankingu zajął hak z kulą przykręcaną marki Brink (nr katalogowy: 526900): https://dobrehaki.pl/hak-holowniczy-opel-astra-j-liftback-2009-p-5614.html. Zalety tego haka to: brak konieczności podcinania zderzaka, niewygórowana cena oraz atrakcyjny wygląd. Hak ma taki sam uciąg, jak jego polski konkurent i taki sam dopuszczalny nacisk pionowy na kulę. Jest przy tym nieco cięższy od G57 (o niecałe pół kg) i droższy o ponad 200 zł.

haki holownicze odkręcane opel astra j hatchback-1 haki holownicze odkręcane opel astra j hatchback-2

Haki z kulą wypinaną do Opel Astra J (hatchback):

Hak wypinany (półautomat): Osobom poszukującym wygodnego w użytkowaniu, niedrogiego haka z kulą wypinaną, polecamy produkt marki Auto Hak o numerze katalogowym E54A: https://dobrehaki.pl/hak-holowniczy-opel-astra-hatchback-2009-2015-j-p-1515.html. Kulę w tym haku demontuje się po wyciągnięciu zawleczki oraz aktywacji specjalnej dźwigni. Hak jest pomalowany solidną warstwą termoutwardzanej powłoki proszkowej, posiada – podobnie jak jego tańszy brat – czytelną instrukcję obrazkową. Kulę po zdemontowaniu można przewozić w bagażniku w dołączonym do zestawu pokrowcu.

Hak wypinany (automat): Dla osób szukających haka z najwyższej półki, z kulą zabezpieczoną zamkiem na kluczyk oraz montowaną pionowo za zderzakiem, polecamy hak marki Auto-Hak E54V: https://dobrehaki.pl/hak-holowniczy-opel-astra-hatchback-2009-2015-j-p-1516.html. Hak posiada bardzo nowoczesny wygląd. Dzięki pionowemu systemowi zapinania kuli, po jej zdemontowaniu nie widać gniazda mocującego (znajduje się ono za zderzakiem). Hak jest dobrze zabezpieczony przed korozją (malowany proszkowo), posiada czytelną instrukcję montażu oraz uchylne gniazdo. Do zestawu dołączany jest pokrowiec na kulę haka.

Drugi polecany przez nas hak w wersji automatycznej z zamkiem na kluczyk wyprodukowany został przez holenderską firmę Brink (nr katalogowy 517000): https://dobrehaki.pl/hak-holowniczy-opel-astra-j-liftback-2009-p-5615.html.  Hak posiada zabezpieczenie przed kradzieżą (zamek) oraz prosty w obsłudze mechanizm wypinania kuli. Minusy: Posiada większą wagę niż konkurencja (niecałe 1,5kg więcej), jest też od polskiego poprzednika o ponad 200 złotych droższy.

haki holownicze wypinane do opla astry j hatchback-1 haki holownicze wypinane opel astra j hatchback-2

Podcięcie zderzaka w haku marki Auto-Hak E54: 

podcięcie zderzaka opel astra j hatchback

Faworytami w powyższym zestawieniu, jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny, są niewątpliwie haki marki Auto-Hak. Są to haki precyzyjnie wykonane, posiadają estetyczny wygląd oraz dobre zabezpieczenie przed korozją. Ceny jego produktów są zarazem bardzo konkurencyjne w stosunku do haków firm zagranicznych. Niewątpliwą zaletą marki AH jest również bardzo szybko reagujący na ewentualne problemy (montażowe/techniczne) serwis.

Z holowniczym pozdrowieniem,
DobreHaki.pl
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Rankingi
Zadzwoń