Zamknij [X]
Strona główna » Rankingi » Hak holowniczy Renault Megane III hatchback 2008-2016 - Który najlepszy - Nasz Ranking

Wyszukaj hak

Kontakt

  • DOBREHAKI.PL
    al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
    NIP: 8733276311
  • E-mail:info@dobrehaki.pl
  • Telefon:14 689 1105
  • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Opinie o produktach

Hak holowniczy Renault Megane III hatchback 2008-2016 - Który najlepszy - Nasz Ranking

Data dodania: 16-11-2017
Prezentujemy Państwu ranking haków holowniczych do Renault Megane III generacji (hatchback 5D). Produkcja seryjna tego pojazdu rozpoczęła się w 2008 roku, a zakończyła początkiem 2016 r. Pojazd w trakcie tego okresu przeszedł dwa face liftingi (w 2012 oraz 2013 r.). W ofercie najpopularniejszych producentów znajdziemy zarówno haki z kulą przykręcaną, jak i wypinaną (wersja półautomatyczna oraz automatyczna z kulą montowaną pionowo). Warto wspomnieć, iż haki dedykowane do hatchbacka 5D, pasują również do wersji 3D (zwanej przez Renault - coupé). Niestety nie da się ich zastosować do wersji sportowych – GT Line i RS / Generation (m.in. z uwagi na inną konstrukcję tylnego zderzaka oraz wydechu). 
  

Który hak wybrać do Renault Megane III (hatchback)? 

Haki z kulą przykręcaną do Renault Megane III (hatchback):


I miejsce: Jeśli szukacie taniego, zarazem solidnego haka z kulą przykręcaną, polecamy hak marki Auto-Hak o numerze katalogowym G57: https://dobrehaki.pl/hak-holowniczy-renault-megane-iii-hatchback-2008-2012-p-1841.html. Hak posiada dobre zabezpieczenie przed korozją, homologację, uchwyt gniazdka elektrycznego, czytelną instrukcję obrazkową oraz odpowiedniej twardości śruby. Jest też najtańszy spośród dostępnych w naszym sklepie haków z kulą przykręcaną do Renault Megane III (hatchback). Z uwagi na swoje parametry (m.in. 75-kilogramowy dopuszczalny nacisk na kulę) doskonale nadaje się do przewozu platform na rowery (także tych na 4 rowery). Montażystów oraz właścicieli samochodów ucieszy fakt, iż ten hak nie wymaga podcięcia zderzaka. 

II miejsce: Drugą lokatę w naszym rankingu zajął hak z kulą przykręcaną marki Brink (nr katalogowy: 512500): https://dobrehaki.pl/hak-holowniczy-renault-megane-iii-liftback-2008-2016-p-5789.html. Zalety tego haka to brak konieczności podcinania zderzaka, niewygórowana cena oraz atrakcyjny wygląd. Hak ma taki sam uciąg, jak jego polski konkurent i taki sam dopuszczalny nacisk pionowy na kulę. Jest przy tym nieco cięższy od G57 (o niecałe pół kg). 

Haki holownicze odkręcane do Renault Megane III hatchback

Haki holownicze odkręcane do Renault Megane III hatchback

 

Haki z kulą wypinaną do Renault Megane III (hatchback)


Hak wypinany (półautomat): Osobom poszukującym niedrogiego haka z kulą wypinaną polecamy produkt marki Auto Hak o numerze katalogowym G57A: https://dobrehaki.pl/hak-holowniczy-renault-megane-iii-hatchback-2008-2012-p-1842.html. Kulę w tym haku demontuje się po wyciągnięciu zawleczki oraz aktywacji specjalnej dźwigni. Hak jest pomalowany solidną warstwą termoutwardzanej powłoki proszkowej, posiada – podobnie jak jego tańszy brat – czytelną instrukcję obrazkową. Kulę po zdemontowaniu można przewozić w bagażniku w dołączonym do zestawu pokrowcu. Niewątpliwą zaletą tego produktu jest brak konieczności podcinania zderzaka.  

Hak wypinany (automat): Jeśli ktoś szuka haka z najwyższej półki, z kulą zabezpieczoną zamkiem na kluczyk oraz montowaną pionowo za zderzakiem, dobrym wyborem będzie hak marki Auto-Hak H57V: https://dobrehaki.pl/hak-holowniczy-renault-megane-iii-hatchback-2008-2012-p-1843.html. Zaczep ten posiada bardzo nowoczesny wygląd. Dzięki pionowemu systemowi zapinania kuli, po jej zdemontowaniu nie widać gniazda mocującego, które znajduje się za zderzakiem. Hak jest dobrze zabezpieczony przed korozją (malowany proszkowo), posiada czytelną instrukcję oraz uchylne gniazdo. Do zestawu dołączany jest pokrowiec na kulę haka. Również w przypadku tego produktu AH nie jest konieczne podcinanie zderzaka.

Drugi polecany przez nas hak w wersji automatycznej wyprodukowany został przez holenderska firmę Brink (nr katalogowy 512600): https://dobrehaki.pl/hak-holowniczy-renault-megane-iii-liftback-2008-2016-p-5792.html.  Hak posiada bardzo atrakcyjny wygląd, zabezpieczenie przed kradzieżą (zamek) oraz prosty w obsłudze mechanizm wypinania kuli. Minusy: Posiada większą wagę niż konkurencja (niecałe 1,5kg więcej). Niestety koniecznością w tym produkcie Brinka jest niewielkie podcięcie zderzaka (patrz: rysunek poniżej). 
Podcięcie zderzaka hak wypinany Brink Renault Megane III hatchback
Naszym zdaniem faworytami w powyższym zestawieniu są haki marki Auto-Hak. Najważniejsze zalety produktów tego producenta to: precyzja wykonania, dobrej jakości śruby montażowe, solidne zabezpieczenie przed korozją, czytelne obrazkowe instrukcje montażu, a także bardzo konkurencyjne w stosunku do zagranicznych haków ceny. Mówiąc o Auto-Haku warto też wspomnieć o szybko reagującym na ewentualne problemy (montażowe/techniczne) serwisie. 


Z holowniczym pozdrowieniem,
DobreHaki.pl
 
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Rankingi
Zadzwoń