Zamknij [X]
Strona główna » Rankingi » Hak holowniczy Skoda Fabia III Hatchback po 2014 r. - Ranking 2018

Wyszukaj hak

Kontakt

  • DOBREHAKI.PL
    al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
    NIP: 8733276311
  • E-mail:info@dobrehaki.pl
  • Telefon:14 689 1105
  • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Opinie o produktach

Hak holowniczy Skoda Fabia III Hatchback po 2014 r. - Ranking 2018

Data dodania: 07-09-2017
W dzisiejszym wpisie prezentujemy Państwu dostępne na naszym rynku haki holownicze do Skody Fabii III generacji (hatchback). Produkcja seryjna tego pojazdu rozpoczęła się w sierpniu 2014 roku. W ofercie najpopularniejszych producentów znajdziemy zarówno haki z kulą przykręcaną, jak i wypinaną (wersja półautomatyczna oraz automatyczna z kulą montowaną pionowo). 
 

Który hak wybrać do Skody Fabii III hatchback? 

Haki z kulą przykręcaną do Skody Fabii III (hatchback):


I miejsce: Jeśli szukacie taniego, zarazem solidnego haka z kulą przykręcaną, polecamy hak marki Auto-Hak H24: dobrehaki.pl/hak-holowniczy-skoda-fabia-iii-hatchback-2014-p-1994.html. Zaczep ten posiada dobre zabezpieczenie przed korozją, homologację, uchylny uchwyt gniazdka elektrycznego, czytelną, obrazkową instrukcję montażu oraz odpowiedniej twardości śruby. Jest też najtańszy spośród dostępnych w naszym sklepie haków z kulą przykręcaną. Na zaczepie tym bez problemu zapiąć możemy platformę na trzy lub cztery rowery, gdyż maksymalny nacisk pionowy na kulę wynosi w tym przypadku aż 75 kg.

II miejsce: Drugą lokatę w naszym rankingu zajął hak z kulą przykręcaną marki Brink: dobrehaki.pl/hak-holowniczy-skoda-fabia-nj-liftback-2014-p-5872.html. Zalety tego haka to brak konieczności demontażu zderzaka podczas montażu, niewygórowana cena (jak na tę znaną, holenderską markę) oraz atrakcyjny wygląd. Hak ma taki sam uciąg, jak jego polski konkurent, lecz niestety mniejszy dopuszczalny nacisk pionowy na kulę (50kg). 

alt

alt
 

Haki z kulą wypinaną do Skody Fabii III (hatchback):


Hak wypinany (półautomat): Osobom poszukującym niedrogiego haka z kulą wypinaną, polecamy produkt marki Auto Hak o numerze katalogowym H24A: dobrehaki.pl/hak-holowniczy-skoda-fabia-iii-hatchback-2014-p-1995.html.Kulę demontuje się po wyciągnięciu zawleczki oraz aktywacji specjalnej dźwigni. Hak jest pomalowany solidną warstwą termoutwardzanej powłoki proszkowej, posiada - podobnie jak jego tańszy brat - uchylne gniazdo oraz czytelną obrazkową instrukcję. Kulę po zdemontowaniu można przewozić w bagażniku w dołączonym do zestawu pokrowcu. 

Hak wypinany (automat): Jeśli ktoś szuka haka z najwyższej półki, z kulą zabezpieczoną zamkiem na kluczyk oraz montowaną pionowo za zderzakiem, bardzo dobrym rozwiązaniem będzie hak marki Auto-Hak H24V: dobrehaki.pl/hak-holowniczy-skoda-fabia-iii-hatchback-2014-p-1996.html. Hak posiada przede wszystkim bardzo nowoczesny wygląd. Dzięki pionowemu montażowi kuli, po jej zdemontowaniu nie widać gniazda mocującego, które znajduje się za zderzakiem. Hak jest dobrze zabezpieczony przed korozją (malowany proszkowo), posiada czytelną obrazkową instrukcję montażu  oraz uchylne gniazdo. Do zestawu dołączany jest pokrowiec na kulę haka. 

Drugi polecany przez nas hak w wersji automatycznej wyprodukowany został przez holenderska firmę Brink. https://dobrehaki.pl/hak-holowniczy-skoda-fabia-nj-liftback-2014-p-5874.html. Hak posiada zabezpieczenie przed kradzieżą (zamek), prosty w obsłudze mechanizm wypinania kuli, nieco mniejszą wagę niż polski konkurent, ale też mniejszy dopuszczalny nacisk pionowy na kulę.  

alt

alt

 

Podcięcie zderzaka. Czy konieczne? 

W przypadku wszystkich wymienionych wyżej haków (oraz pozostałych spotykanych na naszym rynku do Fabii III generacji) wymagany jest demontaż oraz podcięcie zderzaka. Warto przy tym pamiętać, iż producenci robią wszystko, by montaż haka był jak najmniej inwazyjny. Niestety w wielu przypadkach nie da się uniknąć ingerencji w zderzak - z uwagi na konstrukcję tego ostatniego. Na szczęście w większości przypadków podcięcie, jeśli jest koniecznością, bywa praktycznie niewidoczne. Poniżej grafika przedstawiająca wymiary podcięcia w haku z kulą przykręcaną marki Auto-Hak.

Podcięcie zderzaka (Auto-Hak H24): 
alt

Naszym zdaniem faworytami w powyższym zestawieniu są haki marki Auto-Hak. Są to zaczepy posiadające bardzo dobre zabezpieczenie przed korozją oraz parametry idealne do użytkowania platform na rowery. Ceny są bardzo konkurencyjne w stosunku do produktów firm zagranicznych. Zaletą haków marki AH jest również precyzja wykonania oraz bardzo szybko reagujący na ewentualne problemy (montażowe/techniczne) serwis.  


Z holowniczym pozdrowieniem,
DobreHaki.pl
 
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Rankingi
Zadzwoń