Zamknij [X]
Strona główna » Rankingi » Hak holowniczy Skoda Octavia I - porównanie popularnych modeli

Wyszukaj hak

Kontakt

  • DOBREHAKI.PL
    al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
    NIP: 8733276311
  • E-mail:info@dobrehaki.pl
  • Telefon:14 689 1105
  • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Opinie o produktach

Hak holowniczy Skoda Octavia I - porównanie popularnych modeli

Data dodania: 18-05-2017

W dzisiejszym wpisie porównujemy haki do kolejnego bardzo popularnego na polskich drogach pojazdu - Skody Octavii I. Octavia I produkowana była od 1996 do 2010 roku. Pod koniec 1997 roku wprowadzona została wersja kombi pojazdu, która w 1999 zaczęła wychodzić także w wersji 4x4. W 2000 roku Octavia I przeszło face lifting. Przy tej okazji wprowadzona została sportowa odmiana RS. Mimo iż w 2004 roku na rynku pojawiła się II generacja Octavii – pierwsza wersja pozostała na rynku pod nazwą Octavia Tour. Jeśli zastanawiacie się, który z zaczepów holowniczych będzie do Octavii I najlepszy, zapraszamy do lektury.

Producenci haków holowniczych do Skody Octavii I

Do Skody Octavii I haków nie brakuje. Mają je w swojej ofercie zarówno polscy producenci (Auto-Hak, Steinhof, Hak-Pol), jak i zagraniczni (Westfalia, Brink, Bosal). Na pierwszy plan w tym porównaniu wysuwają się zaczepy firmy Auto-Hak. Ceny produktów tej marki wypadają bardzo dobrze na tle markowych haków zagranicznych, a ich jakość najlepiej spośród tych produkowanych w naszym kraju. Haki ze Słupska są znane z precyzyjnego wykonania oraz bardzo dobrego zabezpieczenia przed korozją. Z tego też względu w zestawieniu tym skupimy się na hakach tego producenta.

Jaki hak holowniczy do Skody Octavii I?

haki do skody octavii i

Największy producent haków holowniczych w Polsce, słupska firma Auto-Hak, ma w swojej ofercie zarówno haki z kulą przykręcaną na dwie śruby, jak i wypinane. Oddzielną grupę stanowią haki przewidziane do wersji hatchback i kombi z napędem na jedną oś oraz zaczepy dedykowane do wersji kombi z napędem na cztery koła.

1. Hatchback/kombi 2WD

Hak holowniczy z kulą przykręcaną (H07): https://dobrehaki.pl/hak-holowniczy-skoda-octavia-i-1997-2010-p-2015.html

hak z kulą przykręcaną auto-hak Hak holowniczy wypinany, półautomatyczny (H07A): https://dobrehaki.pl/hak-holowniczy-skoda-octavia-i-1997-2010-p-2016.html

hak półautomatyczny auto-hak

Hak holowniczy wypinany, automat wertykalny (H07V): https://dobrehaki.pl/hak-holowniczy-skoda-octavia-i-1997-2010-p-2017.html

automat auto-hak

2. Haki holownicze do Skoda Octavia I Kombi i 4WD

Hak holowniczy z kulą przykręcaną (H15): https://dobrehaki.pl/hak-holowniczy-skoda-octavia-i-kombi-4x4-1999-2010-p-2018.html

Hak holowniczy wypinany, półautomatyczny (H15A): https://dobrehaki.pl/hak-holowniczy-skoda-octavia-i-kombi-4x4-1999-2010-p-2019.html

UWAGA: Niestety żaden z powyższych haków holowniczych nie będzie pasował do wersji sportowej (RS) Skody Octavii pierwszej generacji (z uwagi na inną konstrukcję zderzaka w tym samochodzie).

System kuli haka holowniczego do Skody Octavii I.

W podstawowej wersji haka kula przykręcona jest do boku uchwytu dwiema śrubami. By kulę zdemontować, należy wspomniane śruby wykręcić. Wiąże się to z użyciem stosownego narzędzia. W pozostałych modelach haków kulę można wypinać bez używania dodatkowego oprzyrządowania. W półautomatach wystarczy wyciągnąć zawleczkę i aktywować specjalną dźwignię. Haki automatyczne wyposażone są w kule z wygodnym w użytkowaniu systemem wypinania (ACS). Posiadają one zabezpieczenie antykradzieżowe (zamek na kluczyk). Warto wspomnieć, że kule haków przykręcanych oraz półautomatów mocowane są względem podłoża w pozycji poziomej (horyzontalnej). W haku automatycznym kula montowana jest pionowo (wertykalnie) - dzięki czemu po jej wypięciu nie jest widoczne gniazdo jej mocowania.

Parametry techniczne haków do Skody Octavii I

Haki holownicze marki Auto-Hak o symbolach H07, H07A, H07V pasują następujących wersji Octavii: hatchback, kombi, Tour (1U), tylko 2WD (napęd na jedną oś) (02/1997-12/2010). Poniżej porównanie tych trzech haków:

haki skoda octavia I hatchback kombi

Zaczepy kulowe (haki) marki Auto-Hak o numerach katalogowych H15 oraz H15A pasują do Skody Octavii I Kombi z napędem na cztery koła.

haki skoda octavia I kombi 4wd

Wszystkie prezentowane haki wymagają demontażu i podcięcia zderzaka (jest to konieczne z uwagi na konstrukcję tego ostatniego). Dodajmy, że w przypadku Octavii I wymagają tego również haki innych producentów (m.in. Steinhof, Westfalia, Brink). Podcięcia tego nie należy się jednak obawiać - jeśli zostanie wykonane precyzyjnie i fachowo, na pewno nie będzie szpeciło naszego pojazdu. Jego rozmiary oraz miejsce wykonania przedstawiają poniższe obrazki.

podcięcie zderzaka hak Auto-Hak H07 podcięcie zderzaka hak auto-hak H07A podcięcie zderzaka hak auto-hak H07V podcięcie zderzaka hak auto-hak h15 podcięcie zderzaka hak auto-hak h15a

Oczywiście haki z kulą przykręcaną to haki, które kosztują najmniej; najdroższe są z kolei te z kulą wypinaną automatycznie - wyposażone w zamek na kluczyk. Montaż prezentowanych haków będzie przebiegał podobnie - niewielkie różnice będą dotyczyły podcięcia zderzaka (z uwagi na różne systemy mocowania kul).

Który hak jest najlepszy do Skody Octavii I?

Jeśli szukacie haka najtańszego – najlepszy będzie hak z kulą przykręcaną. Jeśli potrzebujecie haka z kulą wypinaną, i niekoniecznie z najwyższej półki cenowej, dobrym rozwiązaniem będzie zaprezentowany przez nas półautomat. Decydują się na niego klienci, którzy na co dzień nie chcą podróżować z podpiętą kulą haka, oraz ci podróżujący za granicę, gdzie nieużytkowana kula musi być wypięta. Jeśli natomiast chcielibyście mieć dobrze wyglądający hak z kulą montowaną pionowo i dobrze zabezpieczoną przed kradzieżą – polecamy automat wertykalny.

W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub e-mail info@dobrehaki.pl Team DobreHaki.pl Pozdrawiamy!

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Rankingi
Zadzwoń