Zamknij [X]
Strona główna » Rankingi » Hak holowniczy Skoda Octavia II - który wybrać, by nie żałować?

Wyszukaj hak

Kontakt

  • DOBREHAKI.PL
    al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
    NIP: 8733276311
  • E-mail:info@dobrehaki.pl
  • Telefon:14 689 1105
  • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Opinie o produktach

Hak holowniczy Skoda Octavia II - który wybrać, by nie żałować?

Data dodania: 13-07-2017

W dzisiejszym wpisie porównujemy haki do Skody Octavii drugiej generacji. Octavia II pojawiła się na naszych drogach w latach 2003-2004. Produkowana była do 2013 roku. Jeśli zastanawiacie się, który z zaczepów holowniczych będzie do Octavii II najlepszy, zapraszamy do lektury.

Producenci haków holowniczych do Skody Octavii II

Do Skody Octavii II haków nie brakuje. Mają je w swojej ofercie zarówno polscy producenci (Auto-Hak, Steinhof, Hak-Pol), jak i zagraniczni (Westfalia, Galia, Bosal). Na pierwszy plan w tym porównaniu wysuwają się zaczepy firmy Auto-Hak. Ceny produktów tej marki wypadają bardzo dobrze na tle markowych haków zagranicznych. Z uwagi na swoją jakość uznawane są za najlepsze spośród tych produkowanych w naszym kraju. Haki ze Słupska są znane z precyzyjnego wykonania oraz bardzo dobrego zabezpieczenia przed korozją. Z tego też względu w zestawieniu tym skupimy się na hakach tego producenta.

Jaki hak holowniczy do Skody Octavii II?

Największy producent haków holowniczych w Polsce, słupska firma Auto-Hak, ma w swojej ofercie zarówno haki z kulą przykręcaną na dwie śruby, jak i wypinane. Haki AH do Octavii II pasują do wszystkich wersji tego pojazdu (hatchback, kombi, 4x4, Scout, RS, przed i po lift)

Hak z kulą przykręcaną (H14): https://dobrehaki.pl/hak-holowniczy-skoda-octavia-ii-2004-2013-p-2020.html

hak z kulą przykręcaną auto-hak
Hak wypinany, półautomatyczny (H14A): https://dobrehaki.pl/hak-holowniczy-skoda-octavia-ii-2004-2013-p-2021.html

hak półautomatyczny auto-hak
Hak wypinany, automat wertykalny (H14V): https://dobrehaki.pl/hak-holowniczy-skoda-octavia-ii-2004-2013-p-2022.html

automat auto-hak

System kuli haka holowniczego do Skody Octavii II.

W podstawowej wersji haka kula przykręcona jest do boku uchwytu dwiema śrubami. By kulę zdemontować, należy wspomniane śruby wykręcić. Wiąże się to z użyciem odpowiedniego narzędzia. W pozostałych modelach haków kulę można wypinać bez używania dodatkowego oprzyrządowania. W półautomatach wystarczy wyciągnąć zawleczkę i aktywować specjalną dźwignię. Haki automatyczne wyposażone są w kule z wygodnym w użytkowaniu systemem wypinania (ACS). Posiadają one zabezpieczenie antykradzieżowe (zamek na kluczyk). Warto wspomnieć, że kule haków przykręcanych oraz półautomatów mocowane są względem podłoża w pozycji poziomej (horyzontalnej). W haku automatycznym kula montowana jest pionowo (wertykalnie), dzięki czemu po jej wypięciu nie jest widoczne gniazdo jej mocowania.

Parametry techniczne haków do Skody Octavii II

haki holownicze Auto-Hak do Skody Octavii II

Wszystkie prezentowane haki wymagają demontażu i podcięcia zderzaka (jest to konieczne z uwagi na konstrukcję tego ostatniego). Dodajmy, że w przypadku Octavii II wymagają tego również haki innych producentów (m.in. Steinhof, Westfalia, Brink). Podcięcia tego nie należy się jednak obawiać - jeśli zostanie wykonane precyzyjnie i fachowo, na pewno nie będzie szpeciło naszego pojazdu. Jego rozmiary oraz miejsce wykonania przedstawiają poniższe obrazki.

podcięcie hak auto-hak h14 h14a podcięcie zderzaka hak auto-hak h14v

Oczywiście haki z kulą przykręcaną to haki, które kosztują najmniej; najdroższe są z kolei te z kulą wypinaną automatycznie - wyposażone w zamek na kluczyk. Montaż prezentowanych haków będzie przebiegał podobnie - niewielkie różnice będą dotyczyły podcięcia zderzaka (z uwagi na różne systemy mocowania kul).

Który hak jest najlepszy do Skody Octavii II?

Jeśli szukacie haka najtańszego – najlepszy będzie hak z kulą przykręcaną. Jeśli potrzebujecie haka z kulą wypinaną, i niekoniecznie z najwyższej półki cenowej, dobrym rozwiązaniem będzie zaprezentowany przez nas półautomat. Decydują się na niego osoby, które na co dzień nie chcą podróżować z podpiętą kulą haka, oraz ci podróżujący za granicę, gdzie nieużytkowana kula musi być wypięta. Jeśli natomiast chcielibyście mieć dobrze wyglądający hak z kulą montowaną pionowo i dobrze zabezpieczoną przed kradzieżą – polecamy automat wertykalny.

Wszystkie haki dostępne są tutaj: Katalog Haków Holowniczych Skoda Octavia II

Team DobreHaki.pl
Pozdrawiamy!

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Rankingi
Zadzwoń