Zamknij [X]
Strona główna » Montaże » Hak holowniczy Toyota Verso 2013. Krótka relacja z montażu klienta.

Wyszukaj hak

Kontakt

  • DOBREHAKI.PL
    al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
    NIP: 8733276311
  • E-mail:info@dobrehaki.pl
  • Telefon:14 689 1105
  • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Cennik

Opinie o sklepie

Opinie o produktach

Hak holowniczy Toyota Verso 2013. Krótka relacja z montażu klienta.

Data dodania: 24-07-2020

Do grona naszych samodzielnych montażystów tym razem dołączył Pan Sylwester - w naszym sklepie zakupił hak holowniczy do Toyoty Verso 2013 r.. Klient wybrał słupski hak holowniczy marki Auto-Hak, który gorąco polecamy. Cieszymy się tym bardziej, ponieważ postanowił przesłać nam kilka słów na temat samego montażu oraz zdjęcia. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszym montażowym artykułem. Hak O76 doskonale nadaje się do holowania przyczep oraz do transportu rowerów na bagażniku montowanym na kuli haka. 

Kilka słów o Toyocie Verso, produkowany od roku 2009, kompaktowy minivan (segment K), który zastąpił model Corolla Verso. Samochód stał się autonomicznym modelem, zastępując także odmiany Avensis Verso oraz Yaris Verso. Auto powstało na platformie podłogowej modelu Avensis, stylistycznie natomiast początkowo odwoływał się do Corolli Verso. Model przeszedł facelifting w roku 2013 – zmiany dotyczyły zarazem wyglądu nadwozia, jak i wnętrza. Samochód stał się podobny do modelu Auris II. Auto oferowane jest w wariantach pięcio- i siedmioosobowym.

Montaż haka holowniczego Toyota Verso 2013

System kuli haka O76 to odkręcana kula typu łabędzia szyja, którą można łatwo zdemontować za pomocą dwóch śrub poprzecznych. Zgodnie z danymi technicznymi Auto-Haka maksymalna masa holowanej przyczepy dla haka O76 to 1300 kg, a nacisk pionowy na kulę haka to 55 kg. Montaż haka holowniczego Auto-Hak O76 nie wymaga demontażu zderzaka. Podcięcie zderzaka w Toyota Verso nie musi być wykonane. W komplecie przy haku jest szczegółowa instrukcja montażu, najczęściej obrazkowa.

RELACJA NASZEGO KLIENTA: 

Kupiłem hak do mojej Toyoty Verso z 2013 r. w firmie Dobre haki. Sprawa zakupu załatwiona z firmą wzorowo wraz z doradztwem. Elementy haka pasują idealnie pod otwory w belkach auta.Hak montowałem sam na kanale najazdowym. Przed montażem należy wypiąć ze spinek osłonę podwozia po lewej stronie i pod zderzakiem - 10 min pracy. Schemat zawarty w instrukcji jest bardzo czytelny.

alt
Dobrze jest przesmarować lub psiknąć odrdzewiaczem w otwory w belkach i trochę odczekać- lepiej wkręcają się śruby. Skręcając poszczególne elementy należy zostawić trochę luzu na śrubach, żeby wszystko dobrze spasować i dopiero skręcić na sztywno. Generalnie u mnie śruby dało się wkręcać kilka obrotów palcami - nie zerwiemy gwintu kluczem. Hak był razem z modułem do oświetlenia z tylnej lampy. Przewód do haka wpuszczamy przez gumę w niecce koła zapasowego. Zasilanie do modułu z tylnej zapalniczki. Wiązkę do świateł podłączył znajomy elektryk- 40 min. Po założeniu haka, chcąc założyć osłony plastikowe podwozia, należy ją przymierzyć i zrobić na krawędzi małe 5 cm na 3 cm wycięcie zwykłym brzeszczotem, zapiąć spinki i cieszyć się z dobrej roboty. Warsztaty nie montują osłon bo uznają, że już nie pasują. 


alt

Dane techniczne:

Producent
AUTO-HAK
Numer katalogowy
O76
Zastosowanie haka
Toyota Verso VAN
System kuli haka
odkręcana
Maksymalna masa przyczepy
1300 kg
Nacisk pionowy na kulę
55 kg
Siła D
8,6 kN
Demontaż zderzaka
nie
Podcięcie zderzaka
nie
Masa haka
16.9 kg
Homologacja europejska
E20-55R-01 4188
Orientacyjny czas montażu
1.5 h
Instrukcja montażu
Zobacz tutaj lub w zakładce Do Pobrania
Sugerowana wiązka 7-pin
O76E
Sugerowana wiązka 13-pin
O76T

Z pewnością hak holowniczy od najlepszego i największego polskiego producenta - marki AUTOHAK - idealnie dopasowany do Toyota Verso 2009- będzie Ci służył przez długie lata. Zamów go już dziś!

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Montaże
Zadzwoń