DobreHaki.pl
 • Znajdź hak holowniczy
 • Zaloguj się
 • Zarejestruj się
 • Koszyk - haki holownicze
727 001 104
727 001 105
Strona główna1 » Montaże2 » Hak holowniczy Volvo XC60 - samodzielny montaż

Wyszukaj hak

Kontakt

 • DOBREHAKI.PL
  al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
  NIP: 7441462383
 • E-mail:info@dobrehaki.pl
 • Telefon:727 001 104
  727 001 105
 • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Opinie o produktach

Hak holowniczy Volvo XC60 - samodzielny montaż

Data dodania: 28-02-2019

Choć przeciętnemu mieszkańcowi naszego kraju Szwecja kojarzy się z długą i mroźną zimą, krótkim latem to jednak mieszkańcy tego kraju promieniują ciepłem i życzliwością. Również i motoryzacja z półwyspu skandynawskiego przeczy warunkom klimatycznym. Ciepło, wygoda, wysoka jakość szwedzkiej motoryzacji przejawia się również w produktach firmowanych logo Volvo.

Dobrej klasy pojazdy, bogato wyposażone, naszpikowane najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi to odpowiedź szwedzkiej firmy Volvo na inne europejskie oraz wschodnie i zachodnie przedsiębiorstwa produkujące samochody. Klasa Premium to wizytówka skandynawskiej firmy. Zarówno starsze modele Volvo jak S40, S60 jak i nowsze na przykład XC60 spotkać można nie tylko w telewizyjnej reklamie i salonie samochodowym, ale poruszają się one po naszych drogach.

Jaki hak holowniczy wybrać do Volvo XC60?

Szwedzki koncern to wysokiej klasy konkurent w branży motoryzacyjnej dla utartych przekonań wielu użytkowników czterech kółek. Jeden z modeli marki Volvo zawitał w naszym warsztacie w celu montażu haka holowniczego. Jest to model XC60 firmowany przez producenta hasłem jako Gotowy sprostać każdym warunkom. Może on stać się pomocnym w pracy lub wypoczynku poprzez zamontowanie haka holowniczego i umożliwienie holowania przyczepy lub wożenie bagażnika. Dzięki rozwiązaniom takim jak napęd na wszystkie koła, układ wspomagania zjazdu i ruszania na wzniesieniu, Twoje Volvo zawsze stanie na wysokości zadania. Są to również bardzo dobre rozwiązania dla montażu haka holowniczego.

alt

Zhakowaliśmy model z dwulitrowym silnikiem o mocy 245 KM. Hak jaki wybraliśmy do tego samochodu to Hak Pol IMIOŁA o symbolu V/017, również będący świetną konkurencją dla większych producentów.

Oto jak przebiegał montaż samego haka bez opisu montażu wiązki elektrycznej, który może być tematem na odrębny artykuł.

W pierwszej kolejności należy sprawdzić kompletność haka holowniczego. Nie stwierdziwszy uchybień w tej kwestii możemy przystąpić do montażu. Ponieważ montaż haka V/017 w Volvo XC60 tego wymaga demontujemy zderzak samochodu i opuszczamy tłumik z zawiesia. Wsuwamy kształtowniki haka w podłużnice samochodu i przykręcamy odpowiednimi śrubami według załączonej instrukcji montażu. Do nich przykręcamy belkę haka holowniczego. Przykręcając kulę i blaszkę gniazda elektrycznego mamy gotowy montaż. Pozostaje zawiesić tłumik i założyć zdemontowany zderzak.

Połączenie dwóch elementów wysokiej jakości jak Volvo XC 60 oraz haka holowniczego Hak Pol Imioła to dobry sposób na nowe możliwości.

 

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej
Zadzwoń