Zamknij [X]
Strona główna » Montaże » Hak holowniczy Volvo XC60 - samodzielny montaż

Wyszukaj hak

Kontakt

  • DOBREHAKI.PL
    al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
    NIP: 8733276311
  • E-mail:info@dobrehaki.pl
  • Telefon:14 689 1105
  • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Opinie o produktach

Hak holowniczy Volvo XC60 - samodzielny montaż

Data dodania: 28-02-2019

Choć przeciętnemu mieszkańcowi naszego kraju Szwecja kojarzy się z długą i mroźną zimą, krótkim latem to jednak mieszkańcy tego kraju promieniują ciepłem i życzliwością. Również i motoryzacja z półwyspu skandynawskiego przeczy warunkom klimatycznym. Ciepło, wygoda, wysoka jakość szwedzkiej motoryzacji przejawia się również w produktach firmowanych logo Volvo.

Dobrej klasy pojazdy, bogato wyposażone, naszpikowane najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi to odpowiedź szwedzkiej firmy Volvo na inne europejskie oraz wschodnie i zachodnie przedsiębiorstwa produkujące samochody. Klasa Premium to wizytówka skandynawskiej firmy. Zarówno starsze modele Volvo jak S40, S60 jak i nowsze na przykład XC60 spotkać można nie tylko w telewizyjnej reklamie i salonie samochodowym, ale poruszają się one po naszych drogach.

Hak Volvo XC60 – gwarancja wysokiej jakości

Szwedzki koncern to wysokiej klasy konkurent w branży motoryzacyjnej dla utartych przekonań wielu użytkowników czterech kółek. Jeden z modeli marki Volvo zawitał w naszym warsztacie w celu montażu haka holowniczego. Jest to model XC60 firmowany przez producenta hasłem jako Gotowy sprostać każdym warunkom. Może on stać się pomocnym w pracy lub wypoczynku poprzez zamontowanie haka holowniczego i umożliwienie holowania przyczepy lub wożenie bagażnika. Dzięki rozwiązaniom takim jak napęd na wszystkie koła, układ wspomagania zjazdu i ruszania na wzniesieniu, Twoje Volvo zawsze stanie na wysokości zadania. Są to również bardzo dobre rozwiązania dla montażu haka holowniczego.

alt

Montaż haka Volvo XC60 krok po kroku

Zhakowaliśmy model z dwulitrowym silnikiem o mocy 245 KM. Hak jaki wybraliśmy do tego samochodu to Hak Pol IMIOŁA o symbolu V/017, również będący świetną konkurencją dla większych producentów.

Oto jak przebiegał montaż samego haka bez opisu montażu wiązki elektrycznej, który może być tematem na odrębny artykuł.

W pierwszej kolejności należy sprawdzić kompletność haka holowniczego. Nie stwierdziwszy uchybień w tej kwestii możemy przystąpić do montażu. Ponieważ montaż haka V/017 w Volvo XC60 tego wymaga demontujemy zderzak samochodu i opuszczamy tłumik z zawiesia. Wsuwamy kształtowniki haka w podłużnice samochodu i przykręcamy odpowiednimi śrubami według załączonej instrukcji montażu. Do nich przykręcamy belkę haka holowniczego. Przykręcając kulę i blaszkę gniazda elektrycznego mamy gotowy montaż. Pozostaje zawiesić tłumik i założyć zdemontowany zderzak.

Połączenie dwóch elementów wysokiej jakości jak Volvo XC 60 oraz haka holowniczego Hak Pol Imioła to dobry sposób na nowe możliwości.

Komentarze (1)
a 18-07-2019 7:07:31
Czy w volvo XC 60 B4 jest konieczność cięcia zderzaka ?
Odpowiedź sklepu:Podcięcie zderzaka w Volvo XC60 musi być wykonane, jednak jest ono podyktowane konstrukcją auta :) https://dobrehaki.pl/hak-holowniczy-volvo-xc60-suv-2008-p-2331.html

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Montaże
Zadzwoń