Zamknij [X]
Strona główna » Rankingi » Hak holowniczy VW Passata B6 - który wybrać? Nasz ranking.

Wyszukaj hak

Kontakt

  • DOBREHAKI.PL
    al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
    NIP: 8733276311
  • E-mail:info@dobrehaki.pl
  • Telefon:14 689 1105
  • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Opinie o produktach

Hak holowniczy VW Passata B6 - który wybrać? Nasz ranking.

Data dodania: 23-06-2017

W dzisiejszym wpisie porównujemy haki do jednego z najpopularniejszych na naszych drogach pojazdów – Volkswagena Passata B6. VW w tej wersji produkowany był do 2005 do 2010 roku. Bez zbędnych słów: zaczynamy!

Producenci haków holowniczych do VW Passata B6

Do Passata B6 haków nie brakuje. Mają je w swojej ofercie zarówno polscy producenci (Auto-Hak, Steinhof, Hak-Pol), jak i zagraniczni (Westfalia, Galia, Bosal). Na pierwszy plan w tym porównaniu wysuwają się zaczepy słupskiego Auto-Haka. Ceny produktów tej marki wypadają bardzo dobrze na tle markowych haków zagranicznych, a ich jakość najlepiej spośród tych produkowanych w naszym kraju. Haki ze Słupska są znane z precyzyjnego wykonania oraz bardzo dobrego zabezpieczenia przed korozją. Z tego też względu w zestawieniu tym skupimy się na hakach tego producenta.

Jaki hak holowniczy do Passata B6?

Największy producent haków holowniczych w Polsce, firma Auto-Hak, ma w swojej ofercie zarówno haki z kulą przykręcaną na dwie śruby, jak i wypinane.

Hak z kulą przykręcaną K48: https://dobrehaki.pl/hak-holowniczy-vw-passat-b6-2005-2010-p-2454.html

auto hak kula przykręcana

Hak wypinany poziomo półautomatyczny K48A: https://dobrehaki.pl/hak-holowniczy-vw-passat-b6-2005-2010-p-2455.htm

auto hak półautomat

Hak wypinany, automat wertykalny K48V: https://dobrehaki.pl/hak-holowniczy-vw-passat-b6-2005-2010-p-2456.html

auto hak automat

System kuli haka holowniczego do VW Passata B6

W podstawowej wersji haka kula przykręcona jest do boku uchwytu dwiema śrubami (hak z kulą przykręcaną). By kulę zdemontować, należy wspomniane śruby wykręcić. Wiąże się to z użyciem stosownego narzędzia. W pozostałych modelach haków kulę można wypinać bez używania dodatkowego oprzyrządowania. W półautomatach wystarczy wyciągnąć zawleczkę i aktywować specjalną dźwignię. Haki automatyczne wyposażone są w kule z wygodnym w użytkowaniu systemem wypinania (ACS). Posiadają one zabezpieczenie antykradzieżowe (zamek na kluczyk). Warto wspomnieć, że kule haków przykręcanych oraz półautomatów mocowane są względem podłoża w pozycji poziomej (horyzontalnej). W prezentowanym haku automatycznym kula montowana jest pionowo (wertykalnie) - dzięki temu po jej wypięciu nie jest widoczne gniazdo jej mocowania.

Parametry techniczne haków do VW Passata B6

porównanie haków Passat B6

Trzy prezentowane haki holownicze pasują następujących wersji Volkswagena B6: 4 drzwi, Kombi, 3C, 4 Motion oraz R36 (03/2005-09/2010r.) Wszystkie trzy wymagają demontażu i podcięcia zderzaka (jest to konieczne z uwagi na konstrukcję tego ostatniego). Dodajmy, że w przypadku Passata B6 wymagają tego również haki zagranicznych producentów (Westfalia, Brink). Podcięcia tego nie należy się jednak obawiać - jeśli zostanie wykonane precyzyjnie i fachowo, na pewno nie będzie szpeciło naszego pojazdu. Jego rozmiary oraz miejsce wykonania przedstawia poniższy obrazek (fotografia dotyczy haka z kulą przykręcaną K48).

Oczywiście haki z kulą odkręcaną to haki, które kosztują najmniej; najdroższe są z kolei te z kulą wypinaną automatycznie - wyposażone w zamek na kluczyk. Montaż trzech prezentowanych haków będzie przebiegał bardzo podobnie - niewielkie różnice będą dotyczyły podcięcia zderzaka (z uwagi na różne systemy mocowania kul). Jeśli chodzi o takie parametry, jak uciąg haka oraz nacisk pionowy, są one takie same dla wszystkich trzech modeli (2200 kg / 90 kg).

Więc który hak holowniczy jest najlepszy do VW Passata B6?

Jeśli szukacie haka najtańszego – najlepszy będzie hak z kulą przykręcaną. Jeśli potrzebujecie haka z kulą wypinaną, i niekoniecznie z najwyższej półki cenowej, dobrym rozwiązaniem będzie zaprezentowany przez nas półautomat. Decydują się na niego klienci sporadycznie użytkujący hakowy zaczep, którzy na co dzień nie chcą podróżować z podpiętą kulą haka, oraz ci podróżujący za granicę, gdzie nieużytkowana kula musi być wypięta. Jeśli natomiast chcielibyście mieć dobrze wyglądający hak z kulą montowaną pionowo i dobrze zabezpieczoną przed kradzieżą – polecamy wypinany pionowo system Auto-Haka zwany Verticalem.

W przypadku dodatkowych pytań warto zostawić komentarz, szybko odpowiemy!

Z holowniczym pozdrowieniem!
Team DobreHaki.pl

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Rankingi
Zadzwoń