Zamknij [X]
Strona główna » Montaże » Jak poprawnie wykonać montaż haka holowniczego? Kilka wskazówek dla każdego

Wyszukaj hak

Kontakt

  • DOBREHAKI.PL
    al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
    NIP: 8733276311
  • E-mail:info@dobrehaki.pl
  • Telefon:14 689 1105
  • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Opinie o produktach

Jak poprawnie wykonać montaż haka holowniczego? Kilka wskazówek dla każdego

Data dodania: 16-07-2019

Aby poprawnie, sprawnie i trwale wykonać montaż haka holowniczego w samochodzie wymagane są pewne zdolności. Nie każdy sobie z tym poradzi, szczególnie w modelach o trudniejszym montażu - wtedy czynność tę zlecić możesz profesjonalnemu zakładowi. Jeśli jednak chcesz zmierzyć się z montażem haka holowniczego samodzielnie powinieneś wiedzieć jak do tego się zabrać. O tym będzie właśnie ten artykuł.

Montaż haka holowniczego - właściwy dobór haka to podstawa

Nadrzędną kwestią w montażu haka holowniczego jest jego właściwy dobór do Twojego modelu samochodu. Jeśli hak jest niewłaściwy nie będzie pasował. Również jakość haka holowniczego, jego marka ma znaczenie. Renomowane i sprawdzone firmy to gwarancja jakości oraz kompletności haka holowniczego, co daje pewność udanego montażu.

Przed zamontowaniem haka holowniczego sprawdź jego kompletność z wykazem części znajdującym się w instrukcji montażu. Niekompletny hak można reklamować, a lepiej to uczynić przed rozebraniem naszego auta. Aby zamontować hak holowniczy stosuj się do instrukcji montażu która jest niezbędnym elementem kompletnego haka holowniczego. Podczas zakładania homologowanego haka nie wierci się jakichkolwiek otworów ani w żaden sposób nie modyfikuje konstrukcji nadwozia.

Jak poprawnie wykonać montaż haka holowniczego

Samodzielny montaż haka holowniczego krok po kroku

Na początku będziesz musiał dostać się do przygotowanych przez producenta samochodu otworów montażowych. Przeważnie wiąże się to z odkręceniem belki zderzeniowej, w miejsce której montujemy hak. Belka ukryta jest za zderzakiem, dlatego możliwe jest, że będziesz musiał go zdemontować. Jeśli już dostałeś się do otworów montażowych warto zabezpieczyć je przeciw korozji. W te otwory nadwozia samochodu mocujemy belkę haka holowniczego za pomocą odpowiednich śrub, podkładek, nakrętek i czasami wsporników. Postępuj nadal z instrukcją montażu, dzięki której dopasujesz odpowiednie śruby w przeznaczone do nich miejsca. Nakrętki i śruby dokręcamy kluczem dynamometrycznym o wymaganej wartości momentu dokręcenia, aby nie narazić się na kłopot z zerwaniem gwintu lub odkręceniem się połączeń.

Montaż wiązki elektrycznej haka holowniczego – działaj według instrukcji

Następny krok to zainstalowanie wiązki elektrycznej. Uniwersalna wiązka wymaga dostanie się do przewodów instalacji elektrycznej prowadzących do tylnych lamp samochodu. Wiąże się to z demontażem tapicerki bagażnika. Następnie wyszukując przewody odpowiednich świateł dolutowujesz do nich przewody wiązki elektrycznej również według załączonej instrukcji. Po zabezpieczeniu połączeń możesz zamontować gniazdo w odpowiednie miejsce na belce haka holowniczego. Sytuacja jest ułatwiona w wiązce dedykowanej, którą wpinasz w kostkę samochodu za pomocą przygotowanych złączek.

Jak poprawnie wykonać montaż haka holowniczego

Montaż wiązki elektrycznej - koszt

Niestety niepoprawny montaż wiązki może prowadzić do poważnej awarii instalacji elektrycznej samochodu. Po założeniu zderzaka montujemy kulę haka i możemy udać się do przeglądu wymaganego dla zalegalizowania haka. W zależności od stopnia skomplikowania montażu oraz Twoich umiejętności powinno Ci to zająć od 1 godziny do nawet kliku, aż poprawnie zamontujesz hak i wiązkę.

Jeśli nie jesteś pewien swoich umiejętności, nie posiadasz narzędzi i miejsca zleć wykonanie montażu specjalistycznemu zakładowi, który na pewno znajdziesz w swoim mieście. Koszt to ok 200 zł, w zależności od skomplikowania montażu. Również kupując hak holowniczy możesz zapytać sprzedawcę o możliwość montażu. Udzieli Ci on informacji o współpracujących ze sklepem zakładach montujących haki holownicze.

Poprawność zamontowania haka holowniczego i wiązki elektrycznej po jakości wykonania haka mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo, niezawodność i komfort użytkowania. Warto wykonać go pieczołowicie.

Jeżeli interesuje Cię hak holowniczy do Twojego samochodu - wystarczy, że sprawdzisz nasz bogaty katalog haków holowniczych do twojej marki samochodu, kliknij:https://dobrehaki.pl/haki-holownicze-c-1.htmllub zadzwoń do naszego doradcy - dla nas najważniejsze jest bezpieczeństwo - chętnie doradzimy i potowarzyszymy Ci w realizacji zamówienia. Zachęcamy do kontaktu!

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Montaże
Zadzwoń