Zamknij [X]
Strona główna » Poradniki » Jak wybrać dobry bagażnik na rowery na hak holowniczy czy dachowy przed zaplanowaniem wyjazdu?

Wyszukaj hak

Kontakt

 • DOBREHAKI.PL
  al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
  NIP: 8733276311
 • E-mail:info@dobrehaki.pl
 • Telefon:14 689 1105
 • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Jak wybrać dobry bagażnik na rowery na hak holowniczy czy dachowy przed zaplanowaniem wyjazdu?

Data dodania: 18-06-2019

Jeśli nie masz miejsca w samochodzie lub chcesz utrzymać wnętrze swojego samochodu w czystości, bagażnik rowerowy to praktyczny sposób na przewiezienie roweru z punktu A do punktu B. Aby pomóc Ci w znalezieniu idealnego bagażnika na rowery, stworzyliśmy listę rzeczy, które warto rozważyć przed zakupem - jaki bagażnik spełni nam najlepszą rolę i będziemy mogli się cieszyć nimi w codziennym użytkowaniu. 

Jakie są różne rodzaje bagażników na rowery?

Bagażniki rowerowe oferowane w naszym sklepie DobreHaki.pl to: bagażnik rowerowy montowany na haku holowniczym oraz bagażnik montowany na dachu naszego samochodu. 

Bagażnik na rowery z mocowaniem na haku holowniczym

Mocowany bezpośrednio do Twojego haka holowniczego bagażnik na rowery jest jednym z najłatwiejszych i najbezpieczniejszych sposobów transportu rowerów. Najlepsza opcja do transportu rowerów do 4 rowerów na duże odległości.
alt

Zalety stojaka na rowery montowane na haku holowniczym:

 • Przewiezie 2, 3 lub 4 rowery (również z użyciem np. adaptera)
 • Łatwe podnoszenie rowerów na stojak
 • Łatwy dostęp do bagażnika
 • Bezpieczne zabezpieczenie

Bagażnik na rowery na dachu
Zamontowany na zestawie bagażników dachowych bagażnik rowerowy na dachu umożliwia bezpieczne zablokowanie rowerów na dachu pojazdu. Jest to najlepsza opcja stojaka na rowery, gdy potrzebujesz łatwego dostępu do bagażnika.

Zalety bagażnika rowerowego montowanego na dachu

 • Przewiezie do 4 rowerów
 • Łatwy dostęp do bagażnika
 • Bezpiecznie blokuje rowery do pojazdu
 • Nie ma potrzeby zakupu dodatkowych tablic rejestracyjnych lub tablic oświetleniowych

Który bagażnik na rower jest dla Ciebie najlepszy?
Każdy stojak na rowery oferuje własny zestaw zalet i wad, a najlepsza opcja stojaka na rowery zależy od rodzaju posiadanego pojazdu, częstotliwości korzystania z bagażnika i wielkości budżetu.
alt

Skąd mam wiedzieć, który bagażnik na rower będzie pasował do mojego pojazdu?
Bagażnik na Hak holowniczy, montowane na dachu stojaki rowerowe są uniwersalnym wyposażeniem. Oznacza to, że tak długo, jak masz hak holowniczy lub zestaw belek dachowych, stojak rowerowy łatwo dopasuje się do Twojego pojazdu.

Czy bagażnik rowerowy wpłynie na moje ubezpieczenie i/lub gwarancję?
Montaż bagażnika na rowery może być potencjalnie sklasyfikowany jako modyfikacja samochodu. Musisz powiadomić swojego ubezpieczyciela, jak i salon dealerski jeśli Twój samochód jest na gwarancji o wszelkich modyfikacjach swojego pojazdu. Modyfikacje samochodów mogą mieć wpływ na sposób obliczania składki ubezpieczeniowej/gwarancji, a jeśli nie powiesz o tym ubezpieczycielowi, mogą skorzystać z modyfikacji w celu unieważnienia polisy w przypadku roszczenia ubezpieczeniowego.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Poradniki
Zadzwoń