Zamknij [X]
Strona główna » Rankingi » Jaki hak holowniczy do Audi A3 Sportback 5D 8P 2008-2013?

Wyszukaj hak

Kontakt

  • DOBREHAKI.PL
    al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
    NIP: 8733276311
  • E-mail:info@dobrehaki.pl
  • Telefon:14 689 1105
  • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Jaki hak holowniczy do Audi A3 Sportback 5D 8P 2008-2013?

Data dodania: 22-02-2018

Jeśli szukacie funkcjonalnego haka holowniczego do Audi A3 Sportback 5D (8P) 2008-2013, bardzo dobrze trafiliście. Dziś przyglądamy się zaczepom holowniczym właśnie do tego pojazdu. Wybraliśmy te z nich, które powinny spełnić oczekiwania osób szukających najlepszych i niekoniecznie najtańszych rozwiązań, a także nabywców rozglądających się za dobrymi rozwiązaniami pośrednimi lub tymi najtańszymi (przy zachowaniu oczywiście odpowiedniej jakości produktów). Pierwszy punkt dotyczy produktów najbardziej prestiżowych, drugi rozwiązań pośrednich (wygodnych w obsłudze i w przystępnej cenie), trzeci poświęcony jest dobrej jakości hakom w podstawowej wersji – z kulą przykręcaną. Zapraszamy do lektury.

Hak wypinany z zamkiem na kluczyk

Nasz faworyt: Westfalia 305300600001 
https://dobrehaki.pl/hak-holowniczy-audi-a3-ii-8p-sportback-5-drzwi-2004-2013-p-4193.html

Hak Holowniczy Westfalia Audi A3 II 8P Sportback 5 drzwi 2004-2013
Marki Westfalia nie trzeba specjalnie reklamować. Jest to najbardziej rozpoznawalny producent haków holowniczych na świecie, który swoje produkty przygotowuje w oparciu o najwyższe standardy jakości. Do Audi A3 8P Sportback 5D Westfalia przygotowała bardzo dobrej jakości hak automatyczny z kulą montowaną pionowo. Produkt o numerze katalogowym 305300600001 posiada sprawdzony system wypinania kuli A40V. Kulę wypina się w nim po aktywacji mechanizmu na kluczyk. Sam system jest bardzo mało awaryjny i wygodny w obsłudze, zaś wygląd kuli bardzo atrakcyjny. Samochód wyposażony w ten produkt niewątpliwie nabierze wyjątkowego charakteru, ponieważ produkty Westfalii posiadają indywidualny, charakterystyczny wygląd. Mimo tego, że haki marki Westfalia do najtańszych nie należą, są niewątpliwie warte swojej ceny.

Maksymalny uciąg haka wynosi 1800 kg, a nacisk pionowy na kulę 100 kg. Zaczep Westfalii bez problemu poradzi sobie z holowaniem lekkich i cięższych przyczep oraz udźwignięciem bagażnika na 3 lub 4 rowery. Podczas montażu należy zdemontować dolny spojler zderzaka, a w jego miejsce założyć osłonę z wyciętym już otworem pod hak oraz zaślepką (osłona oraz zaślepka do zamówienia u dealera Audi). Można też zlecić wykonanie podcięcia w dotychczasowej osłonie, jednak będzie to rozwiązanie nieco mniej estetyczne. Procedurę wymiany osłony przedstawia poniższa grafika. 

Podcięcie zderzaka Hak Holowniczy Wypinany Westfalia Audi A3 II 8P Sportback 5 drzwi 2004-2013
Hak wypinany Westfalia posiada pionowo montowaną kulę. W przeciwieństwie do haków poziomych, gniazdo do którego wpinana jest kula, schowane jest za zderzakiem. Dzięki temu po wypięciu "główki" hak jest praktycznie niewidoczny. Dodatkowo hak Westfalii posiada oczywiście chowane gniazdo elektryczne.  

Hak wypinany półautomatycznie

Nasz faworyt: Auto-Hak A24A
https://dobrehaki.pl/hak-holowniczy-audi-a3-sportback-5-drzwi-2008-2013-p-51.html

Hak Holowniczy Wypinany Auto-Hak Audi A3 II 8P Sportback 5 drzwi 2004-2013
Jeśli szukacie wygodnego w obsłudze, dobrej jakości (i nie najdroższego) haka holowniczego, polecamy produkt marki Auto-Hak o numerze katalogowym A24A. Auto Hak to obecnie najlepszy i największy polski producent haków holowniczych, który jakością swoich produktów dotrzymuje kroku wielu firmom zagranicznym. Produkty tej firmy znane są już w wielu europejskich krajach. Hak A24A to hak półautomatyczny z kulą wypinaną. Kulę wypina się po aktywacji specjalnej dźwigni. Hak nie posiada zabezpieczenia przed kradzieżą, ma za to szybki, praktycznie bezawaryjny system wypinania kuli. Jeśli będzie Wam zależało na jakimś dodatkowym zabezpieczeniu, w miejsce zawleczki (która dodatkowo zabezpiecza cały mechanizm) można zastosować metalową linkę z np. zamkiem na szyfr lub kluczyk. Z uwagi na zdarzające się od czasu do czasu kradzieże kul, w przypadku wszystkich haków wypinanych półautomatycznie radzimy trzymać się poniższej zasady: Nieużywaną kulę demontujemy i chowamy w bagażniku. Podpinamy ją dopiero wtedy, gdy zamierzamy jej używać. Hak ten został tak skonstruowany, iż po podpięciu przyczepy nie da się jej (kuli) zdemontować.

Hak Auto-Hak A24A ma takie same parametry jak wcześniej omawiany hak marki Westfalia. Posiada uciąg 1800 kg. Maksymalny nacisk pionowy na kulę wynosi 100 kg. Hak wymaga demontażu oraz podcinania zderzaka. Pasuje zarówno do wersji 3-, jak i 5-drzwiowej. W zależności od wersji nadwozia podcięcie będzie nieco inne (patrz: poniższa grafika).

Podciecie zderzaka Hak Holowniczy Wypinany Auto Hak Audi A3 II 8P Sportback 5 drzwi 2004-2013
Hak A24A to dobre rozwiązanie dla osób ceniących sobie wygodę i czas. Wypięcie kuli trwa maksymalnie kilka sekund. Wystarczy wyciągnąć zawleczkę, aktywować dźwignię i delikatnie podnieść kulę – powinna ona wypiąć się z gniazda bez żadnych problemów. Haki półautomatyczne w większości przypadków kosztują maksymalnie 100-200 złotych więcej od najtańszych haków przykręcanych (homologowanych). Warto wspomnieć, iż producent do całego zestawu dorzuca praktyczny pokrowiec do przechowywania kuli.  

Dobrej jakości hak z kulą przykręcaną

Nasz faworyt: Auto-Hak A24
https://dobrehaki.pl/hak-holowniczy-audi-a3-sportback-5-drzwi-2008-2013-p-50.html

Hak Holowniczy odkrecany Auto Hak Audi A3 II 8P Sportback 5 drzwi 2004-2013
Hak o symbolu A24 to podstawowy produkt marki Auto Hak do Audi A3 Sportback II 5D (pasuje też do wersji 3D!!). Posiada kulę przykręcaną dwiema śrubami oraz uciąg 1800 kg. Maksymalny nacisk pionowy na kulę wynosi 100 kg. Hak wymaga – podobnie jak poprzednicy – demontażu oraz podcinania zderzaka. Choć jest to hak najprostszy w swej konstrukcji, nie jest to hak jakościowo najgorszy. Posiada – jak poprzednicy - dobre zabezpieczenie antykorozyjne (solidna warstwa farby proszkowej), homologację, uchwyt gniazda, dobrej jakości i odpowiedniej twardości śruby. Jeśli szukacie dobrego i jednego z najtańszych rozwiązania – wybierzcie hak A24. 

Często słyszymy opinię: Jeśli zaistnieje potrzeba demontażu kuli, w przypadku haka z kulą przykręcaną mogę ją po prostu wykręcić. Warto jednak pamiętać, że w większości przypadków jest to mało wygodne, a w innych praktycznie niemożliwe. Śruby, które cały czas wystawiane są na warunki atmosferyczne, nie zawsze łatwo zdemontować. Prócz tego w niektórych pojazdach uchwyt, do którego przykręcona jest kula, schowany jest częściowo w zderzaku (przysłoniętą śrubę wprawdzie da się zdemontować, ale dopiero po odkręceniu zderzaka).  Oczywiście nie chcemy nikogo zniechęcać do haków z kulami przykręcanymi, lecz jeśli zależy Wam na wygodzie i estetyce pojazdu – warto dopłacić do któregoś z haków wypinanych. 

Porównanie rozwiązań

Na koniec w krótkiej tabeli przedstawiamy zestawienie trzech powyższych rozwiązań.

Haki Holownicze Audi A3 8P Sportback 5 drzwi 2004-2013

Haki Holownicze Audi A3 8P Sportback 5 drzwi 2004-2013-2

Z pozdrowieniami
Team DobreHaki.pl

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Rankingi
Zadzwoń