Zamknij [X]
Strona główna » Poradniki » Kiedy należy stosować adaptery (przejściówki) gniazd hak holowniczego?

Wyszukaj hak

Kontakt

  • DOBREHAKI.PL
    al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
    NIP: 8733276311
  • E-mail:info@dobrehaki.pl
  • Telefon:14 689 1105
  • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Kiedy należy stosować adaptery (przejściówki) gniazd hak holowniczego?

Data dodania: 11-06-2019
Możliwości montażu wiązek elektrycznych służących do oświetleni przyczepy oraz  bagażnika jest dużo. Różni producenci, a przede wszystkim odmienne zastosowanie oraz budowa powodują rozterki w wyborze. Sporo informacji o wiązkach, ich rodzajach oraz zastosowaniu znajdziesz na naszym blogu.

Lecz co w sytuacji gdy mamy już zainstalowaną wiązkę elektryczną, a okazuje się, że połączenie z przyczepą lub bagażnikiem nie jest możliwe z powodu rożnej ilości biegunów w gnieździe elektrycznym samochodu a wtyczką przyczepy. Wtedy z pomocą przychodzi nam ADAPTER gniazda elektrycznego.
 

ADAPTERY 13-7 gniazda haka holowniczego

Występują dwa rodzaje adapterów. Jednym z nich jest model 13-7. Umożliwia on połączenie 13 pinowej wiązki (na przykład Quasar Q-WH3S) z 7 biegunową instalacją przyczepy samochodowej. Połączenie to umożliwia obsługę podstawowych świateł przyczepy - pozycyjnych, kierunkowskazów i stop. Adapter ten ma zastosowanie przeważnie dla przyczepek lekkich, które mają 7 biegunową instalację.

alt

ADAPTERY 7-13 gniazda haka holowniczego

Drugim rodzajem adaptera jest model 7-13. Zasada jego działania jest odwrotnością poprzedniej wersji. Umożliwia on wpięcie 13 biegunowej wtyczki gniazda przyczepy lub bagażnika rowerowego w 7 biegunowe gniazdo wiązki elektrycznej (na przykład wiązki Quasar Q-WH1). Adapter ten nie przekazuje sygnału elektrycznego dla światła cofania w związku z czym nie będzie ono działało. Adapter gwarantuje działanie pozostałych świateł czyli stop, kierunkowskazów oraz świateł pozycyjnych. Warto wspomnieć, że wszystkie wysokiej jakości bagażniki rowerowe posiadają instalację 13 pinową.

Dobrej klasy adapter charakteryzuje się obudową wykonaną z wytrzymałego tworzywa sztucznego oraz biegunami adaptera wykonanymi z mosiądzu z pokryciem galwanicznym. Taki wyrób jest trwały i niezawodny.
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Poradniki
Zadzwoń