Zamknij [X]
Strona główna » Poradniki » Kiedy salon ASO odmawia montażu haka holowniczego w aucie na gwarancji.

Wyszukaj hak

Kontakt

  • DOBREHAKI.PL
    al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
    NIP: 8733276311
  • E-mail:info@dobrehaki.pl
  • Telefon:14 689 1105
  • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Kiedy salon ASO odmawia montażu haka holowniczego w aucie na gwarancji.

Data dodania: 11-04-2018
Jeśli chodzi o montaż haka holowniczego w aucie na gwarancji to tak naprawdę zależy od konkretnego dealera, czy będzie groził utratą gwarancji, czy nie. Trzeba rozmawiać. Sugerujemy nawet takie działanie, że klient znajduje sobie hak, który go interesuje (np. Auto-Hak ), gdzie dostępna jest pełna dokumentacja czyli instrukcja montażu a na życzenie certyfikat homologacji europejskiej, które można wysłać do dealera i zapytać, czy aby na pewno montaż takiego produktu, dopuszczonego do sprzedaży i z solidnym atestem w postaci homologacji naprawdę może wpłynąć na utratę gwarancji?

Po coś producenci haków wydają masę pieniędzy, żeby te homologacje robić. To bardzo drogi i skomplikowany proces a wszystko po to, żeby jakaś firma działająca pod szyldem producenta samochodu odmówiła nam montażu pełnowartościowego produktu? Nie może tak być. Przecież nawet taki Auto-Hak, piszemy o nim tutaj, bo polski największy i najbardziej znany producent non stop wprowadza haki do każdego nowego samochodu, który pojawia się na rynku. Czy robiliby to, gdyby haki można było montować dopiero po gwarancji? Na pewno nie, więc normalnie można montować renomowane haki spoza sieci OE.

Jeśli chodzi o drugi temat, czyli wiązka do haka, bo takowa przy montażu jest również niezbędna, to w takiej sytuacji dobrze jest wybrać zestaw dedykowany, bo uniwersalnej wiązki lutowanej przy lampach albo doczepionej na szybkozłączkach dealer Aso może nie chcieć zaakceptować, takie sytuacje się zdarzają. Sporo już o tym pisaliśmy w tym artykule jaką wiązkę haka wybrać uniwersalną czy dedykowaną. To właśnie wiązka elektryczna jest kluczowa przy montażu haka i kwestiach gwarancyjnych. Hak to sama mechanika a wiązka uniwersalna to ingerencja w elektrykę a teraz to już elektronikę. Dlatego my polecamy wiązki dedykowane plus do tego hak z homologacją europejską i trzeba zapytać dealera czy możemy montować poza ASO. W przypadku odmowy można poprosić o odpowiedź na piśmie na jakiej podstawie, jakiego przepisu prawnego jest ta odmowa. Przepisy unijne są teraz bardzo pro-klienckie.

Drugie wyjście to zamówienie przykładowego Auto-Haka z wiązką dedykowaną i montaż u samego dealera. Jeśli koszt montażu będzie 400 zł to jest do akceptacji, normalnie jest taniej 200-300 zł ale to jest ASO. Kolejne wyjście to montaż haka u dealera, który sam ma w ofercie tańsze haki, nie tylko oryginalne, które są bardzo drogie, ale także nie gorsze haki holowniczego pod marką np. Auto-Hak, Brink, Westfalia, Steinhof.

W razie pytań i wątpliwości, piszcie śmiało w komentarzach lub piszcie na info@dobrehaki.pl, postaramy się pomóc. Szansa na zaoszczędzenie kilku setek albo nawet tysięcy złotych na montażu haka holowniczego jest w zasięgu ręki. Warto się o to postarać.

Team DobreHaki.pl 
Komentarze (3)
Janko795 14-06-2021 19:19:59
Mi dziś rzucili w salonie za robociznę i hak uwaga..... 4500zl w Hyundai. Chyba naprawdę na głowę upadłi 2x
Pawel 11-07-2021 12:12:40
Mi w bmw rzucili 15 tys
Łysy 18-07-2021 9:09:48
A mi w Skodzie w Poznaniu 4k PLN z hak i 2 K PLN za robociznę!!!!

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Poradniki
Zadzwoń