Zamknij [X]
Strona główna » Montaże » Montaż haka holowniczego Citroen C3 2017- | Samodzielna instalacja naszego klienta

Wyszukaj hak

Kontakt

  • DOBREHAKI.PL
    al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
    NIP: 8733276311
  • E-mail:info@dobrehaki.pl
  • Telefon:14 689 1105
  • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Opinie o produktach

Montaż haka holowniczego Citroen C3 2017- | Samodzielna instalacja naszego klienta

Data dodania: 29-09-2020

Pan Bartłomiej zakupił w naszym sklepie hak holowniczy oraz wiązkę do  Citroen C3 2017-. Oczywiście, sam zamontował cały komplet do swojego samochodu, nie mogło i tym razem zabraknąć krótkiej fotorelacji. Klient wybrał hak F41 od znanego producenta ze Słupska Auto Haka.

Citroen C3 2017- montaż holowniczego haka dopasuj do jego właściwości

Citroen C3, należący do segmentu B, produkowany był od 2002 r. Pierwsza generacja modelu wytwarzana była wspólnie z nieco mniejszym modelem C2. Podobne konstrukcyjnie auta różniły się przede wszystkim przeznaczeniem. C3 pełnił funkcję małego auta dla rodziny, zaś C2 adresowany był do znacznie młodszej klienteli. Pierwsza generacja Citroena C3 zaprojektowana została przez Włocha Donato Coco i nawiązywała stylistycznie do legendarnego modelu 2CV. Pierwsza generacja C3 produkowana była do 2009 r., druga powstawała w latach 2009-2016, i od 2016 r. w sprzedaży oferowana jest już trzecia odmiana tego miejskiego modelu. Na bazie Citroena C3 powstawały różne inne wersje nadwoziowe – m.in. kabriolet C3 Pluriel (tylko I generacja), MPV C3 Picasso (I i II generacja) oraz crossover C3 Aircross (II i III generacja).

Jak zamontować hak holowniczy w Citroenie C3 2017-?

Nasz klient napisał nam krótką, ale treściwą relację z montażu haka holowniczego:

Zaczynamy od odkręcenia i kilku wkrętów TORX T20 trzymające nadkole ,wystarczy je odchylić, nie trzeba demontować. Po uchyleniu nadkola mamy dostęp do śruby na klucz 10 mm trzymający zderzak do ślizgu błotnika. Po odkręceniu dwóch śrub trzymających zderzak zabieramy się za demontaż lamp, wystarczy od wnętrza samochodu odkręcić plastikową nakrętkę nie potrzebujemy do tego narzędzi, nakrętkę odkręcamy palcami.

Montaż haka holowniczego Citroen C3 2017-

Aby zdemontować odbezpieczyć zderzak trzeba przesunąć ślizgi w dół. Gdy mamy już demontaż zderzaka za sobą szukamy otworów mocujących w podłożnicy. Korzystamy ze schematu haka i przykręcamy wpierw elementy do podłużnicy na końcu sam hak. Teraz czas na wiązkę.

Montaż haka holowniczego Citroen C3 2017-

Demontujemy boczki tapicerskie od strony progu na całej długości i tam prowadzimy wiązkę aż do skrzynki bezpieczników pod kierownica. Szukamy złącza o kolorze żółtym i działamy zgodnie z dołączoną instrukcją. Na samym końcu zostaje nam kodowanie przez urządzenie diagnostyczne oraz montaż w odwrotnej kolejności.

Montaż haka holowniczego Citroen C3 2017-

Jeśli trafiłeś na stronę tego produktu oznacza to, że potrzebujesz dobry hak holowniczy do Citroen C3. Właśnie ten hak holowniczy Auto-Hak F41 z kulą odkręcaną jest zaprojektowany do tego modelu Citroen C3. Producentem haka jest polska firma Auto-Hak. Więcej informacji na temat tej fabryki haków holowniczych znajdziesz w zakładce O Producencie: zarówno opis jak i ciekawe video.

System kuli haka F41 to odkręcana kula typu łabędzia szyja, którą można łatwo zdemontować za pomocą dwóch śrub poprzecznych. Zgodnie z danymi technicznymi Auto-Haka maksymalna masa holowanej przyczepy dla haka F41 to 1200 kg, a nacisk pionowy na kulę haka to 50 kg. Montaż haka holowniczego Auto-Hak F41 wymaga demontażu zderzaka. Podcięcie zderzaka w Citroen C3 nie musi być wykonane. W komplecie przy haku jest szczegółowa instrukcja montażu, najczęściej obrazkowa.

Montaż haka holowniczego Citroen C3 2017-

Homologacja europejska haka znajduje się na tabliczce znamionowej. Hak F41 doskonale nadaje się do holowania przyczep oraz do transportu rowerów na bagażniku montowanym na kuli haka (sprawdź kategorię produktów: Bagażniki Rowerowe na Hak). Dopasowane wiązki elektryczne haka znajdują się w zakładce Akcesoria. Wybór wiązki zależy od tego, czy hak holowniczy Citroen C3 od 07.2016 będzie używany do holowania przyczep lekkich (7-pin), ciężkich (13-pin), kempingowych (13-pin) czy też transportu rowerów (13-pin).

Z pewnością hak holowniczy F41 od najlepszego i największego polskiego producenta - marki AUTOHAK - idealnie dopasowany do Citroen C3 III od 2016 będzie Ci służył przez długie lata. Zamów go już dziś!

Jeżeli interesuje Cię hak holowniczy do Twojego samochodu - wystarczy, że sprawdzisz nasz bogaty katalog haków holowniczych do twojej marki samochodu, kliknij: https://www.dobrehaki.pl/haki-holownicze-c-1.html  lub zadzwoń do naszego doradcy - dla nas najważniejsze jest bezpieczeństwo - chętnie doradzimy i potowarzyszymy Ci w realizacji zamówienia. Zachęcamy do kontaktu!

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Montaże
Zadzwoń