DobreHaki.pl
 • Znajdź hak holowniczy
 • Zaloguj się
 • Zarejestruj się
 • Koszyk - haki holownicze
14 689 1105
info@dobrehaki.pl
Strona główna » Montaże » Montaż haka holowniczego do Forda Galaxy 2006-2015

Wyszukaj hak

Kontakt

 • MARTEC - DOBREHAKI.PL
  al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
  NIP: 8733276311

 • E-mail:info@dobrehaki.pl
 • Telefon:14 689 1105
 • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Opinie o produktach

Montaż haka holowniczego do Forda Galaxy 2006-2015

Data dodania: 15-06-2018

Dziś podjęliśmy się montażu haka holowniczego firmy Auto Hak ze Słupska w modelu C51A --> https://www.dobrehaki.pl/hak-holowniczy-ford-galaxy-2006-2015-p-714.html Do kompletu użyliśmy wiązki 7 PIN z modułem WH1R polskiej marki Quasar.

Montaż oczywiście rozpoczynamy od otwarcia klapy i wysprzątania :) Nie trzeba zbyt wiele demontować, ponieważ boczki są w dużym stopniu rozbierane. Gniazda bezpieczników w Fordach znajdują się po lewej stronie z tyłu. Demontujemy zderzak, śruby w zakolach, zaglądamy pod spód i odkręcamy kołki. Od czoła pod klapą mamy kolejną partię wkrętów. Wchodzimy pod samochód, odpinamy wtyczkę od czujników parkowania i delikatnie odciągamy zderzak bokami, następnie do tyłu. Następnie demontujemy, odkładamy i ściągamy belkę zderzeniową. Do środka podłużnic wsuwamy hak i zgrywamy z otworami. Kompletujemy śruby i skręcamy wraz z wkładkami w całość. Montujemy gniazdo, przeprowadzamy przewód do gniazda i skręcamy.

Zderzak wymaga podcięcia, lecz nie jest ono widocznie po wykonaniu. Wiązkę montujemy z lewej strony. Przewód plusowy podajemy ze skrzynki bezpieczników, powyżej mamy światło przeciwmgłowe, które pada na klapę. Resztę przewodów podpinamy pod lewą lampę, do prawej bez demontażu plastików ciągniemy tylko prawy kierunek. Mimo, że montaż jest dość wymagający, każda osoba, która ma chęci, czas i podstawową wiedzę powinna dać sobie z nim radę bez większych komplikacji.

Montaż haka holowniczego Ford Galaxy.Montaż haka holowniczego Ford Galaxy.Montaż haka holowniczego Ford Galaxy.Montaż haka holowniczego Ford Galaxy.Montaż haka holowniczego Ford Galaxy.Montaż haka holowniczego Ford Galaxy.Montaż haka holowniczego Ford Galaxy.Montaż haka holowniczego Ford Galaxy.Montaż haka holowniczego Ford Galaxy.Montaż haka holowniczego Ford Galaxy.Montaż haka holowniczego Ford Galaxy.Montaż haka holowniczego Ford Galaxy.Montaż haka holowniczego Ford Galaxy.Montaż haka holowniczego Ford Galaxy.Montaż haka holowniczego Ford Galaxy.Montaż haka holowniczego Ford Galaxy.Montaż haka holowniczego Ford Galaxy.Montaż haka holowniczego Ford Galaxy.Montaż haka holowniczego Ford Galaxy.

Komentarze (3)
Piotr 26-06-2018 10:10:25
Jak długo montowałeś???/?/?
Odpowiedź sklepu:Około 3 godzin :) - tak słyszeliśmy :)
pb 10-07-2018 1:01:07
Ile kosztował montaż tego konkretnego haka?
Odpowiedź sklepu:Koszt około 200 zł, wszystko zależy od miasta.
kczerny 20-03-2019 18:18:50
Jak zlokalizować przewód zasilający światło przeciwmgłowe? Został mi ten jeden przewód do podłączenia.
Odpowiedź sklepu:To proste, wystarczy żarówka jako próbnik albo voltomierz, podpinamy kolejno pod przewody i sprawdzamy, który jest odpowiedzialny za to światło, po jego włączeniu mamy napięcie, oznaczamy i dolutowujemy lub stosujemy szybkozłączki.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Montaże
Zadzwoń