Zamknij [X]
Strona główna » Montaże » Montaż haka holowniczego Ford Focus Hatchback 5 drzwiowy - fotorelacja naszego klienta

Wyszukaj hak

Kontakt

 • DOBREHAKI.PL
  al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
  NIP: 8733276311
 • E-mail:info@dobrehaki.pl
 • Telefon:14 689 1105
 • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Cennik

Opinie o sklepie

Opinie o produktach

Montaż haka holowniczego Ford Focus Hatchback 5 drzwiowy - fotorelacja naszego klienta

Data dodania: 05-09-2022

Kolejny, zadowolony klient samodzielnie zamontował hak holowniczy wraz z wiązką elektryczną i podzielił się z nami swoimi wrażeniami z montażu, jak i samego zakupu. Klient wybrał hak holowniczy od Auto Haka, wiązkę elektryczną dedykowaną do swojego Forda Focusa Hatchback 07-11 5 drzwiowy rok 2010 oraz platformę rowerową na 4 rowery PROUSER Amber IV. Zobaczcie, jak przebiegał montaż haka do tego modelu samochodu.

Montaż holowniczego haka w Fordzie Focusie Hatchback'u 07-11

Jestem już po przeglądzie technicznym i formalnym wbiciu informacji o haku w dowodzie rejestracyjnym. Sam hak nie wymagał wycięcia w zderzaku rowków wskazanych w instrukcji, chociaż się na to nastawiałem i miałem odpowiednie narzędzia w moim FORDZIE FOCUS HATCHBACK 07-11 5 drzwiowy rok produkcji 2010.

Wiązka elektryczna uniwersalna miała masę wyprowadzoną na prawą stronę patrząc od tyłu samochodu, a musiałem ją przełożyć przez osłony na lewą stronę bo tam jest śruba z masą w bagażniku. I ten model samochodu ma już przejścia do prawej lampy światła cofania w zderzaku oraz w lewej lampy światła przeciwmgielnego w zderzaku takimi fabrycznymi kapturkami z gumy, które przechodzą przez metalową podłogę bagażnika i wykorzystałem te przejścia na tą właśnie wiązkę elektryczną do gniazda haka. Osłona prawa wiązki jest trochę za krótka moim zdaniem, ale jeszcze to poprawię, bo diagnosta zwrócił mi na to uwagę, że przewód jest naprężony bo go szczepiłem trytytką do elementu haka. A na koniec zauważyłem, że ten model samochodu ma w belce tylnej fabrycznej możliwość wkręcania takie haczyka do holowania i tak się zastanawiałem czy istnieją konstrukcje haków z takim elementem do wkręcania jak ma oryginalna belka tylna? Montaż haka holowniczego obył się bez problemów i nawet zakupiłem klucz dynamometryczny, aby wszystko było zgodnie z instrukcją.

Montaż bagażnika rowerowego na hak – Ford Focusa Hatchback 07-11

Hak był naszym marzeniem w rodzinie do przewożenia rowerów na bagażniku, niestety całą akcje pokrzyżowała pandemia i sytuacja, że auto posiada przedłużoną gwarancję i taki montaż wymagał ASO, gdzie koszt był bardzo duży (udało mi się dogadać się ADO FORD że hak zakupie samodzielnie) moim zdaniem jak na taką operację, a ze względu na braku przedłużenia gwarancji na samochód (wyczerpany limit lat) 1,5 roku temu postanowiliśmy się rodzinnie wstrzymać, ale państwa ofertę miałem cały czas przygotowaną, że kiedyś taki hak zakupie. Obecnie czekam na 3 tablicę z Urzędu Komunikacji na bagażnik zakupiony u Państwa i ruszamy za tydzień w pierwszą podróż z rowerami na bagażniku zamontowanym na hak.

Jak zamontować hak holowniczy – Ford Focus Hatchback 07-11?

Opis montażu haka holowniczego Ford Focus Hatchback 07-11 5- drzwiowy, rok produkcji 2010:

Wiązka elektryczna Uniwersalna:

 • miała masę wyprowadzoną na prawą stronę patrząc od tyłu samochodu, a musiałem ją przełożyć przez osłony na lewą stronę bo tam jest śruba z masą w bagażniku
 • samochód ma już przejścia do prawej lampy światła cofania w zderzaku oraz w lewej lampy światła przeciwmgielnego w zderzaku takimi fabrycznymi kapturkami z gumy, które przechodzą przez metalową podłogę bagażnika i wykorzystałem te przejścia na tą właśnie wiązkę elektryczną do gniazda haka
montaz-haka-holowniczego-ford-focus-hatchback-2010
 • osłona prawa wiązki jest trochę za krótka moim zdaniem
Montaż haka holowniczego Ford Focus Hatchback 2010
Hak:

 

 • Nie wymaga wycięcia w zderzaku
Montaż haka holowniczego Ford Focus Hatchback 2010
Montaż haka holowniczego Ford Focus Hatchback 2010Montaż haka holowniczego Ford Focus Hatchback 2010
 • Hak montowany w fabryczne dziury w podłużnicach
Montaż haka holowniczego Ford Focus Hatchback 2010

Bagażnik na haku:Montaż haka holowniczego Ford Focus Hatchback 2010Samochód przeszedł całą procedurę administracyjną + 3 tablica. Bardzo dziękuje, za przeżycie świetnej przygody w wakacje 2022!
Pozdrawiam z Michał

Jeżeli interesuje Cię hak holowniczy do Twojego samochodu - wystarczy, że sprawdzisz nasz bogaty katalog haków holowniczych do twojej marki samochodu, kliknij: https://www.dobrehaki.pl/haki-holownicze-c-1.html lub zadzwoń do naszego doradcy - dla nas najważniejsze jest bezpieczeństwo - chętnie doradzimy i potowarzyszymy Ci w realizacji zamówienia. Zachęcamy do kontaktu!

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Montaże
Zadzwoń