DobreHaki.pl
 • Znajdź hak holowniczy
 • Zaloguj się
 • Zarejestruj się
 • Koszyk - haki holownicze
727 001 104 / 5
info@dobrehaki.pl
Strona główna » Montaże » Montaż haka holowniczego Opel Corsa E 2015 - fotorelacja naszego klienta

Wyszukaj hak

Kontakt

 • DOBREHAKI.PL
  al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
  NIP: 7441462383

 • E-mail:info@dobrehaki.pl
 • Telefon:727 001 104 / 5
  lub 727 001 105
 • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Montaż haka holowniczego Opel Corsa E 2015 - fotorelacja naszego klienta

Data dodania: 07-09-2020

Pan Mirosław samodzielnie zmierzył się z zadaniem i zamontował hak holowniczy do samochodu Opel corsa E podzielił się z nami swoimi wrażeniami z montażu, jak i samego zakupu. Klient wybrał hak holowniczy odkręcany do swojej Corsy oraz wiązkę dedykowaną 13 pinową.

Kilka słów o modelu Opel Corsa, najlepiej sprzedające się auto Opla w całej historii niemieckiej marki i zarazem jedno z najpopularniejszych na świecie w swojej klasie (segment B). Od roku 1983, w którym rozpoczęto jego produkcję, wszystkie generacji Opla Corsy zakupiło około 18 milionów klientów. W gamie niemieckiego producenta Corsa była następcą Opla Kadeta City. Piąta generacja auta (Corsa E) została wprowadzona na rynek w roku 2014. Na innych rynkach model oferowany jest także m.in. jako Vauxhall (Wielka Brytania), Holden (Australia) oraz Chevrolet (Ameryka Południowa). Mimo globalnego sukcesu, Opel Corsa nie był nigdy jednak dostępny w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Montaż haka holowniczego do Opel Corsa E [relacja klienta]

Montaż haka w Corsie E rozpoczynamy od demontażu boczków po lewej i prawej stronie bagażnika, podłogi i pionowego boczku drugiej strony zderzaka. Składamy kanapę.

alt
Demontujemy tablicę rejestracyjną i ramkę ją trzymającą, a następnie odkręcamy dwa wkręty imbusowe w zderzaku

alt
Kolejne wkręty imbusowe (po 2szt na stronie) są w nadkolach, oraz 2 od spodu zderzaka. Warto zdjąć sobie obie lampy, ponieważ pod nimi znajdują się specjalne zatrzaski zderzaka. 

alt
Ja zdjąłem jedną lampę, by sprawdzić jak wyglądają zatrzaski, a na drugiej stronie małym wkrętakiem je zwolniłem i zderzak zszedł. Odpinamy dwie kostki od podświetlenia tablicy rejestracyjnej i zderzak jest zdemontowany. Odkręcamy belkę wzmacniającą i zastępujemy ją hakiem. Instrukcja jest jasna, więc z tym nie ma problemu a wszystko idealnie pasuje.
alt
Następnie przez gumową przelotkę zlokalizowaną po lewej stronie przepuszczamy zakupioną wiązkę, mocujemy ją na opaski zaciskowe (tzw. trytytki) do haka i podłączamy gniazdo. Kolory i numery poszczególnych pinów są jasno opisane w instrukcji. W środku bagażnika wiązkę przepuszczamy za boczek, podłączamy kostkę do modułu a sam moduł przyklejamy - jest na to specjalne miejsce poziome  na końcu nadkola, widoczne po zdjęciu boczka. 
alt
Następnym krokiem jest zlokolizowanie wiązki i przewodu odpowiadającego za światła stop. W instrukcji opisany kolorem, więc trzeba się tylko upewnić czy znaleźliśmy odpowiedni. U mnie dokładnie tak jak opisane w instrukcji.

alt
Odpinamy akumulator i podpinamy się do tego przewodu załączoną złączką. Lokalizujemy podłączenie masy za bloczkiem. Mnie udało się namierzyć dwa takie miejsca. Do jednego z nich przykręcamy przelotkę masy a następnie ciągniemy wiązkę do skrzynki bezpieczników. 
Sporo zabawy jest z plastikami, ale da się to zrobić.

alt
W kolejnym kroku wpinamy  się w skrzynkę bezpieczników (gniazdo opisane jako F24) oraz do pierwszego pinu gniazda diagnostycznego. Gniazdo można sobie wyjąć i bez problemu dojść do przewodu.

alt
Po podłączeniu, podłączamy akumulator i sprawdzamy poprawność działania gniazda przyczepy. W kolejnym kroku trasujemy, podcinamy i montujemy zderzak, następnie lampy. Nowo położoną wiązkę mocujemy na opaski zaciskowe a następnie montujemy wszystkie boczki i plastyki.

Po tej operacji udajemy się na stację diagnostyczną, gdzie diagnosta weryfikuje sposób montażu haka i podłączenia gniazda, uiszczamy opłatę 36 zł i dostajemy zaświadczenie. Z zaświadczeniem diagnosty trzeba udać się do wydziału komunikacji wraz z dowodem rejestracyjnym i kartą pojazdu. Wpis w dowodzie rejestracyjnym  i karcie pojazdu jest bezpłatny. 

alt
Jeżeli interesuje Cię hak holowniczy do Twojego samochodu - wystarczy, że sprawdzisz nasz bogaty katalog haków holowniczych do twojej marki samochodu, wystarczy kliknąć: https://www.dobrehaki.pl/haki-holownicze-c-1.html lub zadzwoń do naszego doradcy - dla nas najważniejsze jest bezpieczeństwo - chętnie doradzimy i potowarzyszymy Ci w realizacji zamówienia. Zachęcamy do kontaktu!
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Montaże
Zadzwoń