Zamknij [X]
Strona główna » Montaże » Montaż haka holowniczego Opel Corsa E 2015 - fotorelacja naszego klienta

Wyszukaj hak

Kontakt

  • DOBREHAKI.PL
    al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
    NIP: 8733276311
  • E-mail:info@dobrehaki.pl
  • Telefon:14 689 1105
  • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Cennik

Opinie o sklepie

Opinie o produktach

Montaż haka holowniczego Opel Corsa E 2015 - fotorelacja naszego klienta

Data dodania: 05-01-2021

Pan Mirosław samodzielnie zmierzył się z zadaniem i zamontował hak holowniczy do samochodu Opel corsa E podzielił się z nami swoimi wrażeniami z montażu, jak i samego zakupu. Klient wybrał hak holowniczy odkręcany do swojej Corsy oraz wiązkę dedykowaną 13-pinową.

Montaż holowniczego haka – Opel Corsa E 2015

Kilka słów o modelu Opel Corsa, najlepiej sprzedające się auto Opla w całej historii niemieckiej marki i zarazem jedno z najpopularniejszych na świecie w swojej klasie (segment B). Od roku 1983, w którym rozpoczęto jego produkcję, wszystkie generacji Opla Corsy zakupiło około 18 milionów klientów. W gamie niemieckiego producenta Corsa była następcą Opla Kadeta City. Piąta generacja auta (Corsa E) została wprowadzona na rynek w roku 2014. Na innych rynkach model oferowany jest także m.in. jako Vauxhall (Wielka Brytania), Holden (Australia) oraz Chevrolet (Ameryka Południowa). Mimo globalnego sukcesu, Opel Corsa nie był nigdy jednak dostępny w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Jak zamontować hak – Corsa E?

Montaż haka holowniczego do Opel Corsa E - relacja klienta:

Montaż haka w Corsie E rozpoczynamy od demontażu boczków po lewej i prawej stronie bagażnika, podłogi i pionowego boczku drugiej strony zderzaka. Składamy kanapę.

Montaż haka holowniczego Opel Corsa E 2015

Demontujemy tablicę rejestracyjną i ramkę ją trzymającą, a następnie odkręcamy dwa wkręty imbusowe w zderzaku.

Montaż haka holowniczego Opel Corsa E 2015

Kolejne wkręty imbusowe (po 2 szt na stronie) są w nadkolach, oraz 2 od spodu zderzaka. Warto zdjąć sobie obie lampy, ponieważ pod nimi znajdują się specjalne zatrzaski zderzaka. 

Montaż haka holowniczego Opel Corsa E 2015

Ja zdjąłem jedną lampę, by sprawdzić jak wyglądają zatrzaski, a na drugiej stronie małym wkrętakiem je zwolniłem i zderzak zszedł. Odpinamy dwie kostki od podświetlenia tablicy rejestracyjnej i zderzak jest zdemontowany. Odkręcamy belkę wzmacniającą i zastępujemy ją hakiem. Instrukcja jest jasna, więc z tym nie ma problemu a wszystko idealnie pasuje.

Montaż haka holowniczego Opel Corsa E 2015

Następnie przez gumową przelotkę zlokalizowaną po lewej stronie przepuszczamy zakupioną wiązkę, mocujemy ją na opaski zaciskowe (tzw. trytytki) do haka i podłączamy gniazdo. Kolory i numery poszczególnych pinów są jasno opisane w instrukcji. W środku bagażnika wiązkę przepuszczamy za boczek, podłączamy kostkę do modułu a sam moduł przyklejamy - jest na to specjalne miejsce poziome  na końcu nadkola, widoczne po zdjęciu boczka.

Montaż haka holowniczego Opel Corsa E 2015

Następnym krokiem jest zlokolizowanie wiązki i przewodu odpowiadającego za światła stop. W instrukcji opisany kolorem, więc trzeba się tylko upewnić czy znaleźliśmy odpowiedni. U mnie dokładnie tak jak opisane w instrukcji.

Montaż haka holowniczego Opel Corsa E 2015

Odpinamy akumulator i podpinamy się do tego przewodu załączoną złączką. Lokalizujemy podłączenie masy za bloczkiem. Mnie udało się namierzyć dwa takie miejsca. Do jednego z nich przykręcamy przelotkę masy a następnie ciągniemy wiązkę do skrzynki bezpieczników. Sporo zabawy jest z plastikami, ale da się to zrobić.

Montaż haka holowniczego Opel Corsa E 2015

W kolejnym kroku wpinamy  się w skrzynkę bezpieczników (gniazdo opisane jako F24) oraz do pierwszego pinu gniazda diagnostycznego. Gniazdo można sobie wyjąć i bez problemu dojść do przewodu.

Montaż haka holowniczego Opel Corsa E 2015

Po podłączeniu, podłączamy akumulator i sprawdzamy poprawność działania gniazda przyczepy. W kolejnym kroku trasujemy, podcinamy i montujemy zderzak, następnie lampy. Nowo położoną wiązkę mocujemy na opaski zaciskowe a następnie montujemy wszystkie boczki i plastyki.

Po tej operacji udajemy się na stację diagnostyczną, gdzie diagnosta weryfikuje sposób montażu haka i podłączenia gniazda, uiszczamy opłatę 36 zł i dostajemy zaświadczenie. Z zaświadczeniem diagnosty trzeba udać się do wydziału komunikacji wraz z dowodem rejestracyjnym i kartą pojazdu. Wpis w dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu jest bezpłatny.

Montaż haka holowniczego Opel Corsa E 2015

Jeżeli interesuje Cię hak holowniczy do Twojego samochodu - wystarczy, że sprawdzisz nasz bogaty katalog haków holowniczych do twojej marki samochodu, wystarczy kliknąć: https://www.dobrehaki.pl/haki-holownicze-c-1.html lub zadzwoń do naszego doradcy - dla nas najważniejsze jest bezpieczeństwo - chętnie doradzimy i potowarzyszymy Ci w realizacji zamówienia. Zachęcamy do kontaktu!

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Montaże
Zadzwoń