Zamknij [X]
Strona główna » Poradniki » Najlepsze samochody do holowania przyczep w 2018 r.

Wyszukaj hak

Kontakt

  • DOBREHAKI.PL
    al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
    NIP: 8733276311
  • E-mail:info@dobrehaki.pl
  • Telefon:14 689 1105
  • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Opinie o produktach

Najlepsze samochody do holowania przyczep w 2018 r.

Data dodania: 05-09-2018
Na pewno maniacy motoryzacji i dalekich podróży w nieznane słyszeli o brytyjskim konkursie Towcar of The Year. To bardzo prestiżowa impreza, organizowana od wielu lat przez brytyjski Caravan and MotorHome Club. Ta organizacja jest bardzo uznana, wyróżnia się ponad stuletnią tradycją, zrzesza miłośników motoryzacji, przede wszystkim zwolenników caravaningu. Głównym założeniem organizacji jest, że holowanie dużej przyczepy nie może być ciężarem nawet dla niedoświadczonego kierowcy, dlatego samochód musi się charakteryzować przede wszystkim stabilnością i odpornością na podmuchy wiatru, by uniknąć tzw. wężykowania. Kolejnym kryterium jest moc silnika – holownik powinien w razie potrzeby sprawnie przyspieszyć i zapewnić bezpieczeństwo podczas długotrwałej jazdy z „balastem”. 
Znalezione obrazy dla zapytania towcar

Caravaning to wolność! 

Caravaning to idealna propozycja dla osób niezależnych, dla niespokojnych duchów, które wolność cenią czasem bardziej niż komfort. Często dla wielu osób, niezależnie od wieku i płci to podróż życia! w dowolnej chwili możesz wsiąść do swojego kupionego, bądź wypożyczonego kampera lub podpiąć przyczepę na hak holowniczy do samochodu i jechać tam, gdzie tylko dusza zapragnie. Plany możesz zmieniać z chwili na chwilę, nic się nie stanie, jeśli zamiast w Madrycie, znajdziesz się nagle nad chorwackim Splitem. Caravaning to rozwiązanie dla osób, które wolność cenią ponad wszystko i mobilność. Wielu z nas ma samochody typu kombi, bądź van, jednakże dużo więcej zmieści się do przyczepy campingowej. Do pojazdu campingowego możesz zabrać niemal wszystko, czego możesz potrzebować przez najbliższych kilka tygodni. Dlatego warto dowiedzieć się, które samochody są najlepsze do ciągnięcia przyczepy.

Uciąg i bezpieczeństwo to podstawa

W prestiżowym konkursie Towcar of the Year samochody są oceniane pod kątem kilku kategorii. Bardzo istotna jest, oczywiście sprawdzenie przydatności i funkcjonalności podczas długich wojaży wakacyjnych. Jurorzy konkursu szczególnie zwracają uwagę na fakt, że przeciętny użytkownik samochodu i podróżnik nie ma dużego doświadczenia w prowadzeniu samochodu w zestawie z przyczepą, a także chce wygodnie przewieźć swoją rodzinę i bagaże. Do pojazdu campingowego możesz zabrać niemal wszystko, czego możesz potrzebować przez najbliższych kilka tygodni. Laptop? Żaden problem! 10 książek? Mnóstwo ubrań? Ulubione gadżety? Jeśli się postarasz, możesz zabrać nawet kilka rowerów! Właśnie dlatego jurorzy w trosce o komfort i bezpieczeństwo kierowcy oraz pasażerów sprawdza bardzo wiele czynników.

Oczywiście bardzo istotny jest uciąg przyczepy, aby samochód poradził sobie z jak największym ciężarem. Również, rozważa się wygodę transportu, istotne jest to, aby móc komfortowo przewozić wiele ładunków. Dobry holownik musi przede wszystkim: odpowiednio przyspieszać, by nie zagrażać bezpieczeństwu podczas wyprzedzania samochodem, dobrze hamować, by móc reagować w nagłych sytuacjach, być stabilny, aby nie reagował na podmuchy wiatru i nagłe zmiany pasa ruchu. Wiele nowych samochodów jest coraz lepiej wyposażone w nowoczesne systemy wspomagające kierowcę - układy stabilizacji toru jazdy w przypadku, gdy ciągnie się przyczepę, a także system asysty parkowania i cofania poprzez kamery, ułatwiające manewrowanie przyczepą.

Lider holowania przyczepy - jak został wybrany? 

Wszystkie samochody są klasyfikowane w różnych kategoriach cenowych. Jurorzy, również przyznają wyróżnienia dla dwóch kategorii wagowych dla aut 4x4 oraz dla pickupów. Samochody są oceniane w Millbrook w Wielkiej Brytanii. Podczas specjalistycznych testów technicznych i manewrowych sprawdza się zachowanie samochodu podczas kluczowych działań, takich jak przyspieszanie,hamowanie, nagłe manewrowanie, ruszanie pod górę oraz rozpędzanie samochodu do 100 km/h. Sprawdza się, również ergonomię - możliwość przewożenia sprzętu biwakowego , przyczepy w trakcie testów ważyły 85% dopuszczalnej masy całkowitej auta.

Ranking Towcar of the Year 2018

Niekwestionowanym zwycięzcą w klasyfikacji została SKODA KODIAQ 2.0 TDI 4x4 DSG 190 KM. Według jurorskich głosów to holownik idealny na długie trasy - jest niesamowicie stabilny, wygodny i pakowny. Skoda Kodiaq otrzymała, również tytuły: najlepsze auto od 160 do 185 tysięcy złotych oraz najlepsze auto 4x4 do 1800 kg.
Skoda Kodiaq

SAMOCHODY DO 120 000 ZŁ 
SSANGYONG KORANDO AWD 178 KM
Ten samochód wyróżnia się niezwykłą stabilnością , szczególnie przy wysokich prędkościach. Brak niebezpiecznych reakcji przy nagłym hamowaniu, czy zmian pasa ruchu. 
SsanYong Korando
SAMOCHODY OD 120 DO 130 000 ZŁ
OPEL/VAUXHALL INSIGNIA GRAND SPORT 1.6 CTDI 136 KM
Insignia  w tej wersji jest zwinna, szybka i bezproblemowa. Mimo stosunkowo małej mocy silnika nawet mało doświadczeni kierowcy nie będą mieli problemu z ciągnięciem przyczepy. 
Opel Insignia
SAMOCHODY OD 130 DO 145 000 ZŁ
SKODA OCTAVIA SCOUT 2.0 TDI 4X4 150 KM
Samochód bardzo stabilny, szczególnie przy ruszaniu. Dwulitrowy diesel nie stanowi żadnego problemu, gdy ma obciążenie. Napęd na wszystkie koła bardzo pomaga, praktycznie wszelkie obawy o trakcję znikają. 
Skoda Octavia Scout
SAMOCHODY OD 145 DO 160 000 ZŁ
VOLKSWAGEN ALLTRACK 2.0 TDI 4M.DSG 184 KM
Stabilny samochód, bliźniaczo podobny do Skody Octavii Scout. Ma mocniejszy silnik, tym samym wyższą dynamikę jazdy. Bezpieczny holownik! 
Volkswagen Golf Alltrack
SAMOCHODY OD 185 DO 245 000 ZŁ
VOLVO XC60 D4 190 KM 
Mocny silnik, ośmiobiegowy automat zdecydowanie sprawia, że długie podróże odbywają się w bardzo dużym komforcie. Volvo wspaniale zachowuje się przy dużych prędkościach. 
Volvo XC60
SAMOCHODY OD 245 000 ZŁ
NAJLEPSZE AUTO 4X4 POWYŻEJ 1800 KG
VOLVO XC90 T8 401 KM
W tym segmencie cenowym to niekwestionowany lider  dynamika tego samochodu jest zachwycająca i podczas ciągnięcia przyczepy Volvo cierpi w minimalnym stopniu. 
Volvo XC90
NAJLEPSZY PICK-UP
VOLKSWAGEN AMAROK 3. V6 TDI 4MOTION 224 KM
Amarok to samochód bardzo wytrzymały, zdecydowanie prowadzi nawet najcięższe przyczepy, jurorzy konkursu bardzo docenili wysoką stabilność jazdy, szczególnie na krętych drogach. 
Volkswagen Amarok

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Poradniki
Zadzwoń