Zamknij [X]
Strona główna » Poradniki » Nie mam kuli haka holowniczego. Czy muszę kupić nowy hak holowniczy?

Wyszukaj hak

Kontakt

  • DOBREHAKI.PL
    al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
    NIP: 8733276311
  • E-mail:info@dobrehaki.pl
  • Telefon:14 689 1105
  • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Opinie o produktach

Nie mam kuli haka holowniczego. Czy muszę kupić nowy hak holowniczy?

Data dodania: 19-09-2019
Wielu z nas korzysta z haka holowniczego. Holujemy nim przyczepy, wozimy bagażniki. Raz zamontowany w naszym samochodzie dobry hak będzie nam wiernie służył latami. Lecz może się zdarzyć, że bardzo ważna część, jedyna jaka wystaje poza obrys samochodu, jaką jest kula haka zostanie uszkodzona, np. podczas stłuczki (wygięcie, zgniecenie, osłabienie), może zostać uszkodzony mechanizm wypinania (np. urwane pokrętło, co grozi samo wypięciem kuli podczas użytkowania) lub ją po prostu zagubimy (w przypadku kul wypinanych oraz odkręcanych).


Co zrobić w sytuacji, gdy mamy hak holowniczy bez kuli?

Ważne jest to, że każdy hak dostosowany jest do odpowiedniego samochodu, w związku z czym różnią się one budową, również rodzajem kuli. Jedne kule są dłuższe, inne wyższe, w przypadku kul odkręcanych mamy różne rozstawy otworów mocujących, a w przypadku wypinanych rożne systemy (opierają się na tym samym mechanizmie, ale różnią się technologicznie np. kula pionowa Westfalii A40V różni się od takiego samego mechanizmu ACS montowanego np. w hakach marki Steinhof). Dlatego nie ma na rynku haków holowniczych oraz części do nich lub uniwersalnej kuli, którą moglibyśmy zastąpić naszą kulę. Wyjątkiem są odkuwki na dwie lub cztery śruby które można dokupić od ręki i z łatwością wymienić. 

alt

W związku z tym jeżeli uszkodziliśmy kulę, lub zagubiliśmy, lub po prostu zużyła się ona (kule są bardzo trwałe, ale przy częstym użytkowaniu mogą się odkształcić w wyniku tarcia) najlepiej skontaktuj się z profesjonalnym sprzedawcą haków holowniczych. Dobra wiadomość jest taka, że nie musimy kupować nowego, kompletnego haka, lecz tylko jego część. Dla firmy która blisko współpracuje z producentami haków jaką jest DobreHaki.pl oraz takiej, w której znajdziesz fachową obsługę, sprowadzenie części zamiennych, w tym kuli do haka nie stanowi trudności. Również czas oczekiwania na realizację zamówienia będzie krótszy niż w firmach pośredniczących w sprzedaży. Mamy również pewność, ze kula wypinana będzie kompletna, to znaczy z kluczykiem zabezpieczającym.

Aby uzyskać pomoc należy z tabliczki znamionowej haka (zawsze jest naklejona lub przybita na solidnej jakości wyrobie pochodzącym z pewnego źródła) odczytać jego symbol (jest to symbol cyfrowy lub nazwa cyfrowo-literowa) i podać go sprzedawcy.
 

Kule do haków holowniczych do samochodów z USA

Jeszcze o bardzo rzadkiej sytuacji jaką jest sprowadzenie samochodu z USA, gdzie zastosowano większa kulę (63mm). Jeśli chcemy dostosować taki hak do warunków europejskich również wystarczy dokupić kulę - adapter USA: https://dobrehaki.pl/adaptery-usa-c-1963.html W takim wypadku również należy skontaktować się z profesjonalnym sprzedawcą haków holowniczych, który pomoże nam dobrać odpowiedni model.

alt

Gdzie szukać kuli do haka holowniczego?

Tak więc jeśli masz hak holowniczy i musisz dokupić do niego odpowiednią kulę (bo zużyła się lub zaginęła) nie stanowi to problemu dla profesjonalnego sklepu, w którym uzyskasz pomoc w rozwiązaniu problemu - dokupisz kulę nową, solidnie zabezpieczoną przed korozją, kompletną, pasującą do modelu Twojego samochodu. Bywa, że pasującej części nie ma w Polsce, ale dzięki naszym kontaktom zagranicznym ściągamy ją w kilka dni i ratujemy hak holowniczy. Demontaż starej belki i montaż nowego haka i tak jest wielokrotnie droższy niż zakup samej kuli, nawet jeśli to koszt kilkuset złotych, a w przypadku systemu wypinanego trzeba się na takie koszty przygotować.

Jakie rozwiązanie wybierzesz zależy tylko od Ciebie. Jeżeli interesuje Cię hak holowniczy lub wiązka elektryczna do Twojego samochodu - wystarczy, że sprawdzisz nasz bogaty katalog produktów do twojej marki samochodu, wystarczy kliknąć: https://dobrehaki.pl/haki-holownicze-c-1.html lub zadzwoń do naszego doradcy - dla nas najważniejsze jest bezpieczeństwo - chętnie doradzimy i potowarzyszymy Ci w realizacji zamówienia. Zachęcamy do kontaktu! 

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Poradniki
Zadzwoń