DobreHaki.pl
 • Znajdź hak holowniczy
 • Zaloguj się
 • Zarejestruj się
 • Koszyk - haki holownicze
727 001 104 / 5
info@dobrehaki.pl
Strona główna » Montaże » Relacja z montażu haka holowniczego do Skoda Octavia 1 FL Kombi 2008

Wyszukaj hak

Kontakt

 • MARTEC - DOBREHAKI.PL
  al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
  NIP: 8733276311

 • E-mail:info@dobrehaki.pl
 • Telefon:727 001 104 / 5
 • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Opinie o produktach

Relacja z montażu haka holowniczego do Skoda Octavia 1 FL Kombi 2008

Data dodania: 14-10-2020
Kolejny, zadowolony klient samodzielnie zamontował hak holowniczy wraz z wiązką elektryczną i podzielił się z nami swoimi wrażeniami z montażu, jak i samego zakupu. Klient wybrał hak holowniczy od Auto Haka oraz naszą wiązkę elektryczną dedykowaną do swojej Skody Octavii po face liftingu. Zobaczcie, jak przebiegał montaż haka do tego modelu samochodu. 

Kilka słów o Skodzie Octavii, kompaktowy model czeskiego producenta stworzony w pracowniach konstrukcyjnych Volkswagena. Od samego początku Skoda Octavia powstawała na platformie podłogowej Volkswagena Golfa. Octavia stała się sporym sukcesem Skody – z hal produkcyjnych wyjechało już ponad 2,5 mln egzemplarzy. Trzecia generacja Skody Octavii zadebiutowała na ryku w roku 2013.

Montaż haka holowniczego Skoda Octavia 1 FL Kombi 2008

System kuli haka H07 to odkręcana kula typu łabędzia szyja, którą można łatwo zdemontować za pomocą dwóch śrub poprzecznych. Zgodnie z danymi technicznymi Auto-Haka maksymalna masa holowanej przyczepy dla haka H07 to 1600 kg, a nacisk pionowy na kulę haka to 75 kg. Montaż haka holowniczego Auto-Hak H07 wymaga demontażu zderzaka. Podcięcie zderzaka w Skoda Octavia musi być wykonane, jednak jest ono podyktowane konstrukcją auta.

Relacja naszego klienta:

Pracę zaczynamy od rozebrania plastików bagażnika.

alt
Demontujemy wewnętrzny próg bagażnika i boczki w których są lampki oświetlenia bagażnika.

alt

Wyjmujemy styropianową wkładkę z wnęki koła zapasowego, żeby mieć swobodę.

alt
Sugerując się innymi poradnikami zdjąłem plastikową listwę zderzaka – zupełnie niepotrzebnie, bo zderzak odkręca się od wnętrza bagażnika, tak jak zaznaczyłem na poniższych zdjęciach.

alt
Dwie śruby na klucz 10 mm od boku i jedna pod lampą

alt
Do tego 4x torx 25 w nadkolach i 5 od spodu zderzaka i zderzak zdjęty. Zderzak zdjęty, to odkręcamy 6 śrub i zdejmujemy belkę.

alt
Następnie wkładamy w podłużnice hak i przykręcamy z odpowiednią siłą. Koniecznie jest tez pozbycie się środkowego mocowania zderzaka, bo koliduje z gniazdem.

alt
Ja zgiąłem je do góry, ale można też obciąć.

alt
Zamocowane gniazdo. Podcięcie zderzaka wg instrukcji trzeba było poprawić, na zdjęciu poniżej wersja przejściowa, finalnie wyciąłem jeszcze bardzie i teraz gniazdo chowa się całkowicie w zderzaku.

altNa koniec pozostało ułożyć kable we wnętrzu bagażnika i podłączyć elektrykę.

altOczywiście w trakcie montażu postępujemy zgodnie z instrukcją dołączoną do haka.

altZ pewnością hak holowniczy od najlepszego i największego polskiego producenta - marki AUTOHAK - idealnie dopasowany do Skoda Octavia I 1997-2010 będzie Ci służył przez długie lata. Zamów go już dziś!

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Montaże
Zadzwoń