Zamknij [X]
Strona główna » Montaże » Samodzielny montaż haka holowniczego Ford Focus

Wyszukaj hak

Kontakt

  • DOBREHAKI.PL
    al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
    NIP: 8733276311
  • E-mail:info@dobrehaki.pl
  • Telefon:14 689 1105
  • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Samodzielny montaż haka holowniczego Ford Focus

Data dodania: 19-09-2017

Samodzielny montaż haka holowniczego Ford Focus jest jak najbardziej możliwy i prosty do wykonania o czym świadczy poniższy tekst który przysłał nam jeden z zadowolonych klientów. Po zakupie haka na naszej stronie postanowił sam zamontować go we własnym zakresie i podzielić się z nami krótką relacją z zakupu, jego obsługi i także zdjęciami z montażu haka. Poniżej przedstawiamy wiadomość jaką dostaliśmy na firmowego maila

Montaż haka holowniczego w Ford Focus – jak samodzielnie go zamontować?

Witam. chciałbym wam przedstawić moją krótka przygodę z hakami.

Zacznę od tego że moim poprzednim autem był opel astra z 1998 roku. oczywiście z hakiem. przyczepkę zakupiłem w 2014 roku i była bardzo często używana. hak w oplu sprawował się idealnie.

Nadszedł czas sprzedaży auta i zakup nowego. kopiłem forda focusa z 2011 roku. Pierwszą myślą po zakupie było że muszę zamontować do niego hak. zacząłem obdzwaniać warsztaty zajmujące się instalacjami haków. ceny zbijały mnie  z nóg bo hak z montażem kosztował średnio 850- 1100 zł. co nam daje średnio 500 zł za sam montaż.

Wpisałem w Google haki. wyskoczyła wasza strona. zatem biorę się do roboty i na live chat zadaje pytania jaki hak będzie pasować do auta i czy jest potrzebny moduł. w odpowiedzi dostałem hak i moduł pasujący do ego auta. bez zastanowienia kliknąłem kupuj.

Po kilku dniach hak przyszedł. rozpakowałem wszystko się zgadza. z racji tego że miałem dzień wolny. biorę się do pracy.

samodzielny montaz haka holowniczego Ford Focus

Wjechałem autem do garażu. Otworzyłem kanał w razie czego się przyda (nie przydał się). Zacząłem od demontażu zderzaka i odkręcania śrubek w nadkolach później pod zderzakiem a na końcu musiałem zdemontować wlew gazu.

Jak zamontować samodzielnie hak w Ford Fokus?

Po odłożeniu zderzaka na bok przyszedł czas na demontaż podłużnicy. Wszystkie śrubki łatwo i elegancko odkręciły się. podłużnica przymocowana była na 6 śrub. Bierzemy hak. przypasowujemy. Moje pozytywne zaskoczenie ze tak prosto to wszystko weszło. przykręcamy hak na 4 śruby. 2 z lewej i 2 z prawej. później założyłem kulę. przykręcana na 2 śruby dołączone do paczki.

Samodzielny montaz haka holowniczego Ford Focus

Następnie montujemy gniazdo, podłączamy wszystkie kabelki zgodnie z instrukcją zamieszczoną z modułem. i przeciągamy kabelki przez podłogę, do środka auta. i dla mnie tutaj zaczęły sie schody, ponieważ marny ze mnie elektryk. Lecz wraz z pomocą taty, udaje się nam odczytać wszystkie kabelki który jest od czego. łączymy je. Podłączenie przyczepki i jest.. wszystko gra  :)
Samodzielny montaż haka holowniczego Ford Focus
zakrywam wszystko, zakładam zderzak i hak jest gotów do pracy :) jeszcze tylko wizyta w stacji kontroli i starostwie i można wyruszać w trasę. Hak jak i wiązkę już zdążyłem ocenić na waszej stronie na 5! i kiedykolwiek ktoś mnie spyta, będę mu polecać samodzielny montaż i kupno haka z waszej strony. A z mojej strony to już wszystko. zaoszczędzone 400-500 zł dzięki wam no i świetny hak w autku. Na koniec dołączę kilka zdjęć z demontażu i montażu. Pozdrawiam gorąco całą ekipę waszej firmy :).."

Hak holowniczy Ford Focus – samodzielny montaż

Reasumując, montaż haka przebiega sprawnie jak można wyczytać z powyższej treści samodzielny montaż haka holowniczego Ford Focus jest całkiem możliwy i przebiega bezproblemowo. Każdy kto ma odrobinę chęci i zdolności manualnych i sposobne miejsce to może taki montaż śmiało sam przeprowadzić. Postępując zgodnie z załączoną instrukcją uda nam się samodzielnie zamontować hak holowniczy do naszego Forda Focusa. Jeśli poszukujesz haków do takiego modelu Ford zapraszamy do kliknięcia w ten link: Haki Holownicze Ford Focus Cieszymy się z kolejnego zadowolonego klienta i jesteśmy wdzięczni za przesłany krótki "reportaż' z montażu ;)
W przypadku problemów z montażem haka zadaj pytanie w komentarzu. Chętnie doradzimy.

Komentarze (3)
hakfan 26-06-2018 13:13:45
szukam do amerykańskiego focusa z 2014, macie jakieś haki porządne? Pozdrawiam
Odpowiedź sklepu:Prosimy o kontakt z naszym doradcą :) wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie!
Bartek 26-06-2018 15:15:33
ford focus I z 99, macie do tego haki? :) nigdzie nie mogę dostać...
Odpowiedź sklepu:Zapraszamy do zapoznania się z naszym katalogiem Forda https://www.dobrehaki.pl/haki-holownicze-ford-c-1_519.html :)
maciekb 22-03-2019 20:20:49
Do do podpięcia elektryki trzeba zrzucać jakieś plastiki w bagaźniku ????
Odpowiedź sklepu:Raczej nie, wystarczy zdjąć albo odchylić boczki w bagażniku plus podnieść podłogę bagażnika i puszczamy kabelki.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Montaże
Zadzwoń