Zamknij [X]
Strona główna » Poradniki » Taurus Velo Plus – nowe platformy rowerowe na hak holowniczy dostępne także na DobreHaki.pl!

Wyszukaj hak

Kontakt

  • DOBREHAKI.PL
    al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
    NIP: 8733276311
  • E-mail:info@dobrehaki.pl
  • Telefon:14 689 1105
  • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Opinie o produktach

Taurus Velo Plus – nowe platformy rowerowe na hak holowniczy dostępne także na DobreHaki.pl!

Data dodania: 27-06-2019
Taurus Velo Plus to jedna z tegorocznych nowości w ofercie polskiej firmy Taurus. Wprowadzone na rynek bagażniki to montowane na haku samochodowym platformy do przewożenia rowerów. Jak zaznacza producent, ich kluczowymi cechami są wysoka funkcjonalność, lekkość i dobra relacja jakość/cena.
 

Nowe bagażniki w ofercie Taurusa - Taurus Velo Plus montowany na hak holowniczy

Platformy Taurus Velo Plus są dostępne w dwóch wersjach, które pozwalają na równoczesny przewóz 2 lub 3 jednośladów. Nowe bagażniki zostały wprowadzone na rynek w dwóch wersjach – Taurus Velo Plus 2 oraz Taurus Velo Plus 3. Pozwalają one na jednoczesne przewożenie 2 lub 3 rowerów, a za pomocą specjalnego (kupowanego osobno) adaptera można zwiększyć ładowność do 3 i 4 jednośladów. Platformy to nowość w ofercie polskiej firmy Taurus, czyli producenta i dystrybutora bagażników i boxów dachowych, bagażników do przewozu sprzętu rowerowego i wodnego, a także innych urządzeń ułatwiających transport bagaży.
alt
„Bagażniki Taurus Velo Plus to wytrzymałe konstrukcje z aluminium, które jednocześnie należą do najlżejszych na rynku. Przy ich tworzeniu głównymi priorytetami były komfort oraz bezpieczeństwo. Znajdziemy tutaj wiele ciekawych rozwiązań, w tym np. potrójne zabezpieczenie antykradzieżowe, możliwość płynnej regulacji odległości między rowerami czy system szybkiego zacisku do mocowania rowerowych kół. Biorąc pod uwagę liczne zalety i w tym kontekście niewysoką cenę, platformy Taurus Velo Plus zaliczają się obecnie do bagażników oferujących najbardziej korzystną relację jakości do ceny” – mówi manager generalny w firmie Taurus, Robert Senczek.
 

Użyteczne i wysoce kompatybilne bagażniki rowerowe na hak holowniczy

Nowe bagażniki wyróżniają się też dużą kompatybilnością. Za ich pomocą przewozić można zdecydowaną większość rowerów, w tym m.in. modele miejskie, szosowe, górskie, a także rowery z asystą elektryczną. Taurus wskazuje, że żadnych problemów nie stwarza też transport większości modeli z hamulcami tarczowymi. Sprzęt mocuje się za ramę i koła. W praktyce bagażniki pasują do kół o wymiarach od 16 cali oraz do ram o średnicy od 22 do 88 mm. Całkowita ładowność platform to 60 kg, a pojedynczy rower może ważyć nawet 25 kg. Użyteczne rozwiązania W nowych bagażnikach Taurus Velo Plus zastosowano szereg rozwiązań technologicznych, które zwiększają ich funkcjonalność i zdecydowanie ułatwiają przewożenie rowerów. Sam montaż bagażnika na haku holowniczym nie wymaga użycia większej siły czy dodatkowych narzędzi.
alt

Łatwy dostęp do bagażnika i funkcja off-road dla pasjonatów - Bagażnik rowerowy na hak holowniczy

Analogicznie wygląda sytuacja z załadunkiem rowerów. Jak informuje Taurus, platformę można też składać, co ułatwia przechowywanie bagażnika np. w garażu, a w przenoszeniu platformy pomagają zintegrowane kółka. Zamontowane i załadowane rowerami bagażniki Taurus Velo Plus można także odchylać, aby w ten sposób móc swobodnie dostać się do bagażnika samochodowego. „Dużym ułatwieniem dla użytkownika jest możliwość płynnej regulacji rozstawu między rowerami, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo przewożonego sprzętu. Także specjalne paski zębate z systemem szybkiego zacisku, które stosuje się do mocowania kół, są bardzo pożytecznym rozwiązaniem. W Taurus Velo Plus proponujemy również m.in. funkcję offroad – to rozwiązanie pozwala z kolei na regulację stopnia wysunięcia rampy. W efekcie platforma jest kompatybilna także z samochodami 4x4 z tylnym kołem zapasowym” – wyjaśnia Robert Senczek.
alt
Platformy Taurus Velo Plus zostały wyprodukowane we Włoszech – w ścisłej współpracy z firmą Aurilis, która należy do liderów branży. Bagażniki posiadają certyfikat TÜV, a okres gwarancyjny wynosi 3 lata.

Dane techniczne bagażnika na rowery na hak holowniczy Taurus Velo Plus:

nazwa: Taurus Velo Plus 2-3 – odchylany bagażnik na hak do przewozu 2-3 rowerów
maksymalna ilość rowerów: 2 (3) i 3 (4) rowery
montowanie roweru: rama/koła ładowność: 60 kg masa uchwytu: 14 i 16 kg
maksymalna waga roweru: 25 kg wtyczka zasilająca: 13-pin
światła tylne: tak
pasuje do kół o wymiarach: od 16 cali
pasuje do ram o średnicy: 22-88 mm
pasuje do większości rowerów z hamulcami tarczowymi: tak
pasuje do aut osobowych z kołem zapasowym montowanym z tyłu: tak
odłączenie uchwytu ramy: tak zamknięcie uchwytu na samochodzie: tak
zamknięcie rowerów w uchwycie: tak
zamki na wyposażeniu: tak paski zębate do kół: tak uchylany: tak
możliwość odchylania z rowerami: tak
do przewozów rowerów elektrycznych: tak
informacje dodatkowe: certyfikat TÜV
gwarancja producenta: 3 lata

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Poradniki
Zadzwoń