Zamknij [X]
Strona główna » Poradniki » Uwaga kierowcy! Tablice rejestracyjne dla bagażników rowerowych!

Wyszukaj hak

Kontakt

  • DOBREHAKI.PL
    al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
    NIP: 8733276311
  • E-mail:info@dobrehaki.pl
  • Telefon:14 689 1105
  • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Opinie o produktach

Uwaga kierowcy! Tablice rejestracyjne dla bagażników rowerowych!

Data dodania: 07-04-2017

Zmiany w przepisach kodeksu drogowego dotyczące tablic dla bagażników rowerowych

Nowy rok zawsze oznacza zmiany. Tak też dzieje się i tym razem, ponieważ wraz z nadejściem 2016 roku zmieniają się przepisy kodeksu drogowego! Na szczęście, na korzyść kierowców.  Z dniem 01.01.2016 r. każdy właściciel pojazdu ma możliwość wyrobienia dodatkowej, trzeciej tablicy rejestracyjnej dla swojego bagażnika rowerowego montowanego na haku holowniczym samochodu.

Problematyczna kwestia przewozu rowerów na haku holowniczym

Jest to swojego rodzaju przełom w przepisach, ponieważ dotychczas montaż bagażnika rowerowego na haku był dość ryzykowny dla kierowców. Przepisy kodeksu drogowego bardzo ściśle określają wytyczne dotyczące widoczności tablicy rejestracyjnej, a bagażnik rowerowy montowany na haku holowniczym bardzo często utrudniał jej widoczność. Z kolei wyrobienie dodatkowej tablicy rejestracyjnej, czy ręczne przygotowanie prowizorycznej tabliczki z numerem rejestracyjnym samochodu i umieszczenie jej na bagażniku rowerowym lub w innym widocznym miejscu również nie było prawomocne. Stąd też kierowcy korzystający z bagażników rowerowych montowanych na haku holowniczym byli często narażeni na mandaty z uwagi na nieprzestrzeganie przepisów drogowych.

Przepisy przyjazne kierowcom przewożącym rowery na haku holowniczym

Teraz jednak możemy odetchnąć z ulgą, ponieważ przepisy uległy zmianie i od stycznia 2016 roku kierowcy mają prawo do wyrobienia dodatkowej tablicy rejestracyjnej i umieszczenia jej na bagażniku rowerowym. Co więcej, koszt wyrobienia takiej tablicy ma być o połowę mniejszy, niż w przypadku kupna podstawowych tablic rejestracyjnych, a sam fakt posiadania takiej dodatkowej tablicy będzie uprawomocniony stosownym wpisem w dowodzie rejestracyjnym samochodu. Teraz, kiedy przewóz rowerów na haku holowniczym nie grozi już wysokim mandatem, to pozostaje tylko zakup bagażnika rowerowego, który będzie odpowiednio dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb. Bogatą i atrakcyjną ofertę znajdziesz oczywiście w naszym sklepie internetowym tutaj: https://dobrehaki.pl/bagazniki-rowerowe-na-hak-c-1964.html  

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Poradniki
Zadzwoń