Zamknij [X]
Strona główna » Poradniki » Wiązka elektryczna haka holowniczego - poradnik dla początkujących

Wyszukaj hak

Kontakt

 • DOBREHAKI.PL
  al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
  NIP: 8733276311
 • E-mail:info@dobrehaki.pl
 • Telefon:14 689 1105
 • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Opinie o produktach

Wiązka elektryczna haka holowniczego - poradnik dla początkujących

Data dodania: 13-06-2019
Jeśli zaczynasz swoją przygodę z hakiem holowniczym albo caravaningiem z pewnością masz wiele pytań, jak dobrać wiązkę elektryczną, która będzie idealnie dopasowana do naszego samochodu, jak i potrzeb. Przygotowaliśmy dla Ciebie praktyczny poradnik, zawierający najważniejsze pytania i odpowiedzi dotyczące wyboru, jak i samego montażu wiązki elektrycznej haka holowniczego. 
 

Co to jest zestaw elektryczny - wiązka elektryczna haka holowniczego?

Zestaw elektryczny do haka holowniczego to zestaw okablowania, który łączy układ elektryczny w samochodzie z układem elektrycznym przyczepy, przyczepy kempingowej lub bagażnika na rowery.

 • Jaka jest różnica między 7-pinowym i 13-pinowym zestawem elektrycznym?

7-pinowe gniazdo elektryczne zasila światła z tyłu przyczepy lub przyczepy kempingowej, ale nie wnętrze przyczepy. 13-pinowe gniazdo pozwoli Ci uruchomić elektryczność w swojej przyczepie podczas podróży.

 • Jaka jest różnica między uniwersalnym a dedykowanym zestawem elektrycznym?

Dedykowany zestaw okablowania to specyficzny rodzaj okablowania elektrycznego zaprojektowany dla konkretnej marki i modelu pojazdu. Uniwersalny zestaw okablowania będzie odpowiedni dla większości typów pojazdów.

 • Co to jest uniwersalny zestaw elektryczny?

Uniwersalny zestaw okablowania będzie odpowiedni dla większości typów pojazdów.

 • Co to jest dedykowany zestaw elektryczny?

Dedykowany zestaw okablowania to specyficzny rodzaj okablowania elektrycznego zaprojektowany dla konkretnej marki i modelu pojazdu.

alt

 • Jaka jest różnica między pojedynczym i podwójnym układem elektrycznym?

Dostępne są 3 rodzaje wtyczek elektrycznych haka holowniczego, w tym pojedyncza elektryka 7-pinowa, pojedyncza 13-pinowa elektryka i podwójna elektryka. Pojedyncze silniki elektryczne wykorzystują jedną wtyczkę do podłączenia pojazdu elektrycznego i przyczepy, podczas gdy podwójne silniki elektryczne wymagają dwóch wtyczek 7-stykowych, co jest zazwyczaj konieczne do holowania starszych przyczep kempingowych lub przyczep.

 • Czym są 12N i 12S?

Elektryka 12N zapewnia „normalne” prawne wymagania oświetleniowe za pośrednictwem pojedynczej 7-stykowej wtyczki elektrycznej. Obejmują one hamulce, wskaźniki i światła przeciwmgielne. Elektryka 12S zapewnia „dodatkowe” lub zaawansowane układy elektryczne poprzez dodatkową 7-stykową podwójną wtyczkę elektryczną. Dodatkowe układy elektryczne obejmują światła cofania, oświetlenie wewnętrzne i zasilanie lodówki w przyczepie kempingowej. 13-pinowa wtyczka elektryczna łączy w sobie obie wtyczki 12N i 12S i jest bardziej popularna w nowszych samochodach, przyczepach lub przyczepach kempingowych.
 

Co to jest przekaźnik obejściowy haka holowniczego?

Zamiast dostarczać stałe źródło energii z akumulatora pojazdu do przyczepy lub przyczepy kempingowej, przekaźnik obejściowy wysyła impulsy elektryczne, gdy funkcja jest aktywowana. Na przykład zamiast wysyłać stałe źródło światła do świateł hamowania, moc zostanie aktywowana przez przekaźnik tylko wtedy, gdy naciśniesz pedał hamulca i wyłączy się, gdy zdejmiesz nogę z pedału. W ten sposób zasilanie jest dostarczane, gdy jest potrzebne, odciążając akumulator samochodu, a także chroniąc go przed potencjalnymi błędami, które mogą wystąpić w okablowaniu przyczepy.
 • Co to jest okablowanie CANbus?
Okablowanie CANbus oznacza sieć kontrolerów i jest to wewnętrzna sieć komunikacyjna w magistrali pojazdu.
 • Czy mogę dopasować zestaw elektryczny do mojego samochodu?
Nowoczesne zestawy elektryczne są dostarczane wraz z instrukcjami, w razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt. 
alt
 • Jak często powinienem sprawdzać światła przyczepy kempingowej / przyczepy?
Przed holowaniem należy przeprowadzić kontrolę funkcji pełnego światła.
 • Jak mogę stwierdzić, czy podczas jazdy elektrownia holująca działa prawidłowo?
Zestaw elektryczny wyśle ​​sygnał elektryczny do tablicy rozdzielczej kierowcy, aby wskazać awarię. Więcej informacji można znaleźć w podręczniku instalacji / produktu.
 • Co to jest elektryczne dopasowanie wstępne lub przygotowanie?
Pojazdy z wyposażeniem wstępnym mają wtyczkę, która jest ogólnie umieszczona poziomo z tyłu pojazdu. Tutaj zestaw wiązek przewodów może być bezpośrednio dostosowany.
 

Co to jest zestaw wiązek przewodów haka holowniczego? 

Zestaw wiązek przewodów ustanawia połączenie elektryczne między przyczepą a pojazdem.
 • Czy wskaźniki z tyłu pojazdu i przyczepy nie działają?
Jeśli użyłeś zestawu wiązek przewodów i pojawia się wskazanie błędu, o którym mowa powyżej, przyczyną tego jest zazwyczaj brak ciągłego zasilania z dodatkowego przekaźnika. Proszę to sprawdzić.
 • Czy w zakresie dostawy zestawu wiązek przewodów nie było lampki kontrolnej C2?
Funkcja świateł C2 jest generalnie zawarta w zakresie dostawy zestawu kabli. Jeśli jednak dotyczy to instalacji Westfalia, nie są one konieczne i nie są również uwzględnione.

alt
 • Co powinienem zrobić, jeśli jednostka sterująca mojego zestawu wiązek przewodów brzęczy?
W takim przypadku należy sprawdzić, czy przyczepa ma tylne światło przeciwmgielne, ponieważ jednostka sterująca rozpoznaje przyczepę za pomocą tylnego światła przeciwmgielnego.
 • Co powinienem zrobić, jeśli podczas testowania zestawu wiązek przewodów wszystko na testerze diodowym jest podświetlone kolorami?
Urządzenie do testowania diod nie nadaje się do celów kontrolnych ze względu na zbyt niską nośność. Musi być obciążony 21 watów. Przykładem tego jest tester pojazdów z symulacją przyczepy o napięciu 12 woltów.

Jeśli szukasz dopasowanego haka holowniczego do swojego samochodu koniecznie sprawdź nasz katalog haków holowniczych albo skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez live czat, Nasz Doradca z chęcią pomoże.Ci wybrać najlepsze rozwiązanie holownicze. 
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Poradniki
Zadzwoń