Zamknij [X]
Strona główna » Montaże » Wiązka elektryczna VW Touran 2003-2015 - samodzielny montaż

Wyszukaj hak

Kontakt

  • DOBREHAKI.PL
    al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
    NIP: 8733276311
  • E-mail:info@dobrehaki.pl
  • Telefon:14 689 1105
  • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Cennik

Opinie o sklepie

Wiązka elektryczna VW Touran 2003-2015 - samodzielny montaż

Data dodania: 21-05-2020
Do grona naszych samodzielnych montażystów tym razem dołączył Pan Marek - w naszym sklepie zakupił hak holowniczy do VW Touran 2003-2015. Klient wybrał wiązkę dedykowaną z gniazdem 7-pinowym od Auto-Haka. Cieszymy się tym bardziej, ponieważ postanowił przesłać nam kilka słów na temat samego montażu oraz zdjęcia. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszym montażowym artykułem. Wiązka dedykowana E736940 doskonale nadaje się do holowania cięższych przyczep oraz do transportu rowerów na bagażniku montowanym na kuli haka. 

Kilka słów o Volkswagenie Touranie, Kompaktowy minivan klasyfikowany w segmencie K i produkowany od 2003 roku. Model uzupełnił linię aut klasy MPV w Volkswagenie, zajmując miejsce obok większego Sharana i mniejszego Golfa Plus. Technicznie spokrewniony z modelem Golf, na niektórych rynkach oferuje się go nawet pod nazwą Golf Touran (np. w Japonii). Nazwa Touran to zbitka słów „Tour” i „Sharan”. Mimo podobnie brzmiącej nazwy, Touran nie ma nic wspólnego ze sprzedawanym w USA VW Routanem. W 2010 roku Volkswagen zaprezentował Tourana drugiej generacji.
 

Montaż wiązki dedykowanej haka holowniczego do Volkswagen Touran 2003-2015

1.Dokładnie czytamy dołączoną instrukcję montażu, wszystko jest fajnie opisane, nawet potrzebne narzędzia.
alt2.Zdejmujemy plastiki i osłony od bagażnika, przez cały próg do samych bezpieczników.

alt3.Kiedy wszystko jest odkryte, możemy rozłożyć i rozplanować wiązkę elektryczną.

alt4.Wyjmujemy zaślepkę w rogu auta i przekładamy kabel, wtyczka jest już podłączona i nie trzeba się trudzić.

alt5.Jeśli wiązka jest już zamocowana, przychodzi czas na podłączenie do instalacji, nie jest to skomplikowane, tylko wymaga skupienia i nie pomylenia kolorów.

alt6.Jedyne odstępstwo od instrukcji, jakie zastosowałem to montaż modułu, dałem go w skrytce na lewarek przez to jest on dostępny i w razie czego nie trzeba demontować plastików.

alt7. Przed złożeniem warto jest podczepić przyczepkę i sprawdzić czy wszystko działa, jeśli jest w porządku to składamy plastiki i osłony.

alt8. Jeśli mamy czujniki cofania - trzeba jeszcze podłączyć komputer, aby zaadaptować wiązkę do auta.

W nowych modelach VW Touran z systemem wspomagania bezpieczeństwa podczas jazdy (ABS, ESP, fabryczne czujniki parkowania, itp.) należy stosować dedykowaną wiązkę elektryczną haka AUTOHAK K41E. Dzięki niej mamy pewność, że w razie potrzeby wszystkie systemy bezpieczeństwa zadziałają prawidłowo.

Wiązka dedykowana AUTOHAK K41E vs Wiązka uniwersalna 7-pin z modułem ?

Instalacja elektryczna w VW Touran została przygotowana do wpięcia wiązki dedykowanej haka K41E. W przygotowane przez VW gniazda na wyjściu instalacji, wpinamy wtyczki zakupionej wiązki dedykowanej. W przypadku wiązki uniwersalnej, jej podłączenie przebiega bardziej inwazyjnie. Przewody wiązki uniwersalnej należy wlutować w rozciętą instalację elektryczną samochodu. Okablowanie wiązki uniwersalnej 7 biegunowej posiada standardową (uśrednioną) długość. W przypadku wiązki dedykowanej K41E długość przewodów jest dopasowana do Touran, pozwala to na ich optymalne ułożenie w pojeździe.

alt

Dzięki wiązce dedykowanej AUTOHAK K41E nie stracisz gwarancji na instalację elektryczną pojazdu.

Montaż wiązki uniwersalnej 7 biegunowej z modułem w nowym modelu Touran bez konsultacji z dealerem VW może zakończyć się utratą gwarancji. Nasza wiązka dedykowana jest identyczna jak oryginalna. Dzięki temu dealer VW nie ma podstaw do odebrania gwarancji na instalację elektryczną pojazdu. Zakup naszej wiązki pozwali Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Montaże
Zadzwoń