Zamknij [X]
Strona główna » Poradniki » Wiązki elektryczne do haków holowniczych - podstawowe informacje.

Wyszukaj hak

Kontakt

  • DOBREHAKI.PL
    al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
    NIP: 8733276311
  • E-mail:info@dobrehaki.pl
  • Telefon:14 689 1105
  • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Wiązki elektryczne do haków holowniczych - podstawowe informacje.

Data dodania: 28-02-2017

Zestawy elektryczne do haków holowniczych

Przy montażu haka holowniczego niezbędna jest wiązka elektryczna, która zapewni zasilanie dla świateł przyczepy, lawety lub rowerowego bagażnika samochodowego.Wiązka elektryczna do haka może być 7-biegunowa lub 13-biegunowa, zależnie od potrzeb należy dokonać wyboru standardu już na etapie zakupu i montażu haka.

Standard gniazda haka 7-biegunowego:
alt
Standard gniazda haka 13-biegunowego
alt

Wiązka haka uniwersalna czy dedykowana?

Tańsze rozwiązanie to zestaw elektryczny do haka uniwersalny, montując hak jest więcej pracy, jednak niska cena takiej wiązki jest czynnikiem zachęcającym. Natomiast wiązka haka dedykowana (identyczna z oryginalną) posiada wtyczki do szybkiego montażu pin-to-pin i jest zalecana przez producentów aut, szczególnie tych objętych jeszcze gwarancją.

Wiązka haka z modułem czy bez modułu?

Wiązki elektryczne do haków holowniczych dostępne są w naszym sklepie także w wersji z modułem elektronicznym haka, wymaganym przez nowsze auta. Moduł haka holowniczego odciąża i chroni instalację elektryczną, zabezpieczając przed błędami komputera. Jest to bardzo szeroki temat, który będziemy jeszcze opisywać szerzej w innych artykułach. Z reguły w naszej ofercie dopasowujemy wiązki tak, że kiedy nie jest potrzebny moduł haka to go nie narzucamy - można zamówić tańszy zestaw zwykły bez modułu. Jednak warto pamiętać, że nowsze auta mają coraz cieńsze przewody, jak włos, dlatego warto w przypadku nowszych aut zawsze stosować rozwiązania z modułem haka. 

Bardzo dobre, sprawdzone i niedrogie uniwersalne wiązki do haków znajdziesz w naszym sklepie tutaj: https://dobrehaki.pl/uniwersalne-wiazki-haka-c-1961.html
W przypadku dodatkowych pytań jesteśmy do usług.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Poradniki
Zadzwoń